Neler Yeni

Mavi Ekran 6600XT-6700 takılı 2 sistemde Display Portlu bağlantı ekran gidip-gelme sorunu

Legadema

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak Aslan
Steam
karubnalsa
Twitter
karubnalsa
AMD 6700'lü bir sistem sahibiyim 2 ay civarı bir süre oldu hazır sistem satılan ve ismi bilinen bir siteden aldım. Fakat aldığım günden bu yana display portlu bağlantıda ekran flick sorunu yaşamaktayım. Bunun üzerine şans ki geçtiğimiz haftalarda 1080p hdmi bağlantılı bir ekranı kısa süreliğine çift ekran olarak kullandım ve hdmi bağlantısı olan ekranımda flick sorunuyla karşılaşmadım. Şu anda tek ekran 144hz display portlu ekranımı kullanmaktayım ve yer yer belirsiz zamanlarda flick sorunu devam etmekte nedenini gerçekten çözemedim. Bu sırada aynı sorunla karşılaşan bir arkadaşım daha var kendisi 6600XT kullanıyor ama kendisi son dönemlerde bu sorunu yaşamaya başladığını önceden böyle bir sorun olmadığını söylüyordu. Kendisi de display portla kullanıyor ekranını ama değişen bir parçasının olmadığını sorunun kendi kendine ortaya çıktığını söylemekte. Bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine sorunun windows10 ve amd driverında oluşan bir problem kaynaklı olduğunu ve sistemi windows 11 yapmam gerektiği söyledi. Öyle de yaptım ama sorunum değişmedi hala devam ediyor. Bu konu hakkında fikri olan birileri varsa yorumları benim için değerli şimdiden teşekkür ederim

oguz13

80+ Bronze
Merhaba,
ilk önce C:\Windows\Minidump konumunda olan dosyaları Google Drive
gibi bir platformda yayınlayıp buraya linkini bırakın.

Legadema

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak Aslan
Steam
karubnalsa
Twitter
karubnalsa
hocam video kaydı almak istiyorum video çekeceğim fakat olmuyor kafayı yiycem farklı bir program kullansam sıkıntı olmaz fakat kullanmasını bilmiyorum arkadaşlarım da direk driverın var onu kullan dediği için bu tarafa yöneldim fakat dediğim gibi fare imleci arkaplanda işlem yapıyor diye gösteriyor yarım saniye fakat herhangi bir işlem yok dediğim gibi başlatılmıyor hiçbir şekilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

22.11.2 sürümünü kullanıyorum bende
Maalesef senin sorunun konusunda hiçbir fikre sahip değilim üzgünüm

Merhaba,
ilk önce C:\Windows\Minidump konumunda olan dosyaları Google Drive
gibi bir platformda yayınlayıp buraya linkini bırakın.
Şöyle bırakıyorum buyrun Minidump klasörü Google Drive linki

oguz13

80+ Bronze
Tamamdır sizden haber bekliyorum.
İlk dosyanın analizine baktığımızda CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası
verdiğini görüyoruz. Bu hata ramden kaynaklanan bir hata. Ancak emin olmak
amaçlı biraz daha derinlere inince sorunun nedeni olan dosyanın ntkrnlmp.exe
adında bir dosya olduğunu anlıyoruz. Bu dosyanın kaynaklı olduğu hatalar
genellikle ram hatasıdır.
2. analize baktığımızda diğer analiz dosyası ile
aynı analizi görüyoruz. Boşa yazmaya gerek yok
3. analize baktığımızda yine aynı analiz :)

Sonuç olarak ramden kaynaklanan bir hata. Ekran kartı takınca
hata vermesinin nedeni ekran kartının ramin bozuk kısmını
kullanmasıdır. Ancak emin olmak amaçlı şu program ile
ram analizi yapalım. Bu programı flash belleğe yazdırıp
sistemi flash bellek ile açıcaksınız ardından analizi
başlatacaksınız.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
ahmet ali özmert
AMD 6700'lü bir sistem sahibiyim 2 ay civarı bir süre oldu hazır sistem satılan ve ismi bilinen bir siteden aldım. Fakat aldığım günden bu yana display portlu bağlantıda ekran flick sorunu yaşamaktayım. Bunun üzerine şans ki geçtiğimiz haftalarda 1080p hdmi bağlantılı bir ekranı kısa süreliğine çift ekran olarak kullandım ve hdmi bağlantısı olan ekranımda flick sorunuyla karşılaşmadım. Şu anda tek ekran 144hz display portlu ekranımı kullanmaktayım ve yer yer belirsiz zamanlarda flick sorunu devam etmekte nedenini gerçekten çözemedim. Bu sırada aynı sorunla karşılaşan bir arkadaşım daha var kendisi 6600XT kullanıyor ama kendisi son dönemlerde bu sorunu yaşamaya başladığını önceden böyle bir sorun olmadığını söylüyordu. Kendisi de display portla kullanıyor ekranını ama değişen bir parçasının olmadığını sorunun kendi kendine ortaya çıktığını söylemekte. Bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine sorunun windows10 ve amd driverında oluşan bir problem kaynaklı olduğunu ve sistemi windows 11 yapmam gerektiği söyledi. Öyle de yaptım ama sorunum değişmedi hala devam ediyor. Bu konu hakkında fikri olan birileri varsa yorumları benim için değerli şimdiden teşekkür ederim
kanka kullandığın kablo monitörün içinden çıkan kabloysa kullanmamanı tavsiye ederim monitörlerim içinden çıkan kablolar dandik oluyor ve böyle srounlara neden olabiliyor kaliteli bir kablo edin derim aynı sorun bende de vardı bende düzeldi

Legadema

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak Aslan
Steam
karubnalsa
Twitter
karubnalsa
İlk dosyanın analizine baktığımızda CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası
verdiğini görüyoruz. Bu hata ramden kaynaklanan bir hata. Ancak emin olmak
amaçlı biraz daha derinlere inince sorunun nedeni olan dosyanın ntkrnlmp.exe
adında bir dosya olduğunu anlıyoruz. Bu dosyanın kaynaklı olduğu hatalar
genellikle ram hatasıdır.
2. analize baktığımızda diğer analiz dosyası ile
aynı analizi görüyoruz. Boşa yazmaya gerek yok
3. analize baktığımızda yine aynı analiz :)

Sonuç olarak ramden kaynaklanan bir hata. Ekran kartı takınca
hata vermesinin nedeni ekran kartının ramin bozuk kısmını
kullanmasıdır. Ancak emin olmak amaçlı şu program ile
ram analizi yapalım. Bu programı flash belleğe yazdırıp
sistemi flash bellek ile açıcaksınız ardından analizi
başlatacaksınız.
Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. Uygun flash bellek bulunca yapacağım çünkü testin süresinin uzun olduğunu biliyorum. Fakat aklımı kurcalayan nokta çift ekran kullanırken hdmi baglantılı 1080p ekranda flick yapmaması ama display portta bu sorunu yapıyor olması bana ramden daha ziyade kablodan kaynaklı olma ihtimalini daha makul-kabul edilebilir geliyor. Aynı anda Windows 11 yükseltmesi yapan diğer arkadaşımında sorununun ortadan kalkmış olması çok anlamsız biçimde beni arafta bırakıyor. Ama dediğim gibi en uygun zamanda dediğinizi uygulayıp burdan bilgilendirme yapacağım.
kanka kullandığın kablo monitörün içinden çıkan kabloysa kullanmamanı tavsiye ederim monitörlerim içinden çıkan kablolar dandik oluyor ve böyle srounlara neden olabiliyor kaliteli bir kablo edin derim aynı sorun bende de vardı bende düzeldi
Kablom yoktu HDMI kablom vardı hiç HDMI ile bu 144hz ekranımı denemedim aslında. Display port kablosu alıp taktım kasama ki kasayı yeni aldım diye display portuda halledip 144hz'den yararlanmak istedim. Kabloda sorun olabilecek olması bana da çok makul ve daha zahmetsiz geliyor.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
ahmet ali özmert
Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. Uygun flash bellek bulunca yapacağım çünkü testin süresinin uzun olduğunu biliyorum. Fakat aklımı kurcalayan nokta çift ekran kullanırken hdmi baglantılı 1080p ekranda flick yapmaması ama display portta bu sorunu yapıyor olması bana ramden daha ziyade kablodan kaynaklı olma ihtimalini daha makul-kabul edilebilir geliyor. Aynı anda Windows 11 yükseltmesi yapan diğer arkadaşımında sorununun ortadan kalkmış olması çok anlamsız biçimde beni arafta bırakıyor. Ama dediğim gibi en uygun zamanda dediğinizi uygulayıp burdan bilgilendirme yapacağım.

Kablom yoktu HDMI kablom vardı hiç HDMI ile bu 144hz ekranımı denemedim aslında. Display port kablosu alıp taktım kasama ki kasayı yeni aldım diye display portuda halledip 144hz'den yararlanmak istedim. Kabloda sorun olabilecek olması bana da çok makul ve daha zahmetsiz geliyor.
eğer bir yerden displayport kablosu edinip denerseniz bukadar fazla zahmete girmezsiniz umarım sorun böyle düzelir

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
Yine aynı sorun maalesef devam etmekte, bildirmek istedim başka çözüm önerilerini dinlemek isterim
Selam tekrar 22.5.1 wqhl dener misin birde?

hocam video kaydı almak istiyorum video çekeceğim fakat olmuyor kafayı yiycem farklı bir program kullansam sıkıntı olmaz fakat kullanmasını bilmiyorum arkadaşlarım da direk driverın var onu kullan dediği için bu tarafa yöneldim fakat dediğim gibi fare imleci arkaplanda işlem yapıyor diye gösteriyor yarım saniye fakat herhangi bir işlem yok dediğim gibi başlatılmıyor hiçbir şekilde

22.11.2 sürümünü kullanıyorum bende
Video kaydı için ayarlarınızı yaptınız mı Radeon software den mic camera kayıt boyutu ve çıkış formatı gibi ayarlar kayıt ve ayyın kısmında ayarlarınızı yaptıktan sonra "ctrl+shift+e" ile kaydı başlat kapat yapabilirsiniz ayrıca masaüstü kaydı almak isterseniz onu da radeon software ilk sekme kısmında görebilirsiniz açmanız kafi olacaktır.

Eren_Y

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Eren Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
oyun yardım pc toplama vb.
Instagram
https://www.instagram.com/m_upt.eren/
Steam
https://steamcommunity.com/id/jiqitter/
Twitter
hamdieren10
Discord
Capon#5386
Selam tekrar 22.5.1 wqhl dener misin birde?

Video kaydı için ayarlarınızı yaptınız mı Radeon software den mic camera kayıt boyutu ve çıkış formatı gibi ayarlar kayıt ve ayyın kısmında ayarlarınızı yaptıktan sonra "ctrl+shift+e" ile kaydı başlat kapat yapabilirsiniz ayrıca masaüstü kaydı almak isterseniz onu da radeon software ilk sekme kısmında görebilirsiniz açmanız kafi olacaktır.
hocam sorunum o değil mikrofonum kameram yok yayın açarken sıkıntı da çıkmıyor daha yeni denedim video kaydına alırken başta sıkıntı yoktu artık başlat dediğimde hiç bir şekilde başlamıyor sıkıntım bu benim kayıt başlamıyor herhangi bir hata da önüme gelmiyor

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
hocam sorunum o değil mikrofonum kameram yok yayın açarken sıkıntı da çıkmıyor daha yeni denedim video kaydına alırken başta sıkıntı yoktu artık başlat dediğimde hiç bir şekilde başlamıyor sıkıntım bu benim kayıt başlamıyor herhangi bir hata da önüme gelmiyor
Selam, anladım peki sürücüleri güncelledin mi? yada sil baştan kur yaptın mı sorun dewam ediyor mu o şekilde de ?

Eren_Y

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Eren Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
oyun yardım pc toplama vb.
Instagram
https://www.instagram.com/m_upt.eren/
Steam
https://steamcommunity.com/id/jiqitter/
Twitter
hamdieren10
Discord
Capon#5386
Selam, anladım peki sürücüleri güncelledin mi? yada sil baştan kur yaptın mı sorun dewam ediyor mu o şekilde de ?
sistemi yeni aldım hocam her şeyi guncel yeni guncelleme geldi onu da yaptım pcyi her açtığımda drivera update kontrolu yapıyom windows update kontrolu yapıyorum sil yükle yapmadım

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
sistemi yeni aldım hocam her şeyi guncel yeni guncelleme geldi onu da yaptım pcyi her açtığımda drivera update kontrolu yapıyom windows update kontrolu yapıyorum sil yükle yapmadım
Dostum kayıt yapamama konusu çok ilginç ama ya doğrudan sürücü kaynaklıdır bence sürücüyü kaldır tekrar yükle bence ama silerken AMD cleanup programı ile kaldır DDU ile değil bir dene olmazsa birlikte bakalım yine.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,490
Üyeler
149,570
Son üye
isofix
Top Bottom