Neler Yeni

4 Çekirdek işlemci 2 çekirdek gözüküyor

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
4 Core 8 Threads i7 2600 işlemci 2 çekirdek 4 mantıksal çekirdek gözüküyor eski işlemcim i3 2120 yeni aldım 3-4 gün oldu yeni farkettim bilgisayarı açarkende hep cpu is not supported hatası alıyordum kaynağını araştırınca bunun benim işlemcim 95 watt anakart ise 77 watt istiyordu bununla bir alakası var mı şimdiden teşekkürler
1685451990017.png
1685452018335.png

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Biosunu sıfırla tekrar dene

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
Geçmiş olsun. Büyük ihtimalle bozuk çekirdekleri kapatılmış bir cpu itelemişler size.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,270
İsim
Semih Boran
4 Core 8 Threads i7 2600 işlemci 2 çekirdek 4 mantıksal çekirdek gözüküyor eski işlemcim i3 2120 yeni aldım 3-4 gün oldu yeni farkettim bilgisayarı açarkende hep cpu is not supported hatası alıyordum kaynağını araştırınca bunun benim işlemcim 95 watt anakart ise 77 watt istiyordu bununla bir alakası var mı şimdiden teşekkürlerAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
msconfig'ten bir ayar yapmış mıydınız önceden?

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,270
İsim
Semih Boran
nasıl yapacağım, Ve bunun anakartın max tdp 77 işlemcinin 95 olması bir sorun teşkil eder mi yoksa bambaşka bir sorun mu bu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski işlemcimde evet 4 çekirdek yapmıştım şuanda en fazla 4 çekirdek gözüküyor
Yaptığınız ayarları geri alın yani varsayılan Windows ayarlarına döndürün. İşlemci sayısından tiki çıkarıp uygulayın. İnşAllah düzelir.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
nasıl yapacağım, Ve bunun anakartın max tdp 77 işlemcinin 95 olması bir sorun teşkil eder mi yoksa bambaşka bir sorun mu bu?

Eski işlemcimde evet 4 çekirdek yapmıştım şuanda en fazla 4 çekirdek gözüküyor
Bios pilini tak çıkar yapabilirsin, anakartın üstünde clear cmos jumperını bulup onunla sıfırlayabilirsin. Benim tahminim eski işlemcinin ayarlarıyla ilerlemeye çalışıyor anakart, eğer bundan değilse yukarıda arkadaşın yazdığı gibi msconfig üzerinde aktif çekirdek sayısı ayarı yapılmış olabilir.
Edit: msconfig ayarı yapmışsın herhalde. Bu gereksiz bir ayar, sözüm ona fps arttırma videosu paylaşan arkadaşlarda görüyorum salatalık olsun diye paylaşıyorlar. Windows kendisi zaten msconfig üzerinden bir ayar yapılmadığı takdirde kullanabildiği bütün çekirdekleri kullanır. O ayarın başka amaçları var. O ayarı devre dışı bırak, sorun çözülecektir.

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Yaptığınız ayarları geri alın yani varsayılan Windows ayarlarına döndürün. İşlemci sayısından tiki çıkarıp uygulayın. İnşAllah düzelir.
Çook teşekkürler hocam, Allah sizden razı olsun teşekkür ederim diğer arkadaşlara da sağolun hepiniz

Bios pilini tak çıkar yapabilirsin, anakartın üstünde clear cmos jumperını bulup onunla sıfırlayabilirsin. Benim tahminim eski işlemcinin ayarlarıyla ilerlemeye çalışıyor anakart, eğer bundan değilse yukarıda arkadaşın yazdığı gibi msconfig üzerinde aktif çekirdek sayısı ayarı yapılmış olabilir.
Edit: msconfig ayarı yapmışsın herhalde. Bu gereksiz bir ayar, sözüm ona fps arttırma videosu paylaşan arkadaşlarda görüyorum salatalık olsun diye paylaşıyorlar. Windows kendisi zaten msconfig üzerinden bir ayar yapılmadığı takdirde kullanabildiği bütün çekirdekleri kullanır. O ayarın başka amaçları var. O ayarı devre dışı bırak, sorun çözülecektir.
Teşekkürler önceden yapmışım herhalde pek bir değişiklilik olmadığı için düzeltmemiştim sağolun, Diğer sorum ise anakartım 77 tdp destekliyor işlemci 95 watt herhangi bir sorun teşkil eder mi

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Çook teşekkürler hocam, Allah sizden razı olsun teşekkür ederim diğer arkadaşlara da sağolun hepiniz

Teşekkürler önceden yapmışım herhalde pek bir değişiklilik olmadığı için düzeltmemiştim sağolun, Diğer sorum ise anakartım 77 tdp destekliyor işlemci 95 watt herhangi bir sorun teşkil eder mi
Bir sorun teşkil etmez. İşlemciye daha fazla güç gerektiği durumlarda anakart o gücü vermez, işlemci de o güce göre verebileceği performansı verir. Yani biraz performans düşüklüğü olur, o da oyun sırasında olmaz sanıyorum

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Bir sorun teşkil etmez. İşlemciye daha fazla güç gerektiği durumlarda anakart o gücü vermez, işlemci de o güce göre verebileceği performansı verir. Yani biraz performans düşüklüğü olur, o da oyun sırasında olmaz sanıyorum
Teşekkürler sağolun

Top Bottom