Neler Yeni

60 bin tl'yi geçmeyecek chopper motor tavsiyesi?

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Çok ağır boş yapıyorsun şuan Daelim parçası yabancı ülkelerden dahi getiriliyor çok uygun fiyatlara hatta kendi sitesinden sipariş ediyorsun :D Hyosung GV'de kronik sorunu olmayan bir motor bloğuna sahip. Mondialden kaliteli degildir mi :D Mondial tenekeden başka bir şey üretmiyor birde onunla mı kıyaslıyorsun hala? Koreliler en az hintliler kadar iyi malzeme üretiyor. Hero ile eşit diyebilirim malzeme kaliteleri.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malzeme kalitesi de gayet iyi binmediğin nereden belli oluyor birde gelmiş mondial savunuyorsun hala cidden inanamıyorum ya. GV250nin piyasası ağır olsa ne olur olmasa ne olur koyarsın 1 haftaya gitmez 1 aya gider, Millet devamlı kullanıyor Mondial gibi alıp pişman olup 2. haftadan satışa çıkarmıyorlar :)

Sana kalsa mct aldıracaksın adam çişini tutamayacak motorun üzerinde. Balansör bile olmayan, daha kendi civatalarını tutamayan motoru öneriyorsun adama.

Hocam bu fiyat bandında ki chopperların motor bloğu kapağına kadar neredeyse her parçası uyumlu olur. Depodan çamurluklara çamurluklardan yan kapaklara. illa ramzey,superlight,kanuni vs bir markanın parçası uyuyor. Hyosung GV ve Daelim Daystar sınıfının en güçlü ve torklu motorlarına sahip. Hyosung yağ soğutmalı Daelim sıvı soğutmalı. Bana kalırsa Hyosungu tercih etsen daha iyi.

Ayrıca bu motorlar orijinalinde karbüratör yerine enjeksiyonlu geliyor(yeni modelleri) karbüratörle de uğraşmamış oluyorsun.

Lifan,kübanın chopperlarını önermiyorum Mondial ve jinlun kesinlikle önermiyorum

MCT Zamanında 8 10 bin lirayken kimse yüzüne bakmıyordu o zaman bile kanuni caracal ve ramzey QM gibi rakiplerinin hep arkasındaydı. Tipi desen tam chopper değil gidişi desen bi garip 2 silindir gibi değil. Hiç güven vermeyen b*ktan bir motor MCT. En yakın arkadaşımda vardı subap ayarını 50 kmde bir tekrar yaptırıyordu motor kendi titreşiminden adam akıllı çalışmıyordu bile balansörsüz motorlarda kroniktir bu. ya Loclite'layacaksın tüm civataları ya da her Allahın günü acaba gevşemiş mi diye bakacaksın.

Hyosung GV ve Daelim Daystar Üst Segment

Kanuni Caracal,Ramzey QM orta segment

Birde skygo diye bir marka var da onun chopperını bulabilir misin şuan bilmem görünüş ve customization olarak çok güzeldi
Adam mct alsin diye ugrasmiyorum mondiali de savunmuyorum 😃 yine de daelim alsa başı agriyacak onu biliyorum bütçesi yetse yamaha virago suzuki marauder öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,252
İsim
Murat Orhan
Adam mct alsin diye ugrasmiyorum mondiali de savunmuyorum 😃 yine de daelim alsa başı agriyacak onu biliyorum bütçesi yetse yamaha virago suzuki marauder öneririm
Hocsm daelimi geç hyosung var illa daelim alsın demiyorum ki bence hyosung alsın bu bütçelerde sivi soğutma ile uğraşılmaz çünkü yag soğutma kafi. Ama mct dediginiz motorda hiçbirşey iyi değil. Ne choppera benziyor ne performans ne baska birsey hiçbirşey yok. Teneke yığınına boşuna para verdirmemeye çalışıyorum ben. Adam gibi bisey alsın hyosung gibi satmak istemesin zevkini alsın.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Hocsm daelimi geç hyosung var illa daelim alsın demiyorum ki bence hyosung alsın bu bütçelerde sivi soğutma ile uğraşılmaz çünkü yag soğutma kafi. Ama mct dediginiz motorda hiçbirşey iyi değil. Ne choppera benziyor ne performans ne baska birsey hiçbirşey yok. Teneke yığınına boşuna para verdirmemeye çalışıyorum ben. Adam gibi bisey alsın hyosung gibi satmak istemesin zevkini alsın.
Cevremde cok mct vardi zamaninda twmiz bakılmış olan bir kac motor duruyor saglam duruyor hala temiz bakmak onemli

Knispel

80+ Bronze
Mondialden kaliteli degildir kalitesiz diyende olmadi zaten kardeşim sonuç olarak japon kadar alman kadar kaliteli değil malzeme kalitesi de iyi değil ikinci el piyasası ağır gv250 neyse de daelim ariza çıkardığı an bittin
Niye bitsin hocam? Daelimin parçaları gayette her yerde bulunuyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,023
Üyeler
151,155
Son üye
SEAR
Top Bottom