Neler Yeni

38-40 Bin TL arasına monitör klavye dahil sistem önerisi

ALİOS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Osman GÖK
Hocam ne 1080p si ya 😂 2k 165hz civarı güzel bir monitör al, keyfine bak. 1080p de bozulma vs işleri doğru değil. Ne sistem aldigniz önemli değil YouTube da kullanmak için bile bu zamandan sonra 2k dan aşağı tercih etmeyin derim

6 ay önce Lenovo r25-i aldım. 1080p de canavar gibi. Şuan 1050 ti laptop kullanıyorum, bunun için almıştım. Şimdi ben sistem toplasam 30k civarı, 7800xt tercih etsem abi yazık yani. 2k da oyun oynayacakken maalesef 2 3k eksik verip 1080p görüntüyle oynamak durumundayım. Ha ben bilerek tercih ettim orası ayrı ama gerçekten konuya hakim olmayan 2k monitör kullanmamış insanların çok rahat bir sekilde 1080p önermesi bence doğru değil. 4 sene sonra sisteme update yapsan yine 1080p elinde kalır hocamda, 2k keyfini bozmaz

Son düzenleme:

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,982
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
@Ruffian hocam ben de sizin gibiyim şu anda bütçe benzer konuyu okudum ama çok dağınık en on olarak alacağınız monitör ve sistemi atar mısınız

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
@Ruffian hocam ben de sizin gibiyim şu anda bütçe benzer konuyu okudum ama çok dağınık en on olarak alacağınız monitör ve sistemi atar mısınız
Hocam ViewSonic Omni ve VOK III lü sistemi alacağım ve sıvı soğutucu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.itopya.com/thevokiiiamd...800xtdualocedition16gb16gbddr5500gbnvm_h26233 https://pckolik.com/tr/products-det...p-freesync-gaming-monitor?ref=akakce&v=1.36.9 ve %100 bir klavye alacağım.

deepcool le520 alacağım umarım alacağım zaman bunlar olur çünkü laptopun satılması gerek alacağım para ile kasayı direkt alırım ama monitör için falan laptopu satmam lazım.

Sine*** neden yasak forumda

Son düzenleme:

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Toprak
Hocam ViewSonic Omni ve VOK III lü sistemi alacağım ve sıvı soğutucu.

https://www.itopya.com/thevokiiiamd...800xtdualocedition16gb16gbddr5500gbnvm_h26233 https://pckolik.com/tr/products-det...p-freesync-gaming-monitor?ref=akakce&v=1.36.9 ve %100 bir klavye alacağım.

deepcool le520 alacağım umarım alacağım zaman bunlar olur çünkü laptopun satılması gerek alacağım para ile kasayı direkt alırım ama monitör için falan laptopu satmam lazım.

Sine*** neden yasak forumda
Abdullahin çıkardığı sistemi 2-3k daha ucuza çıkartmıştı sanırım ondan dolayı. Ayrıca o işlemciye basit bir kule tipi yeterli gelir.

Ha bide anakart UV ve OC desteklemiyor. A620 chipset olduğundan dolayı ve sanırım soketin verebildiği maksimum güç 83w.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Abdullahin çıkardığı sistemi 2-3k daha ucuza çıkartmıştı sanırım ondan dolayı. Ayrıca o işlemciye basit bir kule tipi yeterli gelir.

Ha bide anakart UV ve OC desteklemiyor. A620 chipset olduğundan dolayı ve sanırım soketin verebildiği maksimum güç 83w.
Anakartı daha düşüneceğim B serisine bakacağım 3Dmark testlerine baktım B serisine nazaran yaklaşık 2.5k puan fark yemiş.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Toprak
Anakartı daha düşüneceğim B serisine bakacağım 3Dmark testlerine baktım B serisine nazaran yaklaşık 2.5k puan fark yemiş.
Eğer pek ugrasmiyorsaniz gerek yok aslında. Oyunlarda yeterli gelir. Zaten UV gerektiren bir işlemci değil OC yapmakta pek mantıklı değil. Sadece upgrade seçenekleri kısıtlı.

Sentetik testlerdense oyun testlerine bakmanız daha mantıklı olabilir.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
834
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Eğer pek ugrasmiyorsaniz gerek yok aslında. Oyunlarda yeterli gelir. Zaten UV gerektiren bir işlemci değil OC yapmakta pek mantıklı değil. Sadece upgrade seçenekleri kısıtlı.

UV OC ile alakası yok 2.5K fark yemiş ben performans da da fark edecektir ama şöyle yapabilirim alıp 2.elden satıp yenisini alabilirim sonradan çünkü bu sefer bütçeyi 2 ye katlıyor 37 bin tl gibi bir fiyat çıkıyor monitör zaten 6 bin lira.

Yok sentetikede balacağım benim için önemli.

Şöyle 1000 TL ye falan bir %100 klavye önerebilecek var mı?

Monitör çok pahalı geldi biraz daha ucuz bir şey lazım.

Son düzenleme:

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,982
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
@Ruffian hocam şunu alıp sizin önerdiğiniz monitörü alsam 4060ti 2k ssğlam performans çıkarır mı

Ekler

• 1718715814807.png
    1718715814807.png
    215.6 KB · Hit: 5
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,261
Üyeler
146,673
Son üye