Neler Yeni

40.000 TL Sadece Kasa Tavsiyesi İşlemci Ve Sıvı Soğutma Önemli

zamzom

80+
6900xt düşünmez misiniz?
izmir deki internet kafede 360hz 5900x+6900xt kombinasyonu vardı aslında güzel bir deneyim aldım fakat gözlemlediğim kadarı ile internette driver veya hata sorunları oyun açmama dll gibi sorunlardan bahsediyorlardı uyumsuzluk gibi bir şey o yüzden hiç bulaşasım yok o konuda bilmiyorum yani zaten cok fazla ekran kartı gücünü önemsemediğim için dlss olsun vs rtx bir kart seçimi düşük de olsa daha iyi olucak gibi. teşekkür ederim yine de

LocutuS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Ahmet Ahıskalı
izmir deki internet kafede 360hz 5900x+6900xt kombinasyonu vardı aslında güzel bir deneyim aldım fakat gözlemlediğim kadarı ile internette driver veya hata sorunları oyun açmama dll gibi sorunlardan bahsediyorlardı uyumsuzluk gibi bir şey o yüzden hiç bulaşasım yok o konuda bilmiyorum yani zaten cok fazla ekran kartı gücünü önemsemediğim için dlss olsun vs rtx bir kart seçimi düşük de olsa daha iyi olucak gibi. teşekkür ederim yine de
O zaman yolu değiştirmeyelim. Bu arada yarın incehesap’ta indirim oluyor, bir göz atın derim. Bir de sadece oyun mu oynayacaksınız yoksa başka bir işlevi de olacak mı bu bilgisayarın?

zamzom

80+
O zaman yolu değiştirmeyelim. Bu arada yarın incehesap’ta indirim oluyor, bir göz atın derim. Bir de sadece oyun mu oynayacaksınız yoksa başka bir işlevi de olacak mı bu bilgisayarın?
Temelde full stack .net veya java kursundan birine yazılıcam bilge adamın askerden sonra şu ana kadar çalışıp biriktirdiğim para ile şimdi köşede dursun diyorum gelince dolar ne olur bilinmez monitörü aradan cıkardım allahtan temel gayem belki zevkine 1-2 kişi gelir de birlikte oyun oynarız diye yayın açarım yayın esnasında 400 fps altına sarkmamak önemli olur bir tek gerçi ekran kartına verilir ise yayın yükü gene 400 fps olur gibi genel gayem hem yayın yapayım zevkine öyle CS:GO tabii sanallaştırma ve yazılım işi içine girince de işlemci önemli oluyor thread paylaşımı falan 32gb de bu konuda iyi olucak onun dışında pek bir isteğim yok cyberpunk veya ultra lüks oyun zaten para yetiştiremeyiz :)

zamzom

80+
evet benim için büyük sorun 40 bin tepe noktası 38 37 civarında olursa en azından vade farkını 40 a sayarım diye düşünmüştüm fakat çok sağolun özellikle 3080 nin fiyatı harika rog strix olmasına rağmen ama içimden bir ses diyor ki böyle toplamalar mantıklı gelse de en son hazır bir sistem almak zorunda kalacakmışım gibi geliyor çünkü hepsini ayrı yerden al bilgisyarcıya götür termal macun satın al onu bekle parçalarda sorun var mı yok mu testi çabası .... keşke inventus sizin dediğiniz gibi ekran kartlarını da stoğa koysa ama yapmıyor bakalım 5900x zannedersem genel kanı benim için kendi bilgisayarıcmız var o da toptancısına danışıyor haber veirim bir bilgi gelince stoklarına bakacaklarmış

LocutuS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Ahmet Ahıskalı
evet benim için büyük sorun 40 bin tepe noktası 38 37 civarında olursa en azından vade farkını 40 a sayarım diye düşünmüştüm fakat çok sağolun özellikle 3080 nin fiyatı harika rog strix olmasına rağmen ama içimden bir ses diyor ki böyle toplamalar mantıklı gelse de en son hazır bir sistem almak zorunda kalacakmışım gibi geliyor çünkü hepsini ayrı yerden al bilgisyarcıya götür termal macun satın al onu bekle parçalarda sorun var mı yok mu testi çabası ....
Hazır sistem almaya hiç yanaşmadım. Aslında işi şöyle yapmak bence daha mantıklı oluyor. Alacağınız parçaları belirleyip ondan sonra o ürünlerin veya muadillerinin indirimlerini takip etmek size kazandırır. Mesela 3080 ekran kartını çok cazip fiyatlara alan arkadaşlar oldu. Yine p600s kasa 2600’lere, p500a kasa 2300 kere düştü. Daha iki üç hafta önce kingston 16 gb ram i 1000 TL ye felan aldık.yine sıvı soğutucularda güzel indirimler oluyor. Ya böyle takip edeceksiniz ya da gerçekten cazip fiyatlı bir hazır sistem şansınıza denk gelecek.

umann

80+ Bronze
hangi cafe hocam

zamzom

80+
hangi cafe hocam
starnet bornova küçükpark meydan yakını saati 1 sene önce 10tl idi şimdi 15 olmuştur belki. 2 tane böyle masası var vip diye geçiyor her zaman boş olmuyor haberiniz olsun önceden ya randevu alın ya da erken gidin sabahleyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hazır sistem almaya hiç yanaşmadım. Aslında işi şöyle yapmak bence daha mantıklı oluyor. Alacağınız parçaları belirleyip ondan sonra o ürünlerin veya muadillerinin indirimlerini takip etmek size kazandırır. Mesela 3080 ekran kartını çok cazip fiyatlara alan arkadaşlar oldu. Yine p600s kasa 2600’lere, p500a kasa 2300 kere düştü. Daha iki üç hafta önce kingston 16 gb ram i 1000 TL ye felan aldık.yine sıvı soğutucularda güzel indirimler oluyor. Ya böyle takip edeceksiniz ya da gerçekten cazip fiyatlı bir hazır sistem şansınıza denk gelecek.
evet ama elimde nakit sadece ekran kartı ve sıvı soğutucu yetecek boyutunda bir 20k var geri kalanı taksit yapacağım için benim için zam gelmedikten sonra ne alsam kar zaten diye düşünüyorum dolar 20 barajını aşıp 25 e giderse daha sonra üzülürüm neden almadım diye ama haklısınız öyle bir uzun vade vakit yaratsaydım kendime dediğinizde çok haklısınız ama mesela monitör aldım şimdi insan korkuyor yok diyorlar kargoyu kontrol edip alın itopya dan aldım sikayetvar a öyle yazmışlar kontrol etmeden teslim alınırsa iade yoktur falan gibi şeyler yazılmış allah korusun umarım sağ salim ulaşır.

zamzom

80+
alım yapmam için son 10 gün kaldı sanırım kampanyalı sistem de çıkmaz bu bütçe için genelde 10-20k ya çıkıyor şöyle güzel kampanyalı 45k olabilecek sistemi 35k ya alabilsek ne güzel olurdu..

mythrowib

80+ Silver
Merhabalar bende bu özelliklerde bilgisayar almak istiyorum, işlemci kanadında İ9-12900K ve yahut i7 12700k düşünüyordum, ekran kartı kanadında ise msi veyahut asus 3070 veya 3070 ti, anakart tarafında ise B660 serileri bunlara uygun oluyor, parçaları ayrı ayrı alıp birleştirmek daha mantıklı geliyor bana
i9-12900 k : 12.000 TL
MST RTX 3070 Ti ventüs 3x 17.000 TL (18.000 TL ZOTAC 3080 bile alabiliyorsun)
B660 anakartlar ise 3.500 TL civarı, bunlar zaten yaklaşık 32 bin tutuyor,

geriye kalıyor sana RAM, PSU kasa ve işlemci soğutucu, ram 2500,00 verirsin, kasa psu ya da 3.500 versen soğutucu için de 2 bin versen 40.000 'e düzersin, ama böyle hazır bir sistemi bu fiyata bulamıyorsun sorun orda :) bulursan bana da at bende alacağım araştırıyorum
12900k veya 12700kya b660 alıp o işlemcilere hakaret etme b660 alacaksan f serisi işlemci al

zamzom

80+
12900k veya 12700kya b660 alıp o işlemcilere hakaret etme b660 alacaksan f serisi işlemci al
K serisi alırsak sanırım fiyat baya bi geçer rtx 3070ti ryzen 9 5900x ikilisi bir sistem kurmam benim için daha iyi olacak gibi gözüküyor yoksa bu şekilde kurduğum zaman fiyat kesin 40 bin TL yi geçer değil mi i9 12900k + daha iyi bir anakart işlemci sıvı soğutma ddr4 ram derken. ryzen işlemci zaten 9k 10k k serisi 12900k 13 bin ordan bi 4 5 bin fazla anakart her türlü 4 5 bin olacak ryzenli yapılısra işlemci 8 9 k anakart 3.5k her türlü win gibi

Top Bottom