Neler Yeni

30K-35K Hazır Sistem Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enes
Bütçe
35000
Selamlar, elimde güzel bir 2K 165 Hz monitör var ve bunun hakkını verecek 30-35k aralığında güzel bir sistem arıyorum. Biraz uzun olacak ama donanım bilgim çok yeterli değil bu yüzden tavsiyeleriniz benim için çok değerli. Ekran kartı nvidia düşünüyorum. 30'lu sistemler fiyat performans açısından daha iyi ama sistemimin biraz daha güncel olması ve güç tüketimi vs. diğer faktörlerden dolayı 40'lı sistem arıyorum. 4060 ekran kartı hem 8gb vrami 2k lı sistemlerde yetersiz olabiliyor hem de piyasanın çok eleştirdiği bir kart olmasından ötürü es geçtim. 16gb vramli versiyonuda yeni çıkmış ama 4070in performansı bu noktada daha cezbedici geldi. Bu yüzden 4070 de karar kıldım. Diğer bileşenlerde bir marka takıntısı olmadan hazır sistem aramaktayım.

Bugün karşıma gamegaraj ın Hero 5A-PCH - Game Garaj sistemi çıktı. 25k gibi uygun bir fiyatı mevcut. İstediğim özelleştirmeleri yaptıktan sonrada fiyatın 36K ya çıktığını gördüm ve makul geldi veya bana da öle gelmiş olabilir.

Ryzen 7 5700x, INNO3D 4070 12GB VRAM, SAMSUNG 980 1TB, GSKİLL 32GB 3600MHZ RAM (değiştirdiğim özellikler)

Ben burda işlemciyi daha iyidir ve bütçemi aşmıyordur diye yükselttim. Lakin diğer bileşenler (kasa, anakart, soğutucu vs) hakkında çok bir bilgim yok. Şunu düşür, şunu arttır, veya direkt şu linke yönelebilirsin gibi yorumlara ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekler

• Son Hali.png
    Son Hali.png
    74 KB · Hit: 26
Top Bottom