Neler Yeni

4 mevsim lastikler nasıldır

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
mehmet ali oğuz
Soğuktan ötürü araç kaymadımı hiç bu sene çok kar yağarsa kaymazmı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam petlas ile lassanın bi bağlantısı felanmı var petlas kötümüdür marka açısından
Aracı aldığımda üzerindeki lastikler petlastı 4 mevsim olarak. Hayatımda bukadar kötü performans görmedim araba göt atıyordu virajlara set girince yağmur felan. Hızlı eriyor tükeniyor. Lassayı ben mesela kaliteli diye aldım ama bilmiyorum ortaklar mı ama tecrübemi paylaştım sizinle :) tercih sizin.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
En güvenlisi kış sağlam yaparsa hamurdan ötürü kışlık lastik de almanız gerekir zaten. Harici güven vermiyor sertleştimi tmm daha tutmuyor kaldıki cogu yerde zincirsiz imkansız zaten.
Kışın hava kötü olduğunda arabaya binmeyip toplu taşıma kullanıyoruz yada evden çıkmıyoruz yada sadece gündüzleri buzlanma olmadığı vakitler çıkıyoruz. İnat yaparcasına kışlık lastik almıyoruz.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
mehmet ali oğuz
Bakacaz hocam erirse mecbur yenisi alacaz.
Ana bayiden aldık
yeni üretimli
6 taksitli
uygun fiyatlı
olması cezbetti.
BEnde goodyearları gayet uyguna aldım 9 taksit peşin fiyatına :) kafam rahata erdi aklımda kalan 1 2 marka var onlarada bütçem yetmiyor. Ama almışsınız zaten hayırlı olsun diyelim :) Marka kötülemekden ziyade tecrübemi paylaştm cok üzüldüm bu duruma.

Kışın hava kötü olduğunda arabaya binmeyip toplu taşıma kullanıyoruz yada evden çıkmıyoruz yada sadece gündüzleri buzlanma olmadığı vakitler çıkıyoruz. İnat yaparcasına kışlık lastik almıyoruz.
Şehir içi en mantıkllısı toplu taşıma evet ben mesela cıkabildiğim yerde kaldım yazlık lastikle gezen lavuklar yüzünden :) Yada birisi gelip sana vuruyor benim söylemek istediğim kullanım amacına göre köyde dağda bayırda kimseler yok rahat rahat kullanabiliyorsun aracını.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
BEnde goodyearları gayet uyguna aldım 9 taksit peşin fiyatına :) kafam rahata erdi aklımda kalan 1 2 marka var onlarada bütçem yetmiyor. Ama almışsınız zaten hayırlı olsun diyelim :) Marka kötülemekden ziyade tecrübemi paylaştm cok üzüldüm bu duruma.
Goodyear hangi serisi hocam. Lastik basınçlarının da lastiğin erimesinde önemli bir yeri var . Araç kapısında lastik havalarının kaç olması gerektiği yazıyor ona göre basıyorum

grasdiyas

80+ Silver
Aracı aldığımda üzerindeki lastikler petlastı 4 mevsim olarak. Hayatımda bukadar kötü performans görmedim araba göt atıyordu virajlara set girince yağmur felan. Hızlı eriyor tükeniyor. Lassayı ben mesela kaliteli diye aldım ama bilmiyorum ortaklar mı ama tecrübemi paylaştım sizinle :) tercih sizin.
Yazlık lastikler ıslak yolda nasıl hocam hava soğukken 4 mevsim daha kötü olur galiba :D

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
mehmet ali oğuz
Yazlık lastikler ıslak yolda nasıl hocam hava soğukken 4 mevsim daha kötü olur galiba :D
Acıkcası ben 4 mevsimlerle daha güvenli sürüş keyfi yaşıyorum yağmurlu havada ama 4 mevsimin yağmur tahliye kanallısı yapışıyor yola bol virajlı yollarımız var yağmurda bol :) Yazlık lastiklerle o güveni yaşayamadım su birikintisine 1 2 kere düştüğümde de sorunsuz atlatmıştım tabii ki araç hızım 80 130 arası üstüne çıkılacak araç değil kangoo :)

Goodyear hangi serisi hocam. Lastik basınçlarının da lastiğin erimesinde önemli bir yeri var . Araç kapısında lastik havalarının kaç olması gerektiği yazıyor ona göre basıyorum
eagle sport 4 XL serisi işte 86h yük endeksi var . Yük durumuna göre önlere 32 genelde arkaya ağır yük varsa 34 basıyorum bazen 36 da olabiliyor. Ama lastikçi bana bu lastiklerle 36 önerdi. Lakin 36 yapınca stabilize yolda aşırı sallıyor aracı konfor gidiyor.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Şehir içi en mantıkllısı toplu taşıma evet ben mesela cıkabildiğim yerde kaldım yazlık lastikle gezen lavuklar yüzünden :) Yada birisi gelip sana vuruyor benim söylemek istediğim kullanım amacına göre köyde dağda bayırda kimseler yok rahat rahat kullanabiliyorsun aracını.
Konya merkezde bir seferinde ani sağanak şeklinde kar yağışına yakalandık. Arkadaşın 307 si vardı kar lastikli otomatik vites . Dorsesi durduğu yerde kayan tır,Spin atan kamyonet, yola atlayan beyaz köpek (gözükmüyordu kar ysğışından dolayı bende son anda fark ettim arkadaşı uyardım fren yaptı abs olmasa zor kurtarırdık) yola atlayan mal çoçuklara denk gelmiştik.

alperener

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alperen
Soğuktan ötürü araç kaymadımı hiç bu sene çok kar yağarsa kaymazmı hocam

Hocam petlas ile lassanın bi bağlantısı felanmı var petlas kötümüdür marka açısından
Hocam bu sene kar don yoktu takmadik ama 2022 de zorunlu takmıştık. İlçe dışına da pek çıkmıyoruz çıksak da ana yollarda oluyoruz diye gerek duymadık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,821
Üyeler
157,428
Son üye
geratal
Top Bottom