Neler Yeni

5600x rtx 3070 2k monitör

Emrah0534

80+
acer ed270up model monitör satın aldım oyunlarda takılma yaşıyorum pubg, pubg mobile ve super People oyunlarını oynuyorum. Sistem r5 5600x sıvı soğutma var rtx 3070 size yazmadan önce ram kaynaklı olabilir diye ram aldım ekran kartı ısınıyor 85 dereceleri görüyor belki o yüzdendir dedim uzay montaj yaptım sıcaklık düştü ama sonuç değişmedi acaba dedim dp kablosu mu kalitesiz onu da değiştirdim maalesef sonuç alamadım sizin yardımcı olacağınızı düşündüm size danışmak istedim. Oyunlarda anlık çok kısa takılmalar oluyor fps pubg de 180 civarında takılma anında fps düşmüyor kontrol ediyorum. Adaptive sync açtığım zaman nvidia ayarlarından da gsync açtığım zaman ekran hafif hafif kararma da yapıyor yaklaşık 3 4 aydır uğraşıyorum daha önce bu tarz bir sorunla karşılaştınız mı.
Tam sistem
R5 5600x
Gigabyte rtx 3070 gaming oc 8 GB ekran kartı
Asus b550m a wifi
Corsair 3600 mhz cl 18 ram
Sharkoon 750 w psu 80+
Sharkoon rev200 kadar
Acer ed270up monitör
Görüntü kalitesi çok kötü pubg de uzak mesafeler niteliğinde çamur gibi görünüyor valla iyi olsun dedik güzel şeyler aldık ama gene sorun gene sorun çözümü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim

Android için Outlook’u

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Efe Talha Alper
Oyunlar nerede yüklüyse o diskin testlerini yapabilir misiniz?
Bir de kullandığınız diskler çok mu dolu?
Testleri crystaldiskmark ve crystaldiskinfo ile yapabilirsiniz.

Emrah0534

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
+ güncel olan ve olmayan ekran kartı driverleını yükledim ama olmadı baş ağrısı da yapıyor
oyun ssd ye mi kurulu
Evet sadece ssd var m2 nwme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunlar nerede yüklüyse o diskin testlerini yapabilir misiniz?
Bir de kullandığınız diskler çok mu dolu?
Testleri crystaldiskmark ve crystaldiskinfo ile yapabilirsiniz.
Çok test yaptım ekran kartı işlemci ram ssd onlar da temiz sorun çıkmadı format attım acaba monitör bu soruna neden olabilir mi ssd 500 gb

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Efe Talha Alper
+ güncel olan ve olmayan ekran kartı driverleını yükledim ama olmadı baş ağrısı da yapıyor

Çok test yaptım ekran kartı işlemci ram ssd onlar da temiz sorun çıkmadı format attım acaba monitör bu soruna neden olabilir mi ssd 500 gb
Sorduğum soruları cevaplamamışsınızki ssd kaç gb diye sormadım.

qwert7610

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Guan Tanamo
oyun ssd ye

c++ directX ve netframework guncellemelerini yapin sorun dewam ederse temiz bir windows kurulumu yapin

Emrah0534

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anlık donmalarda yüzde olarak sıfır kullanıma düşen parçalar var mı?
Msi afterburner açık olarak oyunları oynuyorum anlık düşmeler olmuyor gözle görebildiğim kadarıyla bu takılma anlarını kayıt altına alacak bir şey var mı bilmiyorum dikkat ediyorum o anlara ama gözden kaçar mı kaçar

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Efe Talha Alper
Msi afterburner açık olarak oyunları oynuyorum anlık düşmeler olmuyor gözle görebildiğim kadarıyla bu takılma anlarını kayıt altına alacak bir şey var mı bilmiyorum dikkat ediyorum o anlara ama gözden kaçar mı kaçar
O zaman yapacak tek şey şüphelendiğin parçaları garantiye göndermek veya parçaları tek tek farklı parçalarla değiştirip sorunu bulmaya çalışmak.
Ama forumda çözüm aramaya devam edin bence biraz daha sorunu çözebilen birini bulabilirsiniz belki.

Emrah0534

80+
Ekran kartı ve işlemciye dikkat ediyorum özellikle başka gikkat etmem gereken hangisi var ram kullanımı da açık ama ona dikkat etmedim hiç

O zaman yapacak tek şey şüphelendiğin parçaları garantiye göndermek veya parçaları tek tek farklı parçalarla değiştirip sorunu bulmaya çalışmak.
Ama forumda çözüm aramaya devam edin bence biraz daha sorunu çözebilen birini bulabilirsiniz belki.
Eyvallah ilgilendiğin için teşekkür ederim bunlara acaba monitör sebep olur mu bunu da merak ediyorum

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,700
İsim
Efe Talha Alper
Ekran kartı ve işlemciye dikkat ediyorum özellikle başka gikkat etmem gereken hangisi var ram kullanımı da açık ama ona dikkat etmedim hiç

Eyvallah ilgilendiğin için teşekkür ederim bunlara acaba monitör sebep olur mu bunu da merak ediyorum
Pek sanmıyorum ama yinede farklı bir monitör bulursanız deneyebilirsini,.

Top Bottom