Neler Yeni

3D Modelleme&Animasyon ve Render için Bilgisayar

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Bütçe
20000
Öncelikli Amaç Özeti: Üst düzey 3D render programlarını kolaylıkla kullanabilecek, yüksek kalite 3d, 2d renderlarda ve üst segment oyunları oynatırken üzmeyecek bir bilgisayar.

Tekrardan herkese selamlar, uzun zamandır donanım arşivi'ni takipte olsamda foruma kayıt olmak yeni nasip oldu.

Birazcık kendimden ve yaptığım şeylerden bahsetmek istiyorum ki yardımcı olabilecek arkadaşların daha net bir fikri olsun, hatrı sayılır bir süredir 3D Animasyon ve 3D Modelleme sektörünün içerisindeyim, üniversiteden de yeni mezun oldum ve birkaç ay önce çalışmaya başladım, çalıştığım animasyon stüdyosunda yoğun olarak bir bilgisayarı gerçekten yorabilecek programlar kullanıyoruz. Bende bu işe merak saldığımdan beri gerek heves gerek iş olarak kendim evde bir şeyler yapıyordum ama şuan öncelikli amacım direkt olarak ofiste yaptıklarımı evde pratiğe dökmek ve kendi başıma da aynı programları mümkün mertebe daha yüksek performanslarda kullanabilmek istiyorum. Bahsettiğim programlardan aklıma gelenler şu şekilde; 3ds Max, Blender, Substance Painter, Zbrush, Lumion, Unreal Engine, After Effect vb. gibi bu programlar sizde takdir edersiniz ki özellikle Render kısımlarında ve birçoğu viewport'ta bile sistemleri oldukça zorluyor. Şimdi kendi kafamdaki özete gelicek olursak ise normalde bu tercih yoluna aslında bir dizüstü isteğiyle çıktım ve fiyatları zamanla değişkenlik göstersede beni en çok cezbeden gigabyte'ın aero oled 15'i olmuştu.

Şuan için bu fiyat ayarlarında alabileceğim en iyi dizüstünün'de ne olduğundan gerçekten bir haberim, ama dediğim gibi önceliğim bu işi layıkıyla birebir kendi başımada yapabilmek bu yüzden güzel bir masaüstü olucaksada bu portatifliğin kalkmasına razıyım o yüzden sizi daha fazla yormadan, gerçekten oyunlarlada arası çok iyi sayılan benim aşağı yukarı belirttiğim gibi 20.000tl bütçe ile hem işini yapabileceği hemde dilediğinde sıkıntı yaşamadan istediği oyunu oynayabileceği bir sistem önerisi var mı acaba?

önemli not: ( Tabii ki de önerilerinize açığım fakat bütçenin çok altınada düşmek istemiyorum, ucuzunu almaktan çok derdim alabileceğimin en iyisini almak, eğer gerçekten hatrı sayılır bir fark yaratacaksa gerektiğinde 1-2bin tl yukarısına çıkmaya çalışırım, tekrardan herkese teşekkürler.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başına yardım eki koymaya çalışırken yanlışlıkla yükselttim sanırım kusura bakmayın.

mental bey

80+ Bronze

Bir de 14' ekran boyutu olan AMD işlemcili güçlü laptop var. GPU 3060;

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bir de 14' ekran boyutu olan AMD işlemcili güçlü laptop var. GPU 3060;
Asus’u da detaylı inceleyeceğim hocam ama excalibur devamlı çıktı karşıma gerçekten, bu konuda casperı cidden tavsiye eder misiniz peki? Sistem özelliklerini çok beğendim
Bunu laptop kısmına not aldım direkt :D

mental bey

80+ Bronze
Asus’u da detaylı inceleyeceğim hocam ama excalibur devamlı çıktı karşıma gerçekten, bu konuda casperı cidden tavsiye eder misiniz peki? Sistem özelliklerini çok beğendim
Bunu laptop kısmına not aldım direkt :D
Şimdi G900 serisi galiba. Anakart, işlemci ve gpu dışında kalan parçalar aynı gibi duruyor. Bence işlemci ve GPU çok iyi. Gözlemelerim bu detaylı incelemedim. O yüzden şu videoya bakın bi;

Buda sponsorsuz bir arkadaşın gözlemleri;

Asus'u ise tamamen fiyatıyla cazip geldiği için önerdim.

Son düzenleme:

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Şimdi G900 serisi galiba. Anakart, işlemci ve gpu dışında kalan parçalar aynı gibi duruyor. Bence işlemci ve GPU çok iyi. Gözlemelerim bu detaylı incelemedim. O yüzden şu videoya bakın bi;

Buda sponsorsuz bir arkadaşın gözlemleri;

Asus'u ise tamamen fiyatıyla cazip geldiği için önerdim.

Çok teşekkür ederim detaylıca bir araştırıyorum şuan, gerçekten asusta çok cazip geldi bu arada ama tabii ki aradaki 2-3 bine daha iyisi olursa tabiiki onu seçiceğim ama şuan bakıyorum. :D bu arada aklınıza bir öneri başka bir dizüstü gelirse lütfen bu konu üzerinden ulaşın. https://forum.donanimarsivi.com/kon...-iyi-tasarimci-ve-oyuncu-dizuestue-pc.442253/
Ayrıca masaüstüylüde ilgileniyorsanız görüşlerinizi almak isterim. :D

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Bu karşılaştırmadakilerden başka uzun ömürlü ve sıkıntısız Laptop yok sanırım.
Ben alacak olsaydım bunu tercih ederdim.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Bu karşılaştırmadakilerden başka uzun ömürlü ve sıkıntısız Laptop yok sanırım.
Ben alacak olsaydım bunu tercih ederdim.
Teşekkür ederim hocam bayağı zaman geçmiş olduğu için başta şaşırdım sonra halen imzamda olduğu aklıma geldi ben bunu masaüstü olarak güncelliyeyim. Gigabyte aero halen içimde bir uhte ama yinede but bütçelerde high-end laptop alıp ama birçok malzemesinden kısılmış asla high-end olmayışı beni üzüyor.

Şuan için 1-2 yıl kadar portable mantalitesinden vazgeçip güzel bir hazır sistem vs. ile devam etmeye karar verdim, fakat bütçem belirli ihtiyaçlarımdan dolayı sürekli değişim gösterdi dolar vs. derken malum, sonuç olarak halen güzel bir fırsat bekliyorum alamadım maalesef onu bile. :/

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Teşekkür ederim hocam bayağı zaman geçmiş olduğu için başta şaşırdım sonra halen imzamda olduğu aklıma geldi ben bunu masaüstü olarak güncelliyeyim. Gigabyte aero halen içimde bir uhte ama yinede but bütçelerde high-end laptop alıp ama birçok malzemesinden kısılmış asla high-end olmayışı beni üzüyor.

Şuan için 1-2 yıl kadar portable mantalitesinden vazgeçip güzel bir hazır sistem vs. ile devam etmeye karar verdim, fakat bütçem belirli ihtiyaçlarımdan dolayı sürekli değişim gösterdi dolar vs. derken malum, sonuç olarak halen güzel bir fırsat bekliyorum alamadım maalesef onu bile. :/
Anladım. Kesin masaüstü tercihiniz değil mi?

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Anladım. Kesin masaüstü tercihiniz değil mi?
Evet şuan için öyle gözüküyor çünkü, şuan için zaman ve performans daha büyük önem taşıyor uzun render süreleri bile büyük eksiler doğurucak gibi. Bu bütçeler çıkıldığında alınıcak masaüstü seçenekleri performans olarak katlıyacağı için tercih etmek daha mantıklı gözüküyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Evet şuan için öyle gözüküyor çünkü, şuan için zaman ve performans daha büyük önem taşıyor uzun render süreleri bile büyük eksiler doğurucak gibi. Bu bütçeler çıkıldığında alınıcak masaüstü seçenekleri performans olarak katlıyacağı için tercih etmek daha mantıklı gözüküyor.
Ekran kartı tarafında RTX 3070 / 3070 Ti ; işlemci tarafında R7 5800X / I7 11700K kullanmalısınız. RAM en az 2X16 3600 MHz olmak zorunda. Bu şekilde istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Ekran kartı tarafında RTX 3070 / 3070 Ti ; işlemci tarafında R7 5800X / I7 11700K kullanmalısınız. RAM en az 2X16 3600 MHz olmak zorunda. Bu şekilde istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Teşekkür ederim görüşleriniz için hazır sistem önerinizde varsa alabilirim :D

Top Bottom