Neler Yeni

Öneri 3600'e sıvı soğutma almaya değer mi?

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
İç Donanımlar, Çevre Birimleri, Cep Telefonları, Konsollar, Ağ Sistemleri
Benim DA-G3 sistemim var ve bu sıralar aklımdan sıvı soğutma alsam mı diye düşünüyorum. Sonuçta pc'nin tüm gücünü kullanamamak mantıksız geliyor. Almak istediğim sıvı soğutma bu.

Sizce 3.6 GHz de çalışan işlemci için 850 tl verip 4.2GHz yapmaya değer mi?

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Ömer Keskin
Benim DA-G3 sistemim var ve bu sıralar aklımdan sıvı soğutma alsam mı diye düşünüyorum. Sonuçta pc'nin tüm gücünü kullanamamak mantıksız geliyor. Almak istediğim sıvı soğutma bu.

Sizce 3.6 GHz de çalışan işlemci için 850 TL verip 4.2GHz yapmaya değer mi?
Değmez ama işlemcinin serin çalışması, işlemcinin kararlılığı açısından önemli. Bende de aynı işlemci sıvı soğutucu var Ryzen 5600X ile kullanıyorum. Sentetik testler hariç oyunlarda 60 dereceyi görmedim. Ben hem serin çalışması hemde o görüntü karmaşasından kurtulmak için aldım. Yoksa tabikide güzel bir hava soğutma işimide görebilirdi. Tercih meselesi.

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
792
İsim
YILDIRIM
3600 e hava soğutma yetecektir ama ucuza düşürebilirsen de sıvı soğutma alabilirsin ben 663 tl ye amazondan h100x düşürdüm daha öncesinde undervolt lu bir şekilde stok soğutucu ile kullanıyordum işlemci mi yüksek fps li oyunlarda ciddi farklar oluyor

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
500
İsim
Furkan Emre Asım
3600 e hava soğutma yetecektir ama ucuza düşürebilirsen de sıvı soğutma alabilirsin ben 663 TL ye amazondan h100x düşürdüm daha öncesinde undervolt lu bir şekilde stok soğutucu ile kullanıyordum işlemci mi yüksek fps li oyunlarda ciddi farklar oluyor
Ben de aldım aynı fiyata amazondan. Güzel indirimdi

SKYERZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fırat Gül
Bence işlemciye bağlı kimi AMD tabanlı işlemciler aşırı derece sıcakları görüyordu şimdikileri bilmem ama. Ben olsam intel kullanacaksam soğutma bloğu takar geçerim.

Top Bottom