Neler Yeni

4060 vs rx 7600xt mi hangisi mantıklı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Gür
İki sistemin herşeyi aynı sadece ekran kartı 4060 diğeri 7600xt hangisini almak mantıklı acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
stongerdremurr
Yayın ve photoshop gibi uygulamalar ve driver sorunu yaşamamak için 4060

oyunlara gelince işler biraz değşiyor. 7600xt bazen 10 fps üstü daha fazlada verse bazen dahada az veriyor. driverları oturmamış diye düsünüyorum.

daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa bende sevinirim bende iki sistemden birisini sececeğim.

benim tercihim amd olurdu yinede coğu oyunda yüksek performans sunuyor

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz Selim Yazıcı

oyunlara gelince işler biraz değşiyor. 7600xt bazen 10 fps üstü daha fazlada verse bazen dahada az veriyor. driverları oturmamış diye düsünüyorum.

daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa bende sevinirim bende iki sistemden birisini sececeğim.

Oyunlarda 7600xt 4060ti gücünde hemen hemen.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
İki sistemin herşeyi aynı sadece ekran kartı 4060 diğeri 7600xt hangisini almak mantıklı acaba
7600xt daha iyidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver sorunu ortadan kalktı gibi. Yapacak olan kişi ilk önce bi googlelasın driver sürümünü avantajı ne dezavantajı ne diye sonra güncellesin böylece driver sorununuz olmaz. Oyun ve yayın konusunda amd geçer özellikle oyun kısmında. 7600xt 10fps den biraz daha fazla fark atabilir 4060'a.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Rüzgar kaan
İlgilendiği Kategoriler
toplama pc laptop
hocam şahsen ben 7600xt kullanıyorum driver sorunu yaşamadım zaten yazılımla beraber indi dediğiniz gibi başa baş gidiyor

Piizmitli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Nuh Şahin
7600xt daha iyidir.

Driver sorunu ortadan kalktı gibi. Yapacak olan kişi ilk önce bi googlelasın driver sürümünü avantajı ne dezavantajı ne diye sonra güncellesin böylece driver sorununuz olmaz. Oyun ve yayın konusunda amd geçer özellikle oyun kısmında. 7600xt 10fps den biraz daha fazla fark atabilir 4060'a.

GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER EX Gamer 1-Click OC 16 GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı peki radeonu bununla kıyaslarsak hangisi iyi​

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz

GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER EX Gamer 1-Click OC 16 GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı peki radeonu bununla kıyaslarsak hangisi iyi​

Şimdi şöyle, 7600xt vs bu yani 4070ti super dersen, ti super onu ezer geçer arkasına da bakmaz. Rx7900xt vs rtx 4070 ti super dersen rx7900xt derim oyun ve yayın için. Render ağır işler 3d modelleme vb ai işleri, oyun ve yayın dersen Nvidia al.

Piizmitli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Nuh Şahin
Şimdi şöyle, 7600xt vs bu yani 4070ti super dersen, ti super onu ezer geçer arkasına da bakmaz. Rx7900xt vs rtx 4070 ti super dersen rx7900xt derim oyun ve yayın için. Render ağır işler 3d modelleme vb ai işleri, oyun ve yayın dersen Nvidia al.
ikiside yayın ve oyun için aynı mı

şuan bunu almak üzereyim radeon mu daha iyi diyorsun

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
ikiside yayın ve oyun için aynı mı
Özellikle oyun konusunda, vram, saf kas performansı/gücünde, f/p konusunda AMD tekler. Nvidia ise hepsini kapsıyor ama ağırlıklı olarak iş için kullanılabilirliği var. Evet daha stabil olabilir belki driverları ama vram leri rakiplerine göre daha düşük ayrıca saf kas gücünde daha geride. Ayrıca fiyatı da çok uçuk. Nvidia DLSS teknolojisinde ve RT teknolojisinde baya iyi. AMD ise Frame Gen yani kendi kare üretme yazılımı olan AFMF teknolojisi, Nvidia'dan daha iyi. %90 daha az gecikmeli ve yaklaşık olarak 30-30fps daha fazla performans veriyor.

Oyun ve yayın için istiyorum dersen evet AMD al. SSD idarelik gibi ama kullanılabilirliği var. Anakartı yapabilirsen B650M-K veya B65OM-R yap. RAM'ler de de yapabilirsen Corsair Vengeance yap 2x16gb. Onun dışında iyi. Eğer yapamazsan, sorun yok. SSD içinde Kingston KC3000 1TB olabilir. İyidir.

Son düzenleme:

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Top Bottom