Neler Yeni

4070Ti Super sistem için düşündüğüm parçalar konusunda önerileriniz

baronimo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Barış Viran
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi parçaları

Galax 4070ti super ex-gamer
Gskıll Tz5 Neo Rgb DDR5-6000MHZ CL30 64GB (2X32GB)
Ryzen 7 7800x3d işlemci
MSI PRO B650-S WIFI 7200(OC) DDR5 Soket AM5 USB 3.2 M.2 HDMI DP ATX anakart
DeepCool LT720 RGB 360mm soğutucu
MSI MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD GÜÇ KAYNAĞI
COOLER MASTER MASTERBOX TD500 V2

olarak düşünüyorum.
Parçaların birbirine uyumusuzluk yaratması söz konusu olur mu?
Olabildiğince araştırdım ama gözümden kaçırdığım bir durum elbette olabilir sizlerin düşüncelerini almak isterim.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,199
İsim
Hamza Ziya Üstün
Uyumsuzluk yok güzel sistem. 64gb ram gerçekten gerekli mi? Sadece oyun içinse 32 fazla fazla yeter. Ayrıca ne kadar tuttu?

baronimo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Barış Viran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belirttiğim parçalar 82.000 tl tutuyor. Aslında dediğiniz gibi öncesinde G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz CL30 ramleri düşünüyordum, arada 5-6k fark var. Açıkçası 32gb in yeterli gelip gelmeyeceğini kestiremediğim ve bilmediğim için aynı değerde 64gb kafama daha çok yattı. Sadece oyun için düşünüyorum.
Uyumsuzluk yok güzel sistem. 64gb ram gerçekten gerekli mi? Sadece oyun içinse 32 fazla fazla yeter. Ayrıca ne kadar tuttu?

TRizzo19

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
İsmail ŞAHİN
Uyumsuzluk var. Ram'lerinde Expo desteği yok. Senin işlemcin AMD :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belirttiğim parçalar 82.000 tl tutuyor. Aslında dediğiniz gibi öncesinde G.Skill Trident Z5 RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz CL30 ramleri düşünüyordum, arada 5-6k fark var. Açıkçası 32gb in yeterli gelip gelmeyeceğini kestiremediğim ve bilmediğim için aynı değerde 64gb kafama daha çok yattı. Sadece oyun için düşünüyorum.
64 e gerek yok çok gereksiz. Zaten anakartında 4 slot ram desteği vardır muhtemelen bakmadım ama 2x16 fazlasıyla yetiyor oyunlarda 14 GB ı geçmiyor benim kullanım. G skill Trident Z de Expo desteklemiyor

Son düzenleme:

baronimo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Barış Viran
Uyumsuzluk var. Ram'lerinde Expo desteği yok. Senin işlemcin AMD :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

64 e gerek yok çok gereksiz. Zaten anakartında 4 slot ram desteği vardır muhtemelen bakmadım ama 2x16 fazlasıyla yetiyor oyunlarda 14 GB ı geçmiyor benim kullanım. G skill Trident Z de Expo desteklemiyor
peki expo destekli ram almam daha uygun olur mu? Tam olarak artısı ve/ve ya eksisi ne olur? Her türlü sistem parçası önerilerine de açığım. Teşekkürler :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
Hazır sistem mi bu tek tek mi alacaksınız bana pahalı geldi çünkü.

baronimo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Barış Viran
Tek tek alacağım hocam. Bir çok sitenin hazır sistemlerinde belirli parçaları belirli seviyede özelleştirebiyorum(örneğin 750w bronze ve 1200w gold iki adet tuhaf psu seçimi sunuyor ve ya uçuk yada absürd düşük değerde ramler vs vs). Bu durumda bile neredeyse bu fiyatın çok altında bi sistem çıkaramadım. O yüzden parçalar içime sinecek şekilde tek tek seçmek bir kaç bin tl fiyat farkını hakeder diye düşündüm. Fakat yine de önerileriniz olursa açığım.
Hazır sistem mi bu tek tek mi alacaksınız bana pahalı geldi çünkü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
Tek tek alacağım hocam. Bir çok sitenin hazır sistemlerinde belirli parçaları belirli seviyede özelleştirebiyorum(örneğin 750w bronze ve 1200w gold iki adet tuhaf psu seçimi sunuyor ve ya uçuk yada absürd düşük değerde ramler vs vs). Bu durumda bile neredeyse bu fiyatın çok altında bi sistem çıkaramadım. O yüzden parçalar içime sinecek şekilde tek tek seçmek bir kaç bin tl fiyat farkını hakeder diye düşündüm. Fakat yine de önerileriniz olursa açığım.
https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/

şunu özelleştirmeyi deneyin hocam çok fazla seçenek sunuyorlar.

Top Bottom