Neler Yeni

32" VA panel alınır mı? ? ve linkteki 3 monitörden en iyisi ?

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Ömerfaruk
curved olanların hepsi va panel zaten hikayeli oyun ağırlıklı oynayacaksanız ips panellerin renkleri çok daha iyi va panele göre
hikayeli pek oynamıyorum gta online lol cs 2 falan

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Ömerfaruk
Curved 32" modellerin cogunun incelemesi yok ama 27" curved olur dersen MSI 275CQRF-QD onerebilirim.

Bu da incelemesi;
Şöyleki yan monitör olarak kullandığım 27" curved o sebepten biraz büyük istiyorum biraz daha ondan 32
Mesaj otomatik birleştirildi:

Curved alıcaksan ips alamazsın , curved ips panel olmaz
hmm bilemedim ya

curved olanların hepsi va panel zaten hikayeli oyun ağırlıklı oynayacaksanız ips panellerin renkleri çok daha iyi va panele göre
peki sence 2k da oynamak için cs -gta vs 27" IPS mı yoksa 32" VA mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
Şöyleki yan monitör olarak kullandığım 27" curved o sebepten biraz büyük istiyorum biraz daha ondan 32
O zaman G3223D al gec. Ha diyorsan illa curved 32" istiyorum, o zaman konuya atmis oldugun monitorlerden birisine kor secim yapmak durumunda kalacaksin. Illa da kor secim yapacaksan G32CQ5P al en azindan, en yenisi o oldugu icin belki bir ihtimal daha iyi olabilir. Artik yeni uretim VA paneller eski VA panel monitorler kadar berbat ghosting ve black smearinge sahip degil. Tabii bu sadece bir genelleme. Her yeni VA panel monitorde oyle olacak diye bir sey yok.

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Ömerfaruk
bana tam olarak 32" curved 2k monitör lazım yani

O zaman G3223D al gec. Ha diyorsan illa curved 32" istiyorum, o zaman konuya atmis oldugun monitorlerden birisine kor secim yapmak durumunda kalacaksin. Illa da kor secim yapacaksan G32CQ5P al en azindan, en yenisi o oldugu icin belki bir ihtimal daha iyi olabilir. Artik yeni uretim VA paneller eski VA panel monitorler kadar berbat ghosting ve black smearinge sahip degil. Tabii bu sadece bir genelleme. Her yeni VA panel monitorde oyle olacak diye bir sey yok.
peki ana monitör düz yan monitör curved olunca garip olmazmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
bana tam olarak 32" curved 2k monitör lazım yani

peki ana monitör düz yan monitör curved olunca garip olmazmı
Acikcasi iki monitor kullaniminda iki farkli panel kullanimi benim pek mantikli buldugum bir tercih degil, cunku bir ekrandan diger ekrana baktiginda devasa farkliliklar olacak. En basitinden VA panel monitoru yan monitor olarak kullanirsan renklerde bozulmalar goreceksin. Yani VA panel bir monitor aliyorsan onu yan degil ana monitor yapman daha iyi olur. IPS panellerin gorus acisi basarili.

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Ömerfaruk
Acikcasi iki monitor kullaniminda iki farkli panel kullanimi benim pek mantikli buldugum bir tercih degil, cunku bir ekrandan diger ekrana baktiginda devasa farkliliklar olacak. En basitinden VA panel monitoru yan monitor olarak kullanirsan renklerde bozulmalar goreceksin. Yani VA panel bir monitor aliyorsan onu yan degil ana monitor yapman daha iyi olur. IPS panellerin gorus acisi basarili.
şöyleki dediğim gibi bende şuan bitane 27" FHD curved monitör var
eskiden bu 1. ekrandı yanında 24" vardı şimdi sadece 27" olan var
dediğine göre 2 seçenek varki elimdeki 27" monitörün yanına
ya 2k 27" curved alıcam
yada 32" 2k IPS alıcam
sence mantıklı olan ne peki

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim