Neler Yeni

4070 Ti Sistemimin parçaları uyumlu mu?

7cresta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yuşa Kurt
Arkadaşlar yeni pc topluyorum ama bu konulardan çok da iyi anladığım söylenemez. 1 haftalık araştırmam sonucu şöyle bir sistem dizdim. Parçalar birbirleriyle uyumlu mudur ve şu parçayı şununla değiştir dediğiniz bir parça var mıdır. Şimdiden teşekkürler :)

İşlemci
Ekran Kartı
Anakart
RAM
SSD
Kasa

Özel olarak sormak istediğim birkaç soru da var sistemle alakalı.

1)Ekran kartı bu kasaya sığar mı?
2)Kasanın 750W seçeneği de var siz hangisini tercih ederdiniz?
3)Anakartlar ve rgb kontrolü ile alakalı bi durum varmış bu anakart üzerinde rgb kontrolü yapabilir miyim?
4)Stok soğutma yeterli olur mu? Sıvı soğutucu almalı mıyım?

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
muhammed samet
Arkadaşlar yeni pc topluyorum ama bu konulardan çok da iyi anladığım söylenemez. 1 haftalık araştırmam sonucu şöyle bir sistem dizdim. Parçalar birbirleriyle uyumlu mudur ve şu parçayı şununla değiştir dediğiniz bir parça var mıdır. Şimdiden teşekkürler :)

İşlemci
Ekran Kartı
Anakart
RAM
SSD
Kasa

3)Anakartlar ve rgb kontrolü ile alakalı bi durum varmış bu anakart üzerinde rgb kontrolü yapabilir miyim?
toplam ne kadara oluyor

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018

İşlemci
Ekran Kartı
Anakart
RAM
SSD
Kasa

anakart b650 ds3h al ram patriot amazon.com tr 7000 mhz 32 gb versiyonunu al kasada tebilion da deepcool cc560 750 w versiyonu var onu alabilirsin soğutucu olarak da invetus sitesinde thermalright pearless asassin 120 se var onu al

7cresta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yuşa Kurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
toplam ne kadara oluyor
47500 civarı bi fiyat çıktı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart b650 ds3h al ram patriot amazon.com tr 7000 mhz 32 gb versiyonunu al kasada tebilion da deepcool cc560 750 w versiyonu var onu alabilirsin soğutucu olarak da invetus sitesinde thermalright pearless asassin 120 se var onu al
B650 ds3h yi ben de araştırmıştım ama gigabyte için çok iyi bahsetmediler o yüzden bu modeli düşündüm. Kasa konusunda önerdiğiniz kasa fiyat olarak çok uygun ama ön kısmın tamamen mesh olmaması havalandırma konusunda bi sıkıntı çıkarmasın?

Son düzenleme:

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
47500 civarı bi fiyat çıktı hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

B650 ds3h yi ben de araştırmıştım ama gigabyte için çok iyi bahsetmediler o yüzden bu modeli düşündüm. Kasa konusunda önerdiğiniz kasa fiyat olarak çok uygun ama ön kısmın tamamen mesh olmaması havalandırma konusunda bi sıkıntı çıkarmasın?
çıkarmaz yeteri kadar açıklık var kasada performansı da çok iyi araştırabilrisiniz yani gigabyte modeli ram olarak daha çok uyumluluk sağlıyor aynı fiyata aynı performansı veriyor msi ile vram olarak o yüzden gigabyte almak daha mantıklı ve artı olarak 2 tane ssd soğutucu var

7cresta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yuşa Kurt
çıkarmaz yeteri kadar açıklık var kasada performansı da çok iyi araştırabilrisiniz yani gigabyte modeli ram olarak daha çok uyumluluk sağlıyor aynı fiyata aynı performansı veriyor msi ile vram olarak o yüzden gigabyte almak daha mantıklı ve artı olarak 2 tane ssd soğutucu var
peki sistemdeki tüm parçalar birbirleriyle uyumlu mu?

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
peki sistemdeki tüm parçalar birbirleriyle uyumlu mu?
benim önerdiğim ram ve anakart uyumlu fakat farklı anakart ram şeçimi yapacksan ne şeçeceksin tam olarak belirtmen lazım diğer parçalar son derece uyumlu

7cresta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yuşa Kurt
tamamdır teşekkür ederim bilgilendirme için

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
R5 7500F
B650M DS3H
Patriot 7000MHz CL32 RGBsiz veya 6400MHz CL32 RGBli ramler 100 TL oynuyor aralarında
PSU için 750w yeterli olur

Ekran Kartı çok hoş ama pahalı geldi satıcısını da ben bilmiyorum çok gördüm ama şikayet alıyordu. İstersen şu modellere de bakabilirsin

7cresta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yuşa Kurt
R5 7500F
B650M DS3H
Patriot 7000MHz CL32 RGBsiz veya 6400MHz CL32 RGBli ramler 100 TL oynuyor aralarında
PSU için 750w yeterli olur

Ekran Kartı çok hoş ama pahalı geldi satıcısını da ben bilmiyorum çok gördüm ama şikayet alıyordu. İstersen şu modellere de bakabilirsin
Patriot markasını daha önce hiç duymamıştım güvenilir midir? Bir de anakart 6400 mhz iken 7000 mhz almaya gerek yok gibi 6400 olan modele bir bakayım ama teşekkürler

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Anakart 8000 kadar destekliyor Patriot önerdiğimiz bir marka FP markalardan birisi XMP ve AMD EXPO desteği var

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Patriot markasını daha önce hiç duymamıştım güvenilir midir? Bir de anakart 6400 mhz iken 7000 mhz almaya gerek yok gibi 6400 olan modele bir bakayım ama teşekkürler
Sitesinde 8000 mhz ve aynı rami anakarta bit başka kişiye aldırdım gayet güzel çalışıyor

7cresta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yuşa Kurt
Top Bottom