Neler Yeni

65.000 TL laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdurrahman
Bütçe
65000
Merhaba,

65.000 TL bütçem var. Bu bütçenin üzerine Max 5000 TL ekleyebilirim.

Mühendis olduğumdan dolayı mühendislik programlarında (sap, CAD, render almada vb.) Sıkıntı yaratmayacak, performanslı, güçlü işlemcili, ısınma problemi olmayan ve rahatlıkla oyun oynayabileceğim, ekranı küçük olmayan laptop önerilerin de bulunabilir misiniz?

İlk tercihim ASUS ve MSI markaları.

Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. :giggle:

4060 yeter derseniz bu.

Mesaj otomatik birleştirildi:

4070 li (alev topu):

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdurrahman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4060 yeter derseniz bu.

4070 li (alev topu):

Hp markası için hiç araştırma yapmadım. Direkt olarak asus ve msi markaları üzerinden gittim. Hp de Isınma, gürültü, kasa vs sorunu var mıdır?

Hp markası için hiç araştırma yapmadım. Direkt olarak asus ve msi markaları üzerinden gittim. Hp de Isınma, gürültü, kasa vs sorunu var mıdır?
Isınması diğer çoğu laptop gibi yük altında direkt 85-90 civarına çıkar ve bu sıcaklığı klavyeye öyle fazla vurmuyor, eğer performans moduna alırsanız fanı son hızda döneceği için uçak kalkar gibi ses çıkarır (şahsen alışılabiliyor fakat etrafı biraz rahatsız eder), üst seviye olmasada kasası güzel.

Ayrıca arkadaşın attığı laptop bu fiyat bandında 17inç ler arasında alınabilecek en iyi laptop.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdurrahman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet arkadaşın attığı videoya baktım. Önceliğim de asus veya msi zaten.
Peki bu iki laptop arasında hangisini tercih etmeliyim?
Bir de 4080 ekran kartı almayı düşünüyorum.

Emsal

80+ Silver

Hocam bu kadar yüksek meblağlı alışverişlerde Hepsiburada ya da Amazon un direk kendi sattığı ürünlerden almayı tercih etmek daha iyi olur kanaatindeyim çünkü bir sorun çıkarsa iade vs çok daha rahat olur

Bu açıdan da 4070 li olmasına rağmen benim tercihim şu olurdu heralde ekranı 17 inch

Asus ROG Strix G17 G713PI-LL047 AMD Ryzen 9 7845HX 16GB 1TB SSD RTX4070 Freedos 17.3" WQHD Taşınabilir Bilgisayar

xTURANN

80+ Bronze
4060 yeter derseniz bu.

4070 li (alev topu):

Önerileriniz pek iyi değil. 4060 65K ?

2.'si ise alev topu olduğuna emin misiniz? OMEN Serisi laptopları incelemedim ama Victus'un daha iyisi olduğuna göre, soğutması da aynı ya da daha iyidir diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdurrahman

Hocam bu kadar yüksek meblağlı alışverişlerde Hepsiburada ya da Amazon un direk kendi sattığı ürünlerden almayı tercih etmek daha iyi olur kanaatindeyim çünkü bir sorun çıkarsa iade vs çok daha rahat olur

Bu açıdan da 4070 li olmasına rağmen benim tercihim şu olurdu heralde ekranı 17 inch

Asus ROG Strix G17 G713PI-LL047 AMD Ryzen 9 7845HX 16GB 1TB SSD RTX4070 Freedos 17.3" WQHD Taşınabilir Bilgisayar
Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Kesinlikle dediğiniz gibi amazon ya da hepsiburada üzerinden satın alacağım. (Satıcı kendileri olacak) Aynı fiyatlarda vatan, mediamarkt gibi yerlerde de bulursam buralardan satın alacağım.
Bu zamana kadar hiç amd kullanmadım. Tercihim intel den yana... Uzun ömürlü bir bilgisayar alıp bu arayış derdinden kurtulmak istiyorum :))

Önerileriniz pek iyi değil. 4060 65K ?

2.'si ise alev topu olduğuna emin misiniz? OMEN Serisi laptopları incelemedim ama Victus'un daha iyisi olduğuna göre, soğutması da aynı ya da daha iyidir diye düşünüyorum.
Hocam senin önereceğin bir laptop var mıdır? 4080, 4070 ekran kartlı... Kısaca bir canavar arıyorum ama bütçem bu kadar... Beni mağdur etmeyecek ısınma, kasa, gürültü sorunları olmayan hemen hemen çoğu programı açan bir laptop arıyorum.

Emsal

80+ Silver
Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Kesinlikle dediğiniz gibi amazon ya da hepsiburada üzerinden satın alacağım. (Satıcı kendileri olacak) Aynı fiyatlarda vatan, mediamarkt gibi yerlerde de bulursam buralardan satın alacağım.
Bu zamana kadar hiç amd kullanmadım. Tercihim intel den yana... Uzun ömürlü bir bilgisayar alıp bu arayış derdinden kurtulmak istiyorum :))
Attığım konuyla uzun uzadıya uğraşmıştık :) Hocam amd konusunda şüpheniz olmasına gerek yok 7845hx nasıl onu bilmiyorum ancak 7640hs 7840hs 7940hs çok güzel işlemciler hem performanslı hem de intele kıyasla batarya da konusunda çok daha verimliler 7845hx farklıdır ama onu bilemiyorum daha yeni bir işlemci

Eğer ekran büyük istemeseydiniz direk Hepsiburada dan Asus tuf 4070 alın derdim hem hafif hem de performanslı batarya süresi vs de gayet güzel bir cihaz fiyatı da 51k idi

xTURANN

80+ Bronze
Hocam senin önereceğin bir laptop var mıdır? 4080, 4070 ekran kartlı... Kısaca bir canavar arıyorum ama bütçem bu kadar... Beni mağdur etmeyecek ısınma, kasa, gürültü sorunları olmayan hemen hemen çoğu programı açan bir laptop arıyorum.
Ne Mühendisisiniz ?
Şuan Bende Makine Teknikerliği ( 2 Yıllık Üni ) Okuyorum ve Solidworks üzerinden çalışıyorum. Sırf bu programı göreceğimi bildiğim için, alabileceğim en iyi laptopu alıp 4060'lı bir cihaz aldım. HP Victus 16. Kasa - Ekran, Fan ( Ses ) yani kısacası her açıdan beni tatmin etti. SW'de ise bir sorun yaratmaz çünkü program ver bana canavar, onu da ağlatayım mantığında değil. Render v.b şeylerini bilmiyorum tabii. Ben solidcam ile de uğraşacağım için bana yetecek, 65k bütçede alacağınız laptop çok daha iyi olacaktır.

Önerilerimi birazdan link olarak atarım..

Top Bottom