Neler Yeni

40.000 TL civarı sistem toplamak istiyorum

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
45 olur ama alım süresini uzatmış olurum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama yinede siz alternatifleri ekleyebilirsiniz
hocam merhabalar konuya yazmıştım neden amd toplamıyorsnuz diye elinizde anakart oldğunu belirtmiştiniz,anakartı satıp amd beyaz bir sistem toplamaya ne dersniz?Ucuza aldığınızın farkındayım fakat oyun için amd kat ve kat daha iyi ve intel alırsanız sıvı soğutma şart olucaktır ekstra masraf demek o da.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burhan Yavuz
hocam merhabalar konuya yazmıştım neden amd toplamıyorsnuz diye elinizde anakart oldğunu belirtmiştiniz,anakartı satıp amd beyaz bir sistem toplamaya ne dersniz?Ucuza aldığınızın farkındayım fakat oyun için amd kat ve kat daha iyi ve intel alırsanız sıvı soğutma şart olucaktır ekstra masraf demek o da.
Sıvı soğutmayı zaten AMD kullansam dahi alacağım ben ama AMD de kullandım İntel de o yüzden kişisel deneyimim sonucunda İntel diyorum bence amd veya intel işlemci aralarında kıyaslama yapmak doğru değil ikisinin de bir birbirine göre -leri ve +ları bulunuyor oyun içinse fark olduğunu düşünmüyorum sadece İntel biraz daha fazla ısınıyor evet kabul ediyorum ancak performans açısından denk iki markanın ürünleri bence aynı performansı sergiliyor

Aykut D.

80+ Gold
Dostum amd kartlar bit ve gb olarak çok daha yüksek kısaca saf güç olarak Nvidia 4000 serisini belirli yere kadar tokatlıyor ancak ve ancak god of war gibi dlss içeren kısaca dlss 3 destekleyen oyunlarda amd 60 fps alirken Nvidia 30 alıyor ama dlss 3 açıldığında 120 fpse kadar çıkıyor ancak çoğu fps oyununda kısaca valorantta yüksek fps için Nvidia almicaksin he alacaksın ama bütçene 4060 ti alınır o yüzden diyorum yoksa 4090 felan tokatlıyor tabii ki neyse devam edelim kısaca dlss 3 içeren oyunlar oynayacaksan 4060 ti gaming oc öneririm ancak yok aga ben fps oyunlarj oynicam diyosan direkt 6800 alacaksın.
Fps oyunlarında amd işlemciler ve nvidia gpu daha iyi desen anlarımda dediğin ters .

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
Sıvı soğutmayı zaten AMD kullansam dahi alacağım ben ama AMD de kullandım İntel de o yüzden kişisel deneyimim sonucunda İntel diyorum bence amd veya intel işlemci aralarında kıyaslama yapmak doğru değil ikisinin de bir birbirine göre -leri ve +ları bulunuyor oyun içinse fark olduğunu düşünmüyorum sadece İntel biraz daha fazla ısınıyor evet kabul ediyorum ancak performans açısından denk iki markanın ürünleri bence aynı performansı sergiliyor
intelin önbelleği yüzünden fps farkları var
render deseydın intelde okey diyebilirdim fakat oyun için amd tartışmasız kesinlikle daha iyi
kısa bir örnek: attığın 10k ya işlemcileri almak yerıne 7800x3d (12k)alsan dünyanın en iyi oyun işlemcisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burhan Yavuz
render deseydın intelde okey diyebilirdim fakat oyun için amd tartışmasız kesinlikle daha iyi
kısa bir örnek: attığın 10k ya işlemcileri almak yerıne 7800x3d (12k)alsan dünyanın en iyi oyun işlemcisi
bunun fiyatı zaten yüksek anakartı da satıp tekrar amd uyumlu anakart almaya kalksam zaten bu kez 10k daha fazla fark ödemiş olucam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu söylediğim işlemcileri zaten indirimli fiyatlarını yakalamaya çalışıp o şekilde dizeceğim bir sistem bu örneğin her hafta/2 haftada bir bir parça almayı hedefliyorum

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
bunun fiyatı zaten yüksek anakartı da satıp tekrar amd uyumlu anakart almaya kalksam zaten bu kez 10k daha fazla fark ödemiş olucam
dipnot:uyguna bem beyaz am5 soketli anakart yok
https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/

Tüm sistemı beyaz toplamaya calıstım,totalde 48k ediyor.Tek tek toplayacağınzı belirttiniz ve 2haftada bir almayı düşündüğünüzü söylediniz.Eğer sizi zorluyorsa daha uyguna sistem toplayabilriz bence

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burhan Yavuz
dipnot:uyguna bem beyaz am5 soketli anakart yok

Tüm sistemı beyaz toplamaya calıstım,totalde 48k ediyor.Tek tek toplayacağınzı belirttiniz ve 2haftada bir almayı düşündüğünüzü söylediniz.Eğer sizi zorluyorsa daha uyguna sistem toplayabilriz bence
İstesem peşin fiyata tek hemen yarında alabilirim ama acelem yok indirimli fiyatlarla daha iyi bir sistem toplamak varken daha alt bir sisteme denk fiyat vermek istemiyorum sadece türkiye koşullarında parçaların fiyatları malum :D

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
İstesem peşin fiyata tek hemen yarında alabilirim ama acelem yok indirimli fiyatlarla daha iyi bir sistem toplamak varken daha alt bir sisteme denk fiyat vermek istemiyorum sadece türkiye koşullarında parçaların fiyatları malum :D
anladım,attığım sisteme bir göz gezdirin isterseniz hoşunza gitmez ise attığım aynı sistemın sadece elinizde ki anakartı kullanıp+ intel bir işlemci alabilrisniz
sıvı soğutma olarak https://www.amazon.com.tr/DeepCool-...W8SL39Q&th=1&tag=operagx-def-sp-cos-v1-row-20

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burhan Yavuz

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Abdullah

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
790
İsim
Rick Baba
Arkadaş elinde intel anakartı olduğunu söylemiş itinayla amd sistem önermişsiniz üstelik anakartta öyle giriş seviye falanda değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Recep Karataş
Yt kanallarının hazır sistemlerini bekleyebilirsin, tasarruf etmek istiyorsan. Ben de öyle yapacağım. Kullanmadığın parçaları satarsın. Her türlü daha ucuza geliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,739
Üyeler
140,692
Son üye
benzersizkullanıcıadı
Top Bottom