Neler Yeni

40-45K sistem önerisi

wt atlas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yasir saygı
Bütçe
45000
1080P yada 2K için sistem arıyorum bütçem max 45K çıkıyor render tarzı işlerim yok attığım sistem sizce olurmu daha güzeli varsa atar mısınız?

Ekler

• Screenshot_2024-04-22-03-11-52-478_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-22-03-11-52-478_com.android.chrome.jpg
    301 KB · Hit: 416

Aydigal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Aydın İgal Gezer
1080P yada 2K için sistem arıyorum bütçem max 45K çıkıyor render tarzı işlerim yok attığım sistem sizce olurmu daha güzeli varsa atar mısınız?
Attigin fiyat performans olarak iyi duruyor tek gordugum eksik anakart biostar yerine msi, asus veya gigabyte olmasa bile asrock olsaymis iyiymis ama bu da dert degil fiyattan dolayi.

wt atlas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yasir saygı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Attigin fiyat performans olarak iyi duruyor tek gordugum eksik anakart biostar yerine msi, asus veya gigabyte olmasa bile asrock olsaymis iyiymis ama bu da dert degil fiyattan dolayi.
sence sıvı soğutma gereklimi onun yerine kule tipimi kullanmalıyım sıvı soğutma bakımı vs. mersinde pek güvenilir yer değil açıkcası bakımı ne zamanda bir yapılır fln bana yardimci olurmusun

Aydigal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Aydın İgal Gezer
Sistemdeki sivi sogutmaya noname demek istemiyorum markasini hic duymadim, iyi bir hava sogutma alabilirsin sivi sogutma yerine.
Cunku bu tarz ucuza kacmalardi sizinti riski olabiliyor ve butun sistemin cop olabilir.
Sivi sogutmanin, kendi suyunun degisimini soruyorsan onun hakkinda pek bir bilgim yok. Modelden modele degiskenlik gosterir ama.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Biostar köklü markadır ama köklü olması kaliteli ürünler sunduğu anlamına gelmiyor.
Zaten listedeki ürünü 5k civarında ve o fiyata veya az bir şey daha koyup iyi bir şey alınabilir.Şu video işine yarayacaktır. Güncel
Yine 4070super yerine aynı fiyatlara 7900gre var. %10 daha hızlı. Rt ve nvdia takıntın yoksa tabii.
Darkflash dx240 asla 5k fiyatı haketmiyor. Arctic liquid freezer 280 argb çok çok daha iyi ve top 3 aio'dan biri. Şu an 3900tl inanılmaz fiyat.
Psu kaliteli ancak kasa için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Zaten önerdiğim aio'yu alırsan mecbur kasa değişecek çünki o kasanın üste sığmaz.
Ek : Lexar Ramlerin çipinin hynix olduğunu doğrulayamadım ama muhtemelen 6000mhz cl32 hynix m die. Kesin olsun istersen bunlar hynix a die ve rgb'li.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,332
İsim
Mehmet Aslan
Ekran kartını inno3d seç daha iyi soğutması var. Df nin soğutucuları çok performanslı değil önermem. Ya değiş farklı bir model al ya da harici satın al. Onun dışında anakart iyi 2 tane m2 slotu var. Daha iyi bir şey istersen 2000 tl farkla (bence fazla) asus prime b650 m-k var. Oda 2 m2 slotulu değer mi değmez mi sana kalmış. Bunlar dışında sistem iyi bir sorun yok.

yolyordam35

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Celal Smyrna
7900gre sistem toplamak daha mantıklı olabilir.

wt atlas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Yasir saygı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını inno3d seç daha iyi soğutması var. Df nin soğutucuları çok performanslı değil önermem. Ya değiş farklı bir model al ya da harici satın al. Onun dışında anakart iyi 2 tane m2 slotu var. Daha iyi bir şey istersen 2000 TL farkla (bence fazla) asus prime b650 m-k var. Oda 2 m2 slotulu değer mi değmez mi sana kalmış. Bunlar dışında sistem iyi bir sorun yok.
sıvı soğutma olarak https://www.trendyol.com/corsair/cw...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.63.9 bundan alsam ana kartı değiştirsem ekran kartını inno3d alsam sizce nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını inno3d seç daha iyi soğutması var. Df nin soğutucuları çok performanslı değil önermem. Ya değiş farklı bir model al ya da harici satın al. Onun dışında anakart iyi 2 tane m2 slotu var. Daha iyi bir şey istersen 2000 TL farkla (bence fazla) asus prime b650 m-k var. Oda 2 m2 slotulu değer mi değmez mi sana kalmış. Bunlar dışında sistem iyi bir sorun yok.
yada sıvı soğutucu yerine kule tipi kullansam olurmu ryzen 5 7500f için sıvı soğutmaya illaki gerek varmı

Son düzenleme:

naprosky

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Alper Erkartal
sıvı soğutma olarak https://www.trendyol.com/corsair/cw...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.63.9 bundan alsam ana kartı değiştirsem ekran kartını inno3d alsam sizce nasıl?

yada sıvı soğutucu yerine kule tipi kullansam olurmu ryzen 5 7500f için sıvı soğutmaya illaki gerek varmı
7500 f için termalright assasin pearless kullanıyoruz. 1080 p de yük altında maximum 62 derece gördük oyunlarda

baso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Başar Baysal
Bende de aynı işlemci var ve sıvı soğutma çok gereksiz. Thermalright assasin pearless gayet güzel şekilde soğutuyor o işlemciyi.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,332
İsim
Mehmet Aslan

hava soğutmada işinizi rahat görür size kalmış. 2800 e isterseniz ekranlı bir sıvı soğutma önerebilirim

egecabbar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Ege
Soğutucu peerless assassin yapın çoğu 240mm sıvı soğutucu dan daha iyi veya yakın performansı veriyor ve daha ucuz. Ekrna kartı inno3d yap fiyat farkı yok.

Ahmet1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
AHMET BURAK OLKUN
sence sıvı soğutma gereklimi onun yerine kule tipimi kullanmalıyım sıvı soğutma bakımı vs. mersinde pek güvenilir yer değil açıkcası bakımı ne zamanda bir yapılır fln bana yardimci olurmusun
Kule tipi kullanıyorum r5 7500f de 63 dereceyi hiç bir şekilde geçmedi

Top Bottom