Neler Yeni

60 bin TL ile dizilebilecek masaüstü bilgisayar

TheCeSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emin Çakmak
Par.aları toplamak kolay merak etme puzzle yapıyor gibi düşün yüzlerce kapsamlı viedo var izleyip toplarsın.
Dediğim par.aları akakçeden temin et.
Sonrasında topla korkmana gerek yok :).
işin aslı en ufak hata yaparım sistem yanar gider kül olur düsüncesi korkutuyor . Bu yüzden böyle bir set aliyorsam eğer 3 ün 5 in hesabini yapmam veririm yaptiririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama sakın Samsung oddysey alma ghosting sorunlu
Öyle bir şey isterseniz bu var
aga iyi güzel hoşda bi monitörde ne bileyim 32bin TL hani fazla gibi :D

Nachi

80+ Platinum
işin aslı en ufak hata yaparım sistem yanar gider kül olur düsüncesi korkutuyor . Bu yüzden böyle bir set aliyorsam eğer 3 ün 5 in hesabini yapmam veririm yaptiririm

tabi fazla ama daha uygun parçalarla zorlanır gibi bekle atayım

Xenon34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Thssz
Merhaba arkadaşlar 60 bin TL bütçe ile bir kasa dizmeyi düşünüyorum . Forumda ve donanım arşiv videolarda itopya sitesinde hep tek ekran kartı takılı görüyorum 57 bin TL lik var ama abarti bir SSD var depolama için 15 18 bin TL arasi bir mevla gereksiz görüyorum 2-3 bin tlik bir SSD iş görücektir diye düsünüyorum ve ekran kartini çift takmayi düsünüyorum rtx 3080 2x gibi yapılabilirmi veya performansı nasil olur . Nasıl bir anakart takılmalı gibi kafamda bir sürü soru var ve oyun için cift ekran kartlı 3080 görmedim. İşlemci anakart ve ekran kartını en üst düzeyde olcak sekilde olması ve ramde hatri sayılır bir seviyede olmasını düsünüyorum arta kalanlar ise kasaymis depolamaymis gibi şeyleri düşük tutarak en iyi performansı yakalayabilecegim bir kasa ariyorum . Bir önemli onuda bu kasa için alinabilecek bir ekran olması tabikide . Öneriniz için şimdiden teşekkür ederim . Allah hepinize 10 katını versin umarim bir gün herkes istedigi kasaya kavus

Nachi

80+ Platinum

240hz falan zorunlu mu?

Xenon34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Thssz
Merhaba arkadaşlar 60 bin TL bütçe ile bir kasa dizmeyi düşünüyorum . Forumda ve donanım arşiv videolarda itopya sitesinde hep tek ekran kartı takılı görüyorum 57 bin TL lik var ama abarti bir SSD var depolama için 15 18 bin TL arasi bir mevla gereksiz görüyorum 2-3 bin tlik bir SSD iş görücektir diye düsünüyorum ve ekran kartini çift takmayi düsünüyorum rtx 3080 2x gibi yapılabilirmi veya performansı nasil olur . Nasıl bir anakart takılmalı gibi kafamda bir sürü soru var ve oyun için cift ekran kartlı 3080 görmedim. İşlemci anakart ve ekran kartını en üst düzeyde olcak sekilde olması ve ramde hatri sayılır bir seviyede olmasını düsünüyorum arta kalanlar ise kasaymis depolamaymis gibi şeyleri düşük tutarak en iyi performansı yakalayabilecegim bir kasa ariyorum . Bir önemli onuda bu kasa için alinabilecek bir ekran olması tabikide . Öneriniz için şimdiden teşekkür ederim . Allah hepinize 10 katını versin umarim bir gün herkes istedigi kasaya kavusur.
ssd kesinlikle önemli küçümseme kaliteli bir ssd farkını hisssettirir

TheCeSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emin Çakmak
Kesinlikle katılıyorum.
bu seti gördüm fakat bana önerilen setleride gördüm önerdikleri parcalarla toplanan kasa gercekten daha güzel duruyor. Eğerki böyle stok olmadanda getirip parcalari toplayabilecek bir firma var ise görüsüp önden bir ücret gönderip tam hali geldikten sonra elden gider teslim alirkende geri kalan ücreti veririm.

ssd kesinlikle önemli küçümseme kaliteli bir ssd farkını hisssettirir
eet farki görücegime kesinim ama yani 18 bin TL ssd de abarti degilmi . Hani 100 bin TL lik bir sistem dizsem eet alinabilir düsüncesi olabilir ama 60 bin TL icin zor gözüküyor

240hz falan zorunlu mu?
https://www.vatanbilgisayar.com/asu...fullhd-g-sync-ips-dp-hdmi-gaming-monitor.html aradiğimi buldum :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Hakan yılmaz
Merhaba arkadaşlar 60 bin TL bütçe ile bir kasa dizmeyi düşünüyorum . Forumda ve donanım arşiv videolarda itopya sitesinde hep tek ekran kartı takılı görüyorum 57 bin TL lik var ama abarti bir SSD var depolama için 15 18 bin TL arasi bir mevla gereksiz görüyorum 2-3 bin tlik bir SSD iş görücektir diye düsünüyorum ve ekran kartini çift takmayi düsünüyorum rtx 3080 2x gibi yapılabilirmi veya performansı nasil olur . Nasıl bir anakart takılmalı gibi kafamda bir sürü soru var ve oyun için cift ekran kartlı 3080 görmedim. İşlemci anakart ve ekran kartını en üst düzeyde olcak sekilde olması ve ramde hatri sayılır bir seviyede olmasını düsünüyorum arta kalanlar ise kasaymis depolamaymis gibi şeyleri düşük tutarak en iyi performansı yakalayabilecegim bir kasa ariyorum . Bir önemli onuda bu kasa için alinabilecek bir ekran olması tabikide . Öneriniz için şimdiden teşekkür ederim . Allah hepinize 10 katını versin umarim bir gün herkes istedigi kasaya kavusur.

İletişime geç hem parçaları tedarikte yardımcı olur hem kasayı toplar hemde video çeker yayınlar.

Nachi

80+ Platinum
bu seti gördüm fakat bana önerilen setleride gördüm önerdikleri parcalarla toplanan kasa gercekten daha güzel duruyor. Eğerki böyle stok olmadanda getirip parcalari toplayabilecek bir firma var ise görüsüp önden bir ücret gönderip tam hali geldikten sonra elden gider teslim alirkende geri kalan ücreti veririm.

eet farki görücegime kesinim ama yani 18 bin TL ssd de abarti degilmi . Hani 100 bin TL lik bir sistem dizsem eet alinabilir düsüncesi olabilir ama 60 bin TL icin zor gözüküyor

https://www.vatanbilgisayar.com/asu...fullhd-g-sync-ips-dp-hdmi-gaming-monitor.html aradiğimi buldum :D
alma sakın 1080p 3090 için mantıksız 1000hz de olsa önermem e sporcu değilsen.

TheCeSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emin Çakmak

İletişime geç hem parçaları tedarikte yardımcı olur hem kasayı toplar hemde video çeker yayınlar.
Kendisiyle iletisime gecicem biraz daha arastirma yapim .

alma sakın 1080p 3090 için mantıksız 1000hz de olsa önermem e sporcu değilsen.
e sporcu degilim ama cs go videosunda hz farkini gördükten sonra ciddi bi boyutta fark var işin asli cogu oyunlar grafik konusunda örnek verim PUBG her daim özellıklerı kısarak oynuyorum adamları rahat görebilimek icin genellik 1080 oynuyorum fakat tabii ki bf1 gibi cod zone gibi 2-4 k oynamakda güzel bir zevk verir diye düsünüyorum ama hz olayi fps de inanilmaz fark yaratiyor

Nachi

80+ Platinum
Kendisiyle iletisime gecicem biraz daha arastirma yapim .

e sporcu degilim ama cs go videosunda hz farkini gördükten sonra ciddi bi boyutta fark var işin asli cogu oyunlar grafik konusunda örnek verim PUBG her daim özellıklerı kısarak oynuyorum adamları rahat görebilimek icin genellik 1080 oynuyorum fakat tabii ki bf1 gibi cod zone gibi 2-4 k oynamakda güzel bir zevk verir diye düsünüyorum ama hz olayi fps de inanilmaz fark yaratiyor
parçalardan çok farketmeyecekleri kısarak alabilirsin. Mesela attıklarımla bunu değişebilirsin.
Belki bunu alabilirsin o zaman.

TheCeSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emin Çakmak
parçalardan çok farketmeyecekleri kısarak alabilirsin. Mesela attıklarımla bunu değişebilirsin.
Belki bunu alabilirsin o zaman.
21k monitörde cok wlha ya en fazla verecegim 10k dir diye düsünüyorum oda en fazla yani ama tesekkürler önerin için

Nachi

80+ Platinum
21k monitörde cok wlha ya en fazla verecegim 10k dir diye düsünüyorum oda en fazla yani ama tesekkürler önerin için
4k 144hz alın 240hz falan gereksiz. Oyunlarda karşına çıkacak düşmanların monitörü en fazla 144dür zaten. İlk başta dediklerimi alın.
Sli gereksiz bence.
Ekran kartı olarak fiyatlar ve stoklar düzelince 3090 al.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,088
Üyeler
140,765
Son üye
haig12
Top Bottom