Neler Yeni

5600X 80 dereceye kadar çıkıyor

Kara Elf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
İsmail
Merhabalar arkadaşlar, bilgisayarım boştayken işlemci sıcaklığı 45 derece civarlarında takılıyor ama bazen birden 80 dereceye çıkıp tekrardan 45 50 dereceye iniyor. Bilgisayarı fazla kullanamadım, 2 gündür kullanıyorum. Sadece Mac'um sürmem gerek farkındayım ama 1 dakika içinde işlemci bu kadar ısı farkı olması normal mı? Ve daha önce hiç macun sürmedim. İnternette insanların işlemcisini kırdıklarını gördüm, sizce garentiye alıp bir bilgisayarcıya gitmem daha mı mantıklı olur?

Parçalar.
NZXT H510 Elite RGB Tempered Glass USB 3.1 Beyaz Mid Tower Kasa
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirde
Xigmatek EN42296 Apache Plus 12cm Renkli CPU Fan

sucukreizimiz

80+ Bronze
Stok soğutucumu aynı kasaya ve işlemciye sahibim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar arkadaşlar, bilgisayarım boştayken işlemci sıcaklığı 45 derece civarlarında takılıyor ama bazen birden 80 dereceye çıkıp tekrardan 45 50 dereceye iniyor. Bilgisayarı fazla kullanamadım, 2 gündür kullanıyorum. Sadece Mac'um sürmem gerek farkındayım ama 1 dakika içinde işlemci bu kadar ısı farkı olması normal mı? Ve daha önce hiç macun sürmedim. İnternette insanların işlemcisini kırdıklarını gördüm, sizce garentiye alıp bir bilgisayarcıya gitmem daha mı mantıklı olur?

Parçalar.
o soğutucu ile bu sıcaklıklar normal stok soğutucuda aynı şekilde sorunlarım var steamde fln yükleme yaparken 70 derecelere çıkıyor büyük ihtimal sende 2 hafta önce fln kendine muzisyen horizon aldın itopyadan bilerek o soğutucuyu seçmedim stok daha iyi bana göre ondan 2 gün sonra sıvı soğutucu alacağım psuyuda değiştiriceğim

Kara Elf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
İsmail
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok soğutucumu aynı kasaya ve işlemciye sahibim
Mesaj otomatik birleştirildi:

o soğutucu ile bu sıcaklıklar normal stok soğutucuda aynı şekilde sorunlarım var steamde fln yükleme yaparken 70 derecelere çıkıyor büyük ihtimal sende 2 hafta önce fln kendine muzisyen horizon aldın itopyadan bilerek o soğutucuyu seçmedim stok daha iyi bana göre ondan 2 gün sonra sıvı soğutucu alacağım psuyuda değiştiriceğim
Hocam başka bir forumda bir arkadaş MSI MAG CoreLiquid 360R 360mm sıvı soğutucu kullanıyormuş ve dış kasası da gayet serinmiş ama ondada böyle bir sorun varmış voltaj ayarlarından olabilir dedi benim pek bilgim yok belki işine yarayabilir diye demek isterim

sucukreizimiz

80+ Bronze
Hocam başka bir forumda bir arkadaş MSI MAG CoreLiquid 360R 360mm sıvı soğutucu kullanıyormuş ve dış kasası da gayet serinmiş ama ondada böyle bir sorun varmış voltaj ayarlarından olabilir dedi benim pek bilgim yok belki işine yarayabilir diye demek isterim
tabi voltaj ayarlarını yaparsan sıcaklık düşebilir ama bilmiyorum hiç öyle işleri bozmak istemem boştan yere bilgisayarı sıvı soğutma alınca gine aynı problemi yaşarsam voltaj yapabilirim

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN

Parçalar.
hocam hic mi macun yok

arisaka

80+ Bronze
Bilgisayarciya macun diye gidiyon sonra eve bir donuyon ryzen 5600x olmus ryzen 1200 :kekw:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,099
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Macundan ziyade adam gibi bir soğutucu alman gerekiyor.

Top Bottom