Neler Yeni

Öneri 35000tl laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Muhammed Emin BAYRAKTAR
Bütçe
35000
Merhaba dostlar, 3D çizim yaparken kasmayacak güncel oyunları en yüksek grafik ayarlarında oynatacak bir laptop almak istiyorum. Karne hediyem olacak. Bütçenin yüksek olma nedeni ise beni en az 10 yıl götürecek bir laptop olmasını istememden kaynaklı. Şu an kullandığım laptop Toshiba C660 1QH ve bu konuyu onunla yazıyorum. 2011 yılından kalma bir alet. Bırakın çizimi yapabilmeyi, programı bile açamıyor daha :D
Kendim de biraz araştırdım. Monster Notebook almaya karar vermiştim ilk başta, ama sonradan çıkardığı sorunları görünce vazgeçtim. Ayrıca Abra serisindeki 3050 ekran kartı olan laptobun kalın bir soğutma bloğu olmasına rağmen, Tulpar serisindeki 3070 ekran kartlı sistemin incecik bir soğutma bloğu olduğunu gördüm. Daha güçlü bir makineye daha küçük bir soğutma bloğu koymaları bana mantıksız geldi bu nedenle Monster firmasından da vazgeçtim.
MSI bakmaya başladım, hem güven veren bir marka olması nedeniyle, hem de klavye switchleri Steelseries yapımıydı. Bu şekilde de gönlümü kazandı. Stealth GS77-12U modeline karar vermiştim fakat bu seferde satın alabileceğim herhangi bir site bulamadım.
En iyisi ben size istediğim özellikleri yazayım dostlar;
2k 144hz ve üzeri ekran,
İşlemci mümkünse en yükseği. Örneğin: 12.nesil İ7 veya İ9, R9 5900HX,
Ekran kartı Nvidia RTX3070 ve üzeri olursa güzel olur. Max-P istiyorum dostlar, kesinlikle Max-Q istemiyorum. Fanın çıkardığı ses önemli değil.
SSD M2 Gen4 olsun dostlar 1tb olması önemli benim için,
Dahili klavye kalitesi biraz önemli, hisli falan olmasına gerek yok ama sağlam olması çok önemli çünkü çoğunlukla dahili klavyesini kullanacağım.
Ram 32 düşünüyorum. Adobe Premiere, After Effects gibi programlar da kullanacağım ileriki zamanlarda.
Alacağım notebook'da karar kılınca ona uygun bir de soğutucu da alacağım büyük ihtimal, ama taşıma halinde soğutucuyu yanıma alamayacağım ona göre de bana sıkıntı çıkartmamalı.
FreeDos olması sıkıntı değil, tam tersine daha iyi fiyatı düşürmüş olur. (Microsoft hesabıma aktive edilmiş W10 key var.)
Bağlantı özellikleri olarak WiFi6 olması önemli. Bluetooth da 5.0 ve üzeri olursa süper olur.
Dahili webcam kalitesi güzel olmalı.
Bu kadar dostlar umarım size sorun çıkartmamışımdır. Her gün forumu açıp cevaplarınız olursa kontrol edeceğim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. :3

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,733
İsim
Oğuz Oğuz

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Bura.K

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Muhammed Emin BAYRAKTAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Bura.K
Hocam 12.nesil işlemciler gelmişken 11.nesil bir laptop almak mantıksız olmaz mı? Ayrıca ramı 32 istemek zorundayım.

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Berke
Msi ın 3070ti veya 3080ti lı i7 12 nesil laptopları var

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK

Nomenstra

80+ Bronze
12. nesil işlemcili laptoplar epeydir var.

https://www.hepsiburada.com/msi/laptop-notebook-dizustu-bilgisayarlar-c-98?filtreler=islemcinesli:12€2eNesil&siralama=artanfiyat

Top Bottom