Neler Yeni

60000 TL'ye topladigim sistem uyumlu mu?

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
4060 ve 60000 bin lira ☠. Çok saçma ve aşırı pahalı bir sistem olmuş. Bütçen ne kadar dostum.

ConquerorXIV

80+ Gold
Merhaba monitor dahil 60000 TL butcem var. Boyle bir sistem topladim ekran karti dusuk sectim cunku oyun icin kullanilmayacak bir sistem is icin kullanilacak. Simdiden tesekkur ederim.

demonte seçtiğine göre kendin parç parça toplayabiliyorsun o zaman itopya bindirimi yemek istemiyorsan parça parça öneriyim istersen

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Umut Işık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4060 ve 60000 bin lira ☠. Çok saçma ve aşırı pahalı bir sistem olmuş. Bütçen ne kadar dostum.
Butce 60000 tl fakat dedigim gibi ekran karti ile bir isim yok oyun oynamayacagim render almayacagim sadece monitore goruntu versin yeter ve uzun yillar gotursun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

demonte seçtiğine göre kendin parç parça toplayabiliyorsun o zaman itopya bindirimi yemek istemiyorsan parça parça öneriyim istersen
Valla cok iyi olur hocam toplayabiliyorum.

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Musa Topçu
Butce 60000 tl fakat dedigim gibi ekran karti ile bir isim yok oyun oynamayacagim render almayacagim sadece monitore goruntu versin yeter ve uzun yillar gotursun.

Valla cok iyi olur hocam toplayabiliyorum.
monitöre görüntü versin diyorsan apu sistemlere bakabilirsin

ConquerorXIV

80+ Gold

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Musa Topçu
Apu sistemlerde donma veya takilma olmadan YouTube gibi seyler rahat calisir mi?
rahat çalışır

iş için derken blender premier vs. kullanmayacaksanız 15-20kya monitör dahil apu sistem işinizi görecektir

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Umut Işık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
iş için demişsin tam ne yapacağına bağlı sadece yt film video mu yoksa ufak şeyler de mi var
Atiyorum bir yandan word dosyasi acikken bir yandan Zoom toplantisi olucak arkada bir kac chrome sayfasi acik olucak vs vs ortalama bir bilgisayar bunlari yapabilir ama bu bilgisayari oyle bir toplamaliyiz ki 7 yil filan goturmesi gerekiyor. O yuzden butce biraz yuksek.

rahat çalışır

iş için derken blender premier vs. kullanmayacaksanız 15-20kya monitör dahil apu sistem işinizi görecektir
Hocam bir de depolama alaninda yuksek gitmeyi dusunuyorum 4 TB Harddisk ve 1 ya da 2 TB ssd. Sistemin 7 8 yil sorunsuz calismasini (termal macun tabii ki zaman zaman yenileyecegim) istiyorum o yuzden butcem yuksek

ConquerorXIV

80+ Gold
Atiyorum bir yandan word dosyasi acikken bir yandan Zoom toplantisi olucak arkada bir kac chrome sayfasi acik olucak vs vs ortalama bir bilgisayar bunlari yapabilir ama bu bilgisayari oyle bir toplamaliyiz ki 7 yil filan goturmesi gerekiyor. O yuzden butce biraz yuksek.
bunlar için ekran kartına gerek yok. bütçeyi ekipmana harcaman en mantıklısı misal oled bir monitör
ram, ssd ve anakartı iyi tutup am5 socket özellikle r5 7600 gibi ekran kartsız 7600ün apusuyla işini görürsün

7600 yerine 8700g de olabilir radeon 780m mevcut 8700g de apu olarak güçlüdür ufak oyunları açar

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Umut Işık
bunlar için ekran kartına gerek yok. bütçeyi ekipmana harcaman en mantıklısı misal oled bir monitör
ram, ssd ve anakartı iyi tutup am5 socket özellikle r5 7600 gibi ekran kartsız 7600ün apusuyla işini görürsün
Intel alaninda APU var mi hocam? Oled monitor ben de dusunuyordum.

ConquerorXIV

80+ Gold
Intel alaninda APU var mi hocam? Oled monitor ben de dusunuyordum.
intel tavisye etmiyorum çünkü anakart avantajı yok ve gereksiz pahalı misal r5 7600 6bin tl rakibi i5 14600k ve fiyatı 11bin intelin avantajı core ve thread avantajı ama bunun için aşırı fiyat farkı oluyo amd ye göre
ayrıca dediğim gibi anakat dezavantajı var 7 sene kullandıktan sonra işlemci değiştireyim desen değiştiremezsin bir b760 anakart max 14.nesil destekliyor zaten

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Umut Işık
Tamam hocam o zaman siz Intel Apu sistem parcalarini atin alayim ben.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
997,444
Üyeler
157,953
Son üye
n0th1ng244
Top Bottom