Neler Yeni

Yardım 5600X 90 DERECE NE YAPMALIYIM

Mertbgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert
Dostum stok soğutucu mu kullanıyorsun? Kullanıyorsan soğutucu almanı öneririm, stok soğutucu ile yakarsın o sistemle o işlemciyi.
evet stok sogutucu sistemi 1 gün oldu alalı daha
Mesaj otomatik birleştirildi:

İslemci yanmaz bu arada o sıcaklıkla hicbir şey olmaz lütfen bilmeden boyle seyler demeyin arkadaşlar. İslemciyi yakmak diye bir tabir yok bi kere onlar eskide kaldi :D kardesim islemcine hicbir seu olmaz o derecelerde ama yakin zamanda iyi bi sogutucu almaua bak cunku 4 sene sonra falan islemcinin boost clocku daha düşük clocklara cikabilir 4 sene boyunca bu derecelerde kullanirsan
işlemcinin bu ısı degerlerine cıkması normal mi peki ? ona göre iade edicem

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
evet stok sogutucu sistemi 1 gün oldu alalı daha
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemcinin bu ısı degerlerine cıkması normal mi peki ? ona göre iade edicem
Stock soğutucuyla normal kasana da bagli tabi. Hava akisi cok kotu olmali kasanda. 200 liraya bi sogutucu alirsan 65 lere felan düşer rahatlıkla

Mertbgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert
Stock soğutucuyla normal kasana da bagli tabi. Hava akisi cok kotu olmali kasanda. 200 liraya bi sogutucu alirsan 65 lere felan düşer rahatlıkla
teşekkür ederim hocam yardımcı oldun sogutucu önerirmisin rica etsem

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Herkeze iyi forumlar arkadaşlar gaming.gen.tr. sitesinden https://www.gaming.gen.tr/urun/2747...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ bu hazır sistemi satın aldım ve oyun testleri yapmaya başladım pugb da ısı degerleri resimde gördügünüz gibi ne yapmalıyım sistemi iademi edeyim problemi çözsünler mi ? işlemci degişikligimi istiyim.Alıntıyı görüntüle
Isı değerlerini düşürmenin idarelik kolay yolu bios ayarlarına geliyorsun cpb ayarını kapatıyorsunuz. Sonra işlemci sıcaklığı düşüyor ama performans kaybı oluyor. Sizin ısı değerleriniz çok yüksek olduğu için cpb kapatmak iyi bir seçenek olucaktır. İşlemciden tam performans alabilmek için 240mm kaliteli bir sıvı soğutucu veya kule tipi iyi bir soğutucu almanız gerekiyor.

Canbazx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Berkay
İlgilendiği Kategoriler
pc donanım-otomobiller
soğutucu tam oturmamış olabilir kontrol et

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
sogutucuda bi problem yok tam oturmuş altıgım yeri aradım pazartesi tw den bakıcaklar yeni aldıgım için kendim bişey yapmak istemiyorum.
Satın aldığın yerin yapabileceği bir şey yok bu konu hakkında. Senin gidip yeni bir soğutucu alman lazım o işlemcinin stok soğutucusu çok dandik

PixDraw

80+ Bronze
sogutucuda bi problem yok tam oturmuş altıgım yeri aradım pazartesi tw den bakıcaklar yeni aldıgım için kendim bişey yapmak istemiyorum.
Sistemde hiçbir sıkıntı yok normal değerler 5600x stok fanla kesinlikle ısınır senin kule tipi veya sıvı soğutucu takman şart

Qzer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Ekrem
Soğutucu alana kadar, işlemciyi biosdan 4 ghz ye sabitle

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0