Neler Yeni

🔥İndirim 3D Yazıcı K7 Printer 2655₺🔥🎁Temu İndirimi

GirayHan

80+ Gold
Seninle de ne çok ortak noktamız varmış hocam yahu :D

Yazıcı konusuna gelirsek fiyatlar ne oldu ne bitti bilmiyorum ama crealty ürünleri her zmaan f/p ürünlerdi zamanında. parçası bol. ki bu yazıcı işlerinde yedek parça işi ve kaynak önemlidir işin ucunda herşeyi kendiniz söküp takıyorsunuz bi yerden sonra.

En kötü ender3 alırım eski meski ama bundan iyi iş yapar düşüncesindeyim.
aynen hocam sen yazınca şaşırdım bende 3d printer motosiklet yok mu arttıran.

yazıcı konusunda ki fikirlerine de katılıyorum. insanlar 3d printer aldıktan sonra sd kartı takıp yazdırınca harika bişey çıkacağını sanıyorlar. o iş öyle olmuyor. bi süre sonra sinir krizi geçirerek çözüm üretmeye araştırmaya başlıyorsun :D çok sancılı bir dönem. allahtan kaynak falan çok facebook grupları telegramda 3d printer grupları falan. bu 3d yazıcı işinde el becerisi çok önemli ayrıca. eli anahtar tutmayı bilmeyen ufak arızaları gideremeyen bir amatör kesinlikle balyozu alıp kırar bi süre sonra. birde peygamber sabrı olması lazım :D

asmarena6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Berk Era
aynen hocam sen yazınca şaşırdım bende 3d printer motosiklet yok mu arttıran.

yazıcı konusunda ki fikirlerine de katılıyorum. insanlar 3d printer aldıktan sonra sd kartı takıp yazdırınca harika bişey çıkacağını sanıyorlar. o iş öyle olmuyor. bi süre sonra sinir krizi geçirerek çözüm üretmeye araştırmaya başlıyorsun :D çok sancılı bir dönem. allahtan kaynak falan çok facebook grupları telegramda 3d printer grupları falan. bu 3d yazıcı işinde el becerisi çok önemli ayrıca. eli anahtar tutmayı bilmeyen ufak arızaları gideremeyen bir amatör kesinlikle balyozu alıp kırar bi süre sonra. birde peygamber sabrı olması lazım :D

Vallahi öyle. Zamanında o sert tabla yaylarından mı almadık. Yapışsın diye mavi bantlar mı çekmedik tabla üstüne. kurcalaycaz diye bu uğurda çok termistör koparttık. nozzle sökeceğiz diye elimiz hotende değip haşlandık :D
Bir eksende azcık bir gevşeklik baskı kalitesini inanılmaz etkiliyor. 150 euro sınırı yokken prusa mk3s alıp bu yazıcı dünyasından elimi ayağımı çekmiştim. Yaptığım en mantıklı alışverişlerindir sanırım.

Dediğin gibi azcık eli anahtar tutmayan adam için işkence, sıcakta bazen anahtarı alıp makinayı ortadan kırası geliyor insanın :D

GazzeliAtalay

80+ Bronze
Vallahi öyle. Zamanında o sert tabla yaylarından mı almadık. Yapışsın diye mavi bantlar mı çekmedik tabla üstüne. kurcalaycaz diye bu uğurda çok termistör koparttık. nozzle sökeceğiz diye elimiz hotende değip haşlandık :D
Bir eksende azcık bir gevşeklik baskı kalitesini inanılmaz etkiliyor. 150 euro sınırı yokken prusa mk3s alıp bu yazıcı dünyasından elimi ayağımı çekmiştim. Yaptığım en mantıklı alışverişlerindir sanırım.

Dediğin gibi azcık eli anahtar tutmayan adam için işkence, sıcakta bazen anahtarı alıp makinayı ortadan kırası geliyor insanın :D
Hocam temuda davet linkini nereden alıyoruz mobilde göremedim 3000₺ indirimi kullandıracağım arkadaşa

GirayHan

80+ Gold

prusa vardı hocam bende ben en son onu da sattım ıssız ve kendimi toparlayabileceğim bir sahil kasabasına yerleştim :kekw:

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Two trees sapphire Plus aldık. Tabla ayarını yapıncaya kadar canımız çıktı . Bltouch aldık. Nozzle ı sıkarken kısa devre yaptırdım. İşlemcisi değişti kartın. Loader al bootlader yükle yeni işlemciye . Uygun yazılımı ara bul derken . Yeni kart vw rasberry pi alıp klipper kurduk. Bltouch bozuldu tekrar al. 2 sefer ısı sensörü al. Kabloları kaç sefer kontrol ettik hatti hesabı yok . Daha da yazmadığım aksilikler var . Extruder filamenti itmez. Filament akmaz. Şimdi iyi durumda şükür.

GirayHan

80+ Gold
Two trees sapphire Plus aldık. Tabla ayarını yapıncaya kadar canımız çıktı . Bltouch aldık. Nozzle ı sıkarken kısa devre yaptırdım. İşlemcisi değişti kartın. Loader al bootlader yükle yeni işlemciye . Uygun yazılımı ara bul derken . Yeni kart vw rasberry pi alıp klipper kurduk. Bltouch bozuldu tekrar al. 2 sefer ısı sensörü al. Kabloları kaç sefer kontrol ettik hatti hesabı yok . Daha da yazmadığım aksilikler var . Extruder filamenti itmez. Filament akmaz. Şimdi iyi durumda şükür.
benim 3d yazıcı için aldığım rasberry'yi atariye çevirdim kafam rahat arada girip super mario oynuyorum sıfır sıkıntı öneririm daskjdsa :kekw:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam temuda davet linkini nereden alıyoruz mobilde göremedim 3000₺ indirimi kullandıracağım arkadaşa

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
benim 3d yazıcı için aldığım rasberry'yi atariye çevirdim kafam rahat arada girip super mario oynuyorum sıfır sıkıntı öneririm daskjdsa :kekw:

Endüstriyel Tasarım öğrencisiyim. Modelleme de yapıyorum bu sebeple aldık yazıcıyı. Uzun süredir aklımızdaydı. Hazır model baskısının yanı sıra elimizde olmayan bulamadığımız oyuncak teyp dişli vb parçaları üretmek ve bazı fikirleri hayata geçirmek amacıyla aldık aldık dq göründüğü gibi değilmiş .

GirayHan

80+ Gold
Endüstriyel Tasarım öğrencisiyim. Modelleme de yapıyorum bu sebeple aldık yazıcıyı. Uzun süredir aklımızdaydı. Hazır model baskısının yanı sıra elimizde olmayan bulamadığımız oyuncak teyp dişli vb parçaları üretmek ve bazı fikirleri hayata geçirmek amacıyla aldık aldık dq göründüğü gibi değilmiş .
Ben tamamen bir hobi olsun keyif versin diye aldım fakat eve kangal köpeği almış gibi zaptedemedim :D zevk yerine dert verdi tertemiz delirtti.

3D yazıcıların daha bi 10 senesi daha var bence önünde. Çok hassas aletler dikkat sabır ve beceri istiyolar. SLA yazıcı bir tık zahmetli kokusudur kürlemesidir banyosudur falan fakat çok daha temiz çıktılar alınabiliyor reçineleri bir tık pahalı olsa da kesinlikle SLA diyorum artık ben.

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ayberk Battal
3D yazıcıdan anlarım. Almayın diyebilirim. Prusa'nın benzerini yapmaya çalışmışlar.

hotend yada extruder ne marka belli değil. alırsınız bunu hotent dandik çıkar nozzle tıkanır durur ayrıca profil yok en ufak sallantıda baskının kayması olası. tabla yüzeyinin de ne malzeme olduğu belli değil yapışır yapışmaz saç spreyi ile akraba olunur :D Profesyonelim uğraşırım diyenler alır bi köşeye koyar ama amatörler uzak dursun.
sizinle instadan konuşabilir miyiz yazıcım var ilk katmanı düzgün atıyor 2. ve 3. katmandan sonra kenarlarından kalkmaya başlıyor hiçbir şey basamıyoruz.

GirayHan

80+ Gold
sizinle instadan konuşabilir miyiz yazıcım var ilk katmanı düzgün atıyor 2. ve 3. katmandan sonra kenarlarından kalkmaya başlıyor hiçbir şey basamıyoruz.
tablada yay çeliği kullanın.

ikinci olarak tabla sıcaklığı da fazla geliyor olabilir.
üçüncü olarak fanı bir tık kısmayı deneyin
dördüncü olarak pritt mavi bant kullanmayı deneyin.

sebebleri bunlar.

birde filament nem kapmışsa da kalkar filament değiştirin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
944,038
Üyeler
148,549
Son üye
katzu
Top Bottom