Neler Yeni

4070li Kasa topluyorum, parça önerileri - darboğaz olur mu

thecamel7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Devecioğlu
Merhabalar kasa topluyorum kafama takılan bazı sorular var bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Anakart : Asus Prime B660M-K D4
İşlemci : Intel i5 13600kf
Ekran Kartı : RTX 4070 - 4070ti
eski ssdmi ve 16gb rami kullanacağım şuanlık sonradan güncelleyeceğim. anakartı bir tanıdığımdan alıyorum hiç kullanılmamış şekilde, f/p olarak bu işlemciyi belirledim ilerisi içinde kullanım açısından varsa farklı önerileriniz yorumlarda belirtirseniz sevinirim. render alma gibi işlemler yapmıyorum gow - tlou - warzone - cyberpunk vs gibi oyunlarda ultra açıp sorunsuz oynamak istiyorum.

1) ilk etapta yeni monitör alamayacağım oyunları 1080p oynadığımda işlemci ve ekran kartında darboğaz yaşanır mı ? yakın fiyatlara i7 12700kf veya bütçe arttırarak i5 14600kf almak daha mı mantıklı olur ilerisi için ?

2) ekran kartını biraz daha geleceğe yönelik alıyorum 4k veya 2k ekrana geçmek istediğimde bu parçalarla herhangi bir sorun olur mu ?

3) bu işlemciyi araştırırken insanların sıvı soğutma önerisi istediğini gördüm forumda, benim sistemim içinde sıvı soğutma gerekli olur mu ? eğer gerekliyse 240mm - 280mm - 360mm gibi farklı seçenekler var bunlardan hangisi yeterli olur ?

4) kasa olarak 650w psu yeterli midir 700-750w kasa modellerine mi yönelmeliyim ?

*bütçe sorun değil arkadaşlar ancak f/p ürün önerileriniz olursa sevinirim.

Top Bottom