Neler Yeni

5k Bütçe Ile Bisiklet Önerisi

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut
Hocamlar istanbulda yaşıyorum yollar çok tırtıklı, yollar çok bayırlı vs olabiliyor bu kullanım alanına göre sanırım en mantıklı dağ bisikleti veya şehir bisikleti oluyor. ön amörtisörlü bi bisiklet önerisi yapar mısınız? ikinci el de düşünebilirim sıfırda olur. Fren hidrolik olursa tadından yenmez ama 5kya v fren varsa bile şükretmek lazım :D

boyum 170 yani 46-48 arası kadrolar uygunmuş 45 e kdr düşer o bence :D

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
XC 150 kullandığım oldu, zevkliydi. Vitesleri hissedebiliyordum; atmak için vites atmıyordum, vites istediğini anlamak ta kolaydı. Üstünde Mitas lastiklerle geliyor olması gerek. 26 jant, mekanik fren. XC 100 de benzerdir, pişman olmazsın diye düşünüyorum.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
XC 150 kullandığım oldu, zevkliydi. Vitesleri hissedebiliyordum; atmak için vites atmıyordum, vites istediğini anlamak ta kolaydı. Üstünde Mitas lastiklerle geliyor olması gerek. 26 jant, mekanik fren. XC 100 de benzerdir, pişman olmazsın diye düşünüyorum.

hocam bu modelin turuncusu güzelmiş baya sağlamlığı nasıldır? Ek olarak neye göre vites atıyoruz? Ben bi kaç yıl önce yol bisikleti almıştım ve saedce 1 de kullanıyordum 3 yapınca vites bozuluyordu. Onun sebebini öğrendim tabii de neden vites atıyoruz onu bilmiyorum

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Arif Dağcı
hocam bu modelin turuncusu güzelmiş baya sağlamlığı nasıldır? Ek olarak neye göre vites atıyoruz? Ben bi kaç yıl önce yol bisikleti almıştım ve saedce 1 de kullanıyordum 3 yapınca vites bozuluyordu. Onun sebebini öğrendim tabii de neden vites atıyoruz onu bilmiyorum
Hocam vitesin mantığı bacağınızın pedaldaki devri yükseldikçe onu rahatlatmaktır arabadaki gibi düşünün motor çok bağırdığında atılır değil mi bu da onun gibi bacağınız belli bir devire geldikten sonra vites yükseltirsiniz dişli atar ve biraz daha zorlanırsınız/hızlanırsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam vitesin mantığı bacağınızın pedaldaki devri yükseldikçe onu rahatlatmaktır arabadaki gibi düşünün motor çok bağırdığında atılır değil mi bu da onun gibi bacağınız belli bir devire geldikten sonra vites yükseltirsiniz dişli atar ve biraz daha zorlanırsınız/hızlanırsınız
Carraro sportive 223 kullandım 6 ay boyunca dağ bisikletleri gibi konforlu ve hızlı gidiyor ikinci eline bakabilirsiniz.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut

Carraro sportive 223 kullandım 6 ay boyunca dağ bisikletleri gibi konforlu ve hızlı gidiyor ikinci eline bakabilirsiniz.
ikinci eli sıfırdan pahalı nasıl oluyor bu :kekw:

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Vites sisteminin kalitesine değinmiştim aslında ama yanlış anlaşılmış :D Vitesler güzel geçiyor ve her vites iyi aralıklara sahip. Haldır holdur hareketler yapmıyorsun. Sağlamlık olarak ta güven veriyor, tabii ekstrem hareketler yapanlar vardı mesela.Gidonları kırılanları gördüm. Haricinde pek bir şey yok.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut
Vites sisteminin kalitesine değinmiştim aslında ama yanlış anlaşılmış :D Vitesler güzel geçiyor ve her vites iyi aralıklara sahip. Haldır holdur hareketler yapmıyorsun.
yok hocam ben kalitesini değilde nasıl çalıştığını sormuştum arkadaş cevapladı saolsun

Vites sisteminin kalitesine değinmiştim aslında ama yanlış anlaşılmış :D Vitesler güzel geçiyor ve her vites iyi aralıklara sahip. Haldır holdur hareketler yapmıyorsun. Sağlamlık olarak ta güven veriyor, tabii ekstrem hareketler yapanlar vardı mesela.Gidonları kırılanları gördüm. Haricinde pek bir şey yok.
ya öyle artistik harektler yapmamda gerektiği zaman merdivenden inmem gerekecek bayırlardan ineceğim vs vs bu paraya daha iyi yoksa bunu alayım hocam

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
yok hocam ben kalitesini değilde nasıl çalıştığını sormuştum arkadaş cevapladı saolsun

ya öyle artistik harektler yapmamda gerektiği zaman merdivenden inmem gerekecek bayırlardan ineceğim vs vs bu paraya daha iyi yoksa bunu alayım hocam
Bu fiyatta Kron ve Salcano var genel olarak. O attığım iki XC150 26inc janttı yani boyuna göre ideal. 27,5 jant ta olsa sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ben bu fiyatta olan modelleri ekleyeceğim.
Kron XC75 27,5 Jant Mtb - 19 - 21 Vites - H.dısc - Siyah-Kırmızı/beyaz

KRON XC 100-27.5" MTB - 20' - 21 Vites - M.DISC - Siyah-Gri/Kırmızı Bisiklet https://amzn.eu/d/8DdDJ2i

Salcano Ng 750 27,5 Md 18" Disk Fren 21 Vites Siyah Turkuaz Yeşil

Murat1611

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Murat Öztürk
Sana önerim 2.el alman temiz bulabilirsin Altus üstünü alırsan güzle olur

Sana önerim 2.el alman temiz bulabilirsin Altus üstünü alırsan güzle olurUsrteki yazan bisikletler çok yakın eğer profesyonel yada uzun yol yapicaksan ne yazikki işini gormeyebilir

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut
hocamlar kron xc100 iyi gibi duruyor taksitle almayı planlıyorum daha iyi bi model önerisi olan varsa önerilere açığım max 5.500 e çıkabilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,126
Üyeler
151,175
Son üye
pr1me
Top Bottom