Neler Yeni

Çözüldü✓ 5600G İle Yazılım İçin Bilgisayar Önerisi

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
F/P dediğinde 1-2 parçadan feragat edilmesi lazım. yoksa adam akıllı F/P olmuyor. mesela itopya SSD'den feragat ediyor. nasılsa kioxia exceria fabrikası kurmuşlar.
Knk o hareketi yanlis yapiyosun o oyle degil pek

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Evet, bazı parçaları kaliteli seçmek durumunda kaldım. Anakartı dahili WiFi ve soğutma blokları için tercih ettim.
Olabilir. o yüzden seçilebilir. WiFi çok kullandığım bir şey değil. eğer arkadaşın ihtiyacı varsa alınabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk o hareketi yanlis yapiyosun o oyle degil pek
Niye ya...? ben öyle düşünüyorum. bence F/P sistemlerin hepsinde bir parçadan kısıyorlar.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,641
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Yakın bir dostum yazılım için masaüstü bilgisayar almak istiyor. Aldıktan sonra herhangi bir yükseltme yapmayı düşünmüyor ve OC yapmayacak. Oldukça F/P sistem olması da isteklerinin arasında. Bir de kalitesiz donanımlarının olmamasını istiyor. (Kendisi İngiliz prensi.. :kekw: )
Benim aklımda belirlediğim donanımlar var ancak bin bilsek de bir bilene danışmak gerekir.
Sizden toplama olacak şekilde sistem önerisi bekliyorum.

Kendim belirlediğim donanımları yazıyorum.

AMD Ryzen 5 5600G
Apacer Panther 2x8 3200 MHz CL 16
WD Blue 500 GB SN 570 / Pny XLR8 CS3030 500 GB
MSI B550M Pro-VDH WiFi
Dark Diamond Pro
High Power Performance Gold GD 600 Watt
ID-Cooling SE 224 XT
Topladığınız sistem iyi

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Yakın bir dostum yazılım için masaüstü bilgisayar almak istiyor. Aldıktan sonra herhangi bir yükseltme yapmayı düşünmüyor ve OC yapmayacak. Oldukça F/P sistem olması da isteklerinin arasında. Bir de kalitesiz donanımlarının olmamasını istiyor. (Kendisi İngiliz prensi.. :kekw: )
Benim aklımda belirlediğim donanımlar var ancak bin bilsek de bir bilene danışmak gerekir.

AMD Ryzen 5 5600G
MSI B550M Pro-VDH WiFi
Dark Diamond Pro
ID-Cooling SE 224 XT
Sistem gayet güzel, mümkünse SSD P5 seçilebilir.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1

AMD Ryzen 5 5600G
MSI B550M Pro-VDH WiFi
Dark Diamond Pro
ID-Cooling SE 224 XT
Sistem güzel de b550 fazla değil mi ? Upgrade olmayacak bir sisteme ve 600w psu da biraz fazla gibi

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Niye ya...? ben öyle düşünüyorum. bence F/P sistemlerin hepsinde bir parçadan kısıyorlar.
O işin ticari kısmı. Fiyat performans olması için illaki bir iki ucuz kalitesiz parça olması gerekmiyor, kaliteli bileşenleri indirimlerle veya rakiplerine nazaran daha uygun fiyatla satılan kaliteli parçaları birleştirerek hem kaliteli hem de fiyat performans bir sistem meydana getirilebilir.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,861
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sistem güzel de b550 fazla değil mi ? Upgrade olmayacak bir sisteme ve 600w psu da biraz fazla gibi
Sadece uzun ömürlü olması açısından kaliteli bir PSU seçmek istedim. Anakartı seçmemin sebebi WiFi ve soğutma blokları.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
O işin ticari kısmı. Fiyat performans olması için illaki bir iki ucuz kalitesiz parça olması gerekmiyor, kaliteli bileşenleri indirimlerle veya rakiplerine nazaran daha uygun fiyatla satılan kaliteli parçaları birleştirerek hem kaliteli hem de fiyat performans bir sistem meydana getirilebilir.
Haklısınız. Ben genel olarak hazır sistemlere bakarak konuşmuştum. Toplamada öyle bir olay meydana gelmiyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,861
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Wifi lazımsa en mantıklısı o oluyor o zaman. XPG pylon 550w satabilirim :D Uzun ömürlü ve kaliteli :D
Ben olsaydım alırdım ama arkadaş hiç kullanılmamış istiyor. Yoksa sarı sitede birçok 5600G'li sistem var. Çok daha ucuza.

Top Bottom