Neler Yeni

33K Bütçe Laptop Önerisi

Senerr

80+ Bronze
Ozaman kötü ekran panelli kötü malzeme kaliteli eline aldığında oyuncak gibi duran bir PC almaya devam
Normalde seni bilgi kirliliğinden bence forumdan banlamaları lazım ama neyse, bir kere elimdeki modeli bilmiyorsun. İkincisi paneli zaten bilmiyorsun. Her şeyi geçtim sen laptop kullanıyor musun ? O da belli değil açıkçası. Hani insanların geldiği son nokta sensin yargı konusunda. Adama düzgün yorum yaptırmaz oldunuz tebrik ediyorum.

Biz enayi gibi her şeyini araştırmaya aylarımızı verelim adamın rahatlığına bak. Sonra sen bana kötü davrandın. :kekw:

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
576
İsim
Ensar Polat
Normalde seni bilgi kirliliğinden bence forumdan banlamaları lazım ama neyse, bir kere elimdeki modeli bilmiyorsun. İkincisi paneli zaten bilmiyorsun. Her şeyi geçtim sen laptop kullanıyor musun ? O da belli değil açıkçası. Hani insanların geldiği son nokta sensin yargı konusunda. Adama düzgün yorum yaptırmaz oldunuz tebrik ediyorum.
Bence sen çok fazla internette geziyorsun d. Bilgisayarcıda çalışıyorum bu arada Acer nitro çok ayrı tatlar yaşatabilen bir laptop

Senerr

80+ Bronze
Bence sen çok fazla internette geziyorsun d. Bilgisayarcıda çalışıyorum bu arada Acer nitro çok ayrı tatlar yaşatabilen bir laptop
Sana mesleğini soran olmadı ? Araştırmam sadece sizin gibiler gibi internet ile de başlamadı. İnternette gelen her bilgiye güvenecek biri değilim ama şunu biliyorum ki, insanın iyisi kötüsü internette çok belli oluyor.

Senerr

80+ Bronze
Tamam reis hadi bi laptop öner bakalım
Konuda öneri yapmak bana o kadar yorumdan sonra düşmüyor, sohbet bitmiş zaten, ben sadece tecrübelerimi aktardım o kadar. Şu an sadece laf atana cevap veriyorum boş bir şekilde. :cautious:

Her neyse, hazır konu gelmişken. Elimdeki modelin paneli zayıf renk gamutuna sahip olmasına rağmen ufo testinden çok iyi sonuçlar alan bir panele sahip zaten IPS kullanıyor. O yüzden sana trigger atmıştım, diğer dediklerinden değil. Biraz araştırın ya bir de bilgisayarcıda çalışıyorum diyor. Panelin adı BOE910.
Bu paneli Casper ve HP çoğu laptopunda kullandı bu arada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam reis hadi bi laptop öner bakalım
Kullandığım ürünü önerme gibi bir niyetim yoktu sen orada da beni bence yanlış anladın, ben 4060 mobileyi önerdiğimi söylemek istemiştim. Saf güç olarak 3070ti gerisinde ama FG bence es geçilesi bir teknoloji gibi durmuyor. Geliştirilmeli. Ama sadece oraya Casper yazdım diye dalga geçeceksen cihazla o zaman cevap vermek zorunda kalıyorum. Evet her parçası güzel değil, fason gibi zaten kasaya logo basıyor ama paneli kötü vs. koskoca BOE artık çöp mü ? Üretmeye başladı benim mi ? Haberim yok. Abartmakta üstüne yok gerçekten. İşini iyi yapan bilgisayarcıların artması dileğiyle.

Son düzenleme:

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
576
İsim
Ensar Polat
Konuda öneri yapmak bana o kadar yorumdan sonra düşmüyor, ben sadece tecrübelerimi aktardım o kadar. Şu an sadece laf atana cevap veriyorum boş bir şekilde. :cautious:

Her neyse, hazır konu gelmişken. Elimdeki modelin paneli zayıf renk gamutuna sahip olmasına rağmen ufo testinden çok iyi sonuçlar alan bir panele sahip zaten IPS kullanıyor. O yüzden sana trigger atmıştım, diğer dediklerinden değil. Biraz araştırın

Konuda öneri yapmak bana o kadar yorumdan sonra düşmüyor, sohbet bitmiş zaten, ben sadece tecrübelerimi aktardım o kadar. Şu an sadece laf atana cevap veriyorum boş bir şekilde. :cautious:

Her neyse, hazır konu gelmişken. Elimdeki modelin paneli zayıf renk gamutuna sahip olmasına rağmen ufo testinden çok iyi sonuçlar alan bir panele sahip zaten IPS kullanıyor. O yüzden sana trigger atmıştım, diğer dediklerinden değil. Biraz araştırın ya bir de bilgisayarcıda çalışıyorum diyor. Panelin adı BOE910.
Bu paneli Casper ve HP çoğu laptopunda kullandı bu arada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığım ürünü önerme gibi bir niyetim yoktu sen orada da beni bence yanlış anladın, ben 4060 mobileyi önerdiğimi söylemek istemiştim. Saf güç olarak 3070ti gerisinde ama FG bence es geçilesi bir teknoloji gibi durmuyor. Geliştirilmeli.
Saf güç her zaman iyidir ne öyle teknoloji falan ne kadar ekmek okadar köfte

Senerr

80+ Bronze
Saf güç her zaman iyidir ne öyle teknoloji falan ne kadar ekmek okadar köfte
Bende öyle düşünüyordum ama 40 fps aldığım oyundan 70-90 fps almak ve üstüne FG'nin güç tüketimini düşürdüğünü görünce şok oldum. Normalde laptop 80W ile 100W arası güç tüketirken FG açtığımda 80-87W değerlerine sabitleniyor. Bunun nedenini hala çözemedim yani gerçek olmayabilir veya Witcher 3'e özel olabilir ama şaşkınım.

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,325
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar, Oyun Bilgisayarı, Tasarım, Youtube, Discord Sunucuları, Discord Botları (Kısaca Discord Kategorisi)
Instagram
kromyt / seninpanelincomtr
Steam
KROM
Discord
chromebey0
4060 hp victus al keyfine bak.

Emsal

80+ Silver
3070ti li Acer da çok sorun yaşayan çıkmıştı

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
576
İsim
Ensar Polat
Bende öyle düşünüyordum ama 40 fps aldığım oyundan 70-90 fps almak ve üstüne FG'nin güç tüketimini düşürdüğünü görünce şok oldum. Normalde laptop 80W ile 100W arası güç tüketirken FG açtığımda 80W değerlerine sabitleniyor. Bunun nedenini hala çözemedim yani gerçek olmayabilir veya Witcher 3'e özel olabilir ama şaşkınım.
Grafikler ve çözünürlük ciddi anlamda düşüyor tabi anlayana düşüyor bazıları halinden gayet memnun

Senerr

80+ Bronze
Grafikler ve çözünürlük ciddi anlamda düşüyor tabi anlayana düşüyor bazıları halinden gayet memnun
Tabii ki düşüyor, ama tamamen ekranın çözünürlüğünde düşmesi söz konusu değil diye düşünüyorum haliyle göz uyuyabiliyor. Sonuçta FG sahte piksel üretmesiyle çalışıyor gerçek pikselin yerini tutmaz ve DLSS kalite ise çok iyi gözükmesine rağmen çözünürlükle tamamen oynayan bir teknoloji. Kalkıpta küçük detaylara, yani işte ağacın sapı vs. gibi yerlere takılmazsam göremiyorum farkı. Ayrıca 40 veya 60 fps alırken 90 fps alma fırsatını kullanmamak 4000 serisine sahip olup biraz düşündürüyor. Bu AMD tarafında da geçerli bu arada. Yani tercih meselesi, Dlss ve FG kullanmayacaksan saf güç daha önemli ama 4060 mobile ile 3070ti mobile arasında aman aman fark yoktur dikkat etmek lazım. Burada laptop modeli de önemli tabii. Şahsen Nitro 5 tercih ederdim Victus yerine. Ama ikisi de üzmez ve 4060'ı bırak 5000 serisi konuşulurken kafan 4000 serisi ile daha rahat olabilir.

Top Bottom