Neler Yeni

3500 TL bütçe ile çok kişinin bağlanabileceği modem önerisi

eqnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
Bütçe
3500
Öncelikle merhabalar. 2020 yılında ev için Türk Telekom'dan 40 Mbps download, 6 Mbps upload VDSL paket almıştım yanında modem gönderiyorlardı ben o modemi istemeyerek kendim TP-Link TD-W9970 V4 modelini satın aldım. İnternet hattında şu ana kadar hiç problem çıkmadı fakat modem yaklaşık son 1-2 aydır sürekli packet loss ve ping çıkartıyor, hızda ciddi düşüşler oluyor. Biz birazcık kalabalık bir aileyiz. Evde 3 bilgisayar, 2 televizyon ve 6 telefon modeme kablosuz olarak bağlanıyor. Oyun oynamak istiyorum, oyunda ping ve packet loss çıkıyor. Discord'dan arkadaşlarla konuşmak istiyorum, 400 pingleri görüyorum. Speedtest'ten hız testi yapıyorum, 8 Mbps download zor görüyor hatta hiç görmüyor. Son 2 ay öncesine kadar hiçbir sorun yoktu yine internete ortalama 10 cihaz bağlıydı ne ping çıkıyordu ne de hızda düşüş yaşanıyordu. Çok modem işlerinden anlamam ama ben ömrünün bittiğini düşünüyorum ve bu sebeple modemi değiştirmek istiyorum. Bana 10-11 cihaz bağlanınca dar boğaza girmeyen, sinyal gücü yüksek (modem evin ortasında her odaya sinyalin gitmesi gerekiyor), mümkünse 5GHz bandında çalışabilen bir modem önerebilir misiniz?
Bütçem 3000-3500 TL.

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Yardımcı oluruz Keenetic konusunda.

Bu arada aradan cımbızla çektiğim şu istek için bir açıklama gerekir.

(modem evin ortasında her odaya sinyalin gitmesi gerekiyor)

Evin ortasında olabilir. Ama en dip odana 3 duvar engel olabilir. Oda kuytuda kalabilir. Çekmez ne getirirseniz getirin sinyal kaybı %75 civarına ulaşır ve verim düşer. Kullanılabilir sinyal olsada bu da size en basitinde youtube videolarında mesela buffer yapma olarak geri döner.

eqnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardımcı oluruz Keenetic konusunda.

Bu arada aradan cımbızla çektiğim şu istek için bir açıklama gerekir.

(modem evin ortasında her odaya sinyalin gitmesi gerekiyor)

Evin ortasında olabilir. Ama en dip odana 3 duvar engel olabilir. Oda kuytuda kalabilir. Çekmez ne getirirseniz getirin sinyal kaybı %75 civarına ulaşır ve verim düşer. Kullanılabilir sinyal olsada bu da size en basitinde youtube videolarında mesela buffer yapma olarak geri döner.
keenetic hopper dsl mi daha iyidir yoksa extra dsl kn-2112 modeli mi iyidir

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router

eqnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hopper DSL, dsl router modelleri içinde şu anda en üst modeldir.
extra ve hopper arasında 800 tl gibi fark var. Bu farkı ödemeye değer mi? Ortalama 10 kişi bağlanacak modeme ve ben sürekli online oyunlar oynuyorum bağlantı sorununun olmaması gerekiyor.

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Online oyunu yanlış anlamıyorsam kablosuz olarak mı oynuyorsunuz?

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Hopper DSL bütçe aralığınızda Keenetic için olması gereken tercih diyebiliriz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,288
Üyeler
156,589
Son üye
Xalionis
Top Bottom