Neler Yeni

30k-50k arası tam hazır sistem ve parça önerisi arıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berk AKYÜZ
Bütçe
50000
Birkaç önceliğim var:
-ddr5 sistem
-en az 32gb 5600-6500mhz ram
-anakart daha sonrasında sistemi geliştirebilmemi sağlayacak düzeyde olacak
-sadece işlemci ve ekran kartı odaklı olmasını istemiyorum
-en az 1 tercihi olarak 2tb dahili depolama olsun (1tb m2 ssd 1tb harddisk olsa bile olur)
-bütçenin tamamını kasaya ayırdım çevre birimlerine ihtiyacım yok.
-rgb'yi önemseyen birisi değilim kasada tek hedefim iyi bir hava alışverişi olması
geri kalanı sizin bilgilerinize bırakıyorum şimdiden teşekkür ederim.

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Birkaç önceliğim var:
-ddr5 sistem
-en az 1 tercihi olarak 2tb dahili depolama olsun (1tb m2 ssd 1tb harddisk olsa bile olur)
-rgb'yi önemseyen birisi değilim kasada tek hedefim iyi bir hava alışverişi olması
hocam 2 seçenek var ya işlemci 7800x3d olup ekran kartı 4070 super olacak ya da ekran kart 4070 ti super olup işlemci 7500f olacak

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
909
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Birkaç önceliğim var:
-ddr5 sistem
Önce işlemci AMD yada Intel mi istiyorsun?
AM5 soketli bir işlemci ile devam edeceksen B650 yada x670 yonga setli bir anakart bakacağız. B650 ler gayet güzel işini görür. Anakartta MSI çok iyi. İleride güncelleştirmeni destekler.
-MSI B650 Gaming Plus Wifi yada B650 Tomahawk Wifi işini fazlasıyla görür. Soğutma için fazları yeterli düzeyde.
-Ekran kartında da AMD den ilerlersen ( Eğer ağırlık oyun olacaksa ) tam F/P sistem kurarsın. Eğer oyun harici render gibi işlerin varsa NVIDIA bu konuda tercihin olmalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berk AKYÜZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamen oyun odaklı bir bilgisayar olacak intel ya da amd gibi bir tercihim yok şuanda hangisi daha iyiyse o olsun
Önce işlemci AMD yada Intel mi istiyorsun?
AM5 soketli bir işlemci ile devam edeceksen B650 yada x670 yonga setli bir anakart bakacağız. B650 ler gayet güzel işini görür. Anakartta MSI çok iyi. İleride güncelleştirmeni destekler.
-MSI B650 Gaming Plus Wifi yada B650 Tomahawk Wifi işini fazlasıyla görür. Soğutma için fazları yeterli düzeyde.
-Ekran kartında da AMD den ilerlersen ( Eğer ağırlık oyun olacaksa ) tam F/P sistem kurarsın. Eğer oyun harici render gibi işlerin varsa NVIDIA bu konuda tercihin olmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam 2 seçenek var ya işlemci 7800x3d olup ekran kartı 4070 super olacak ya da ekran kart 4070 ti super olup işlemci 7500f olacak
sence 4070ti süper çok pahalı değilmi 50.000'i aşmaya sebep olmaz mı?

Son düzenleme:

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
909
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Tamamen oyun odaklı bir bilgisayar olacak intel ya da amd gibi bir tercihim yok şuanda hangisi daha iyiyse o olsun
AMD işlemci ve AMD ekran kartından devam et o zaman. F/P olarak tatmin eder seni. Parçaları tek tek de toplayabilirsin. Ki benim tavsiyem bu yönde.
Genelde hazır sistemlerde parça iyi oluyor. Diğer parçalar özelleştirmen gerekiyor ama bazen hatta çoğu zaman istediğin özelliştirme yapamıyorsun olmuyor parça
Rx 7800xt yada 1 tık üstü 7900 GRE üzerinden bir sistem kurarsan 2k da gayet akıcı oynarsın

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
924
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
Discord
kaan8765

sence 4070ti süper çok pahalı değilmi 50.000'i aşmaya sebep olmaz mı?
olmaz hocam 7800x3d alacak olursan 53kya denk geliyor ama 50kya çözeriz ti superi

ama eğer fps oyunu oynayacaksan ekran kartını 4070 yapıp 7800x3d al

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berk AKYÜZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AMD işlemci ve AMD ekran kartından devam et o zaman. F/P olarak tatmin eder seni. Parçaları tek tek de toplayabilirsin. Ki benim tavsiyem bu yönde.
Genelde hazır sistemlerde parça iyi oluyor. Diğer parçalar özelleştirmen gerekiyor ama bazen hatta çoğu zaman istediğin özelliştirme yapamıyorsun olmuyor parça
Rx 7800xt yada 1 tık üstü 7900 GRE üzerinden bir sistem kurarsan 2k da gayet akıcı oynarsın
Peki soğutma, kasa, power supply ram depolama gibi kısımlarda neye dikkat etmeliyim ve senin önerilerin var mı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,054
Üyeler
157,189
Son üye
wpceza
Top Bottom