Neler Yeni

4000 TL Ekran Kartsız Sistem Tavsiyesi

Jack321

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Selçuk
Elimde harcamam gereken 4000 TL var. Ekran kartsız bir sistem almayı düşünüyorum. Hepsini aynı yerden almak zorunda değilim. Şimdilik internette gezinme ve film video izlemek kullanacağım. İşe başladığımda ekran kartı alacağım. Bekle demeyin beklersem bu para elimden uçup gidecek. O yüzden almak zorundayım. Yardımcı olacaklara teşekkür ederim.
Apu sistem dizebilirim size o paraya veya gamegarajdan üstüne biraz daha katıp bir sistem alabilirsiniz

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ahmet Aydın
Apu sistem dizebilirim size o paraya veya gamegarajdan üstüne biraz daha katıp bir sistem alabilirsiniz
Önceki mesajlarımda da dediğim gibi. İyi bir işlemci almak istiyorum. O yüzden apu istemiyorum. Oyun oynamam henüz zaten. İlerde 3060ti civarı bir ekran kartı alacağım. Bütçeyi esnetebilirim.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ahmet Aydın
ryzen 5 3600 olabilir.Sistemi ilerde yükseltecekmisiniz?
ryzen 5 5600 çıkacak onu bekleyebilir misiniz
Yükseltmeye ekran kartından sonraki durumuma göre bakacağım. Mevsimlik çalıştığım için bütçem belli değil. İşim uzarsa sistemi yükseltmede sınırım olmaz.

gvggg1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,681
İsim
görkemgöksu
Yükseltmeye ekran kartından sonraki durumuma göre bakacağım. Mevsimlik çalıştığım için bütçem belli değil. İşim uzarsa sistemi yükseltmede sınırım olmaz.
ryzen5 3600 rtx 3060 ti 2k da darboğaz olmaz ama 1080p çözünürlükte darboğaz yapacaktır.Bilginize
anakart güzel ilerde istediğiniz işlemciyi alıp takabilirsiniz

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ahmet Aydın
ryzen5 3600 rtx 3060 ti 2k da darboğaz olmaz ama 1080p çözünürlükte darboğaz yapacaktır.Bilginize
anakart güzel ilerde istediğiniz işlemciyi alıp takabilirsiniz
Düşük çözünürlükte darboğaz olmasının sebebi ne? Şu anki monitörüm 768p çünkü.

samet4747

80+ Platinum
Ben sistemimi satıyorum kalanını :D

gvggg1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,681
İsim
görkemgöksu
Ben sistemimi satıyorum kalanını :D
adama daha iyi sistem yaptık usta
Düşük çözünürlükte darboğaz olmasının sebebi ne? Şu anki monitörüm 768p çünkü.
Darboğaz sorununun ana nedeni işlemci ve ekran kartı arasındaki güç dengesizliğidir. Eğer aldığınız ekran kartı çok güçlü ve işlemciniz bu karta göre yeterli güçte değilse darboğaz meydana gelir.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ahmet Aydın
adama daha iyi sistem yaptık usta

Darboğaz sorununun ana nedeni işlemci ve ekran kartı arasındaki güç dengesizliğidir. Eğer aldığınız ekran kartı çok güçlü ve işlemciniz bu karta göre yeterli güçte değilse darboğaz meydana gelir.
Bu sorunu özel çözünürlükle çözebiliyor muyuz?

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ahmet Aydın
özel çözünürlük derken anlamadım
Özel çözünürlük oluşturup monitörü 2k yaparak geçici olarak çözülüyor mu? Yoksa ekran kartıyla beraber monitör almam da şart mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca 2k yerine 4k alsam 3060ti 4k için yeterli mi?

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
Önceki mesajlarımda da dediğim gibi. İyi bir işlemci almak istiyorum. O yüzden apu istemiyorum. Oyun oynamam henüz zaten. İlerde 3060ti civarı bir ekran kartı alacağım. Bütçeyi esnetebilirim.
Hocam APU demek işlemcinin içinde dahili ekran kartı olması demek. Yani APU olmayan bir işlemciyi ekran kartsız kullanamazsınız.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Ahmet Aydın
Hocam APU demek işlemcinin içinde dahili ekran kartı olması demek. Yani APU olmayan bir işlemciyi ekran kartsız kullanamazsınız.
Elimde hd 5450 var. görüntü almak için onu kullanacağım

Top Bottom