Neler Yeni

4K Hz ve diğer birçok şey hakkında sorularım

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Arkadaşlar öncelikle 1. sorum şudur;
4K 165 Hz. bir monitor (hatta varsa QLED süper HDR monitor :d) var diyelim.
Oyunları native çözünürlükte, ultra ayarlarda ve native çözünürlükte ve 165 FPS ve üstü oynatacak ekran kartı var mıdır?

2. Sorum;
165 FPS ile 60 FPS fark edilir mi?

3. Sorum; Böbrek satmadan yada bedenimizi satmadan namusumuzla kısa bir süre içinde böyle bir sistem dizebilir miyiz? :D.

Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Attila Alpaslan
Oyunları native çözünürlükte, ultra ayarlarda ve native çözünürlükte ve 165 FPS ve üstü oynatacak ekran kartı var mıdır?

2. Sorum;

3. Sorum; Böbrek satmadan yada bedenimizi satmadan namusumuzla kısa bir süre içinde böyle bir sistem dizebilir miyiz? :D.
Hangi oyunlarda mesela?
4080 seviyesinde (4070 Ti Super mesela) bir ekran kartıyla hikayeli oyunlarda ayarları yükseğe alıp DLSS FG kullanarak 165'i fulleyemezsiniz ama tatmin eder. 100 FPS ve üstünü alırsınız diye düşünüyorum.

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Mirhan Yalçın

2. Sorum;

1. 4k 165 fpsyi 4090la bile belki alamazsın
2.165fps ile 60fps arasında çok fark var
3.ev geçindirmiyorsan tek başına yaşıyorsan istanbulda yaşamıyorsan bu şartları karşılayıp 50-60k kazanıyorsan taksitle alabilirsin

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi oyunlarda mesela?
4080 seviyesinde (4070 Ti Super mesela) bir ekran kartıyla hikayeli oyunlarda ayarları yükseğe alıp DLSS FG kullanarak 165'i fulleyemezsiniz ama tatmin eder. 100 FPS ve üstünü alırsınız diye düşünüyorum.
Native olmaz yani. 4090 falan. yada ileride 5090 ti falan.

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O dediğiniz olayın yaşanmasına daha çok var :D
Hocam şimdi IPS ekran Dark Souls oynadım.
Şu bölümde renkler o kadar güzel gözüktü ki anlatamam;

Videoda belki kötü duruyor olabilir ama renklerin canlılığı inanılmazdı. Ondan daha iyisini istiyorum artık :D. Ama oluruna göre en iyisini dizeceğim inşallah. Olur 165 değildir belki 120'dir, 60'dır artık bakacağız.

Top Bottom