Neler Yeni

6700xt 5600x 12.000TL büyük indirimler

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Bu arada msi ın da kulaklığıda dahil galiba sisteme aksesuar ve yazılım kısmından bakarsanız görürsünüz
Evet en üstte yazıyor, Msi kulaklık hediye. Sistemin fiyatı yetmezmiş gibi adamlar birde üstüne hediye veriyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Cdd Baran
İlgilendiği Kategoriler
Politik a Politik
Evet en üstte yazıyor, Msi kulaklık hediye. Sistemin fiyatı yetmezmiş gibi adamlar birde üstüne hediye veriyor.
biraz daha beklemeye karar verdim ilerleyen zamanlarda daha iyi sistemler bulunması dileğiyle

Conqureor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
Aras Yılmaz
Arkadaşlar dandik demişsiniz ama parça değiştirebilir ve fiyat yine ucuz oluyor her şekilde alınır.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler

Yiğit KAMURAY

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Yiğit KAMURAY
İlgilendiği Kategoriler
SSD / Monitör
Daha iyi önerin varsa bekleriz…
Şu anki piyasada yok ne yazık ki. Sadece sistemin hatalarını belirtiyorum ki alacak kişi ona göre alsın. Daha iyi bir önerim olduğunu söylemedim.
Kasa iyi. Ssd DRAM bulundurmuyor ama en azından kronik bir sorunu yok. Anakartın ise dandik B550 olsa bile bence B550 olmasına dua etmelisin. Kısacası bence tek psu konusunda haklısın ama oda sorun çıkartmaz.
Kasa iyi değil giriş seviyesi bir kasa ve hava akışı konusunda çok kötü olmasa bile kesinlikle iyi değil.

SSD evet kronik sorunu yok ve güzel bir kontrolcüye sahip. Ancak DRAM bulundurmaması çok büyük bir eksi. DRAM yerine HMB kullanıyor.

B550 kullanılmasına dua mı edeyim? Adamlar ellerinde kalan parçaları satmak için yapıyor. B550M-K alacağıma gider B450 Tomahawk Max alırım çok daha iyi aynı fiyata.

PSU sorun çıkartabilir. Aynı PSU'nun V1'ini 9 sene önce incelemiştim. Bu PSU'yu da inceledim ve aynı VS 2012 iç yapısına sahip. DC-DC yerine grup düzen kullanıyor ve korumaları eksik. Kesinlikle tercih edilmemeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasayı corsair yaparsın, SSD'yi 970 yaparsın yinede 13.5k çok uygun halen.
Kasayı evet Corsair yapmak mantıklı ancak 970 EVO için gidip 450 TL fark vermek mantıklı değil. Gidip SN550'yi 450 TL'den satıp üzerine 150 TL koyup CS3030 veya SN750 veya Crucial P5 indirimi beklemek en mantıklısı.

Sistem sadece ekran kartı için alınır şahsen. Ekran kartını alıp diğer parçaları satmak için. Şu anda kartımda limit var acaba 3 tane alsam mı diye düşünüyorum sistemden ama yakında piyasa daha düzelir gibi.

RTX 3070 ilk çıktığında 4200 TL'ydi...

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Kasa iyi değil giriş seviyesi bir kasa ve hava akışı konusunda çok kötü olmasa bile kesinlikle iyi değil.

SSD evet kronik sorunu yok ve güzel bir kontrolcüye sahip. Ancak DRAM bulundurmaması çok büyük bir eksi. DRAM yerine HMB kullanıyor.

B550 kullanılmasına dua mı edeyim? Adamlar ellerinde kalan parçaları satmak için yapıyor. B550M-K alacağıma gider B450 Tomahawk Max alırım çok daha iyi aynı fiyata.

PSU sorun çıkartabilir. Aynı PSU'nun V1'ini 9 sene önce incelemiştim. Bu PSU'yu da inceledim ve aynı VS 2012 iç yapısına sahip. DC-DC yerine grup düzen kullanıyor ve korumaları eksik. Kesinlikle tercih edilmemeli.
Öncelikle Sharkoon diye kasayı kötüleyip, giriş seviyesi demene gerek yok çünkü kasa orta seviye bir kasa. Hava akışı konusunda da bir problem yaşamaz. Kasanın markası sharkoon f/p bir marka olmasına rağmen kasa orta/üst seviye olduğu için fiyatı da zaten en ucuz 782TL den satılıyor.

Ssd de DRAM olmaması eksi, bu kadar.

Anakart konusunda katılmıyorum. Anakartta en azından mosfet soğutucusu var, o da olmayabilirdi.

Psu evet iyi değil, ona katılıyorum.

Yiğit KAMURAY

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Yiğit KAMURAY
İlgilendiği Kategoriler
SSD / Monitör
Öncelikle Sharkoon diye kasayı kötüleyip, giriş seviyesi demene gerek yok çünkü kasa orta seviye bir kasa. Hava akışı konusunda da bir problem yaşamaz. Kasanın markası sharkoon f/p bir marka olmasına rağmen kasa orta/üst seviye olduğu için fiyatı da en ucuz 782TL den satılıyor.
Sharkoon diye kötülemiyorum. Kasanın üzerinde Mesh panel var bu güzel. Ön tarafı temperli cam olmasına rağmen ön tarafın yanında hava için giriş yeri var. Yine de; kasanın fiyatına baktığımızda yeterli değil. Elbette kötü bir hava akışı yok ancak iyi diyemeyiz. Yeterli desek yeridir. Kasanın fiyatını göz önüne aldığımızda alınmaz. Sistemle geldiği için gözardı edilebilir.
Ssd de DRAM olmaması eksi, bu kadar.
Evet ancak çok büyük bir eksi. Yine de; gözardı edilebilir sistemle geldiği için.
Anakart konusunda katılmıyorum. Anakartta en azından mosfet soğutucusu var, o da olmayabilirdi.
Anakartın fiyatına baktığımızda zaten olacak! B550 çipset olması dışında tam anlamıyla gereksiz bir anakart. B450 Tomahawk Max gibi seçenek varken aynı fiyata bakılmaması gerek.

Ben bu sistemi sadece ekran kartı için alırdım. Diğer parçaları satar farklı sistem toplardım.

MeereeY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
Ömer Efe Yalçın
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, yazılım
Şu anki piyasada yok ne yazık ki. Sadece sistemin hatalarını belirtiyorum ki alacak kişi ona göre alsın. Daha iyi bir önerim olduğunu söylemedim.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasayı evet Corsair yapmak mantıklı ancak 970 EVO için gidip 450 TL fark vermek mantıklı değil. Gidip SN550'yi 450 TL'den satıp üzerine 150 TL koyup CS3030 veya SN750 veya Crucial P5 indirimi beklemek en mantıklısı.

Sistem sadece ekran kartı için alınır şahsen. Ekran kartını alıp diğer parçaları satmak için. Şu anda kartımda limit var acaba 3 tane alsam mı diye düşünüyorum sistemden ama yakında piyasa daha düzelir gibi.

RTX 3070 ilk çıktığında 4200 TL'ydi...
Evet ,sistemin hatasız olmadığıbı ben de biliyorum fakat piyasada alınabilecek bir seviyede

Yiğit KAMURAY

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Yiğit KAMURAY
İlgilendiği Kategoriler
SSD / Monitör
Evet ,sistemin hatasız olmadığıbı ben de biliyorum fakat piyasada alınabilecek bir seviyede
Katılıyorum ancak piyasa çok ani bir düşüşte. Yüksek bütçeli madenciler hariç 3-5 kartı olan madenciler sessiz sedasız satmaya çalışıyor kartlarını ederleri düşmeden.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sharkoon diye kötülemiyorum. Kasanın üzerinde Mesh panel var bu güzel. Ön tarafı temperli cam olmasına rağmen ön tarafın yanında hava için giriş yeri var. Yine de; kasanın fiyatına baktığımızda yeterli değil. Elbette kötü bir hava akışı yok ancak iyi diyemeyiz. Yeterli desek yeridir. Kasanın fiyatını göz önüne aldığımızda alınmaz. Sistemle geldiği için gözardı edilebilir.

Evet ancak çok büyük bir eksi. Yine de; gözardı edilebilir sistemle geldiği için.

Anakartın fiyatına baktığımızda zaten olacak! B550 çipset olması dışında tam anlamıyla gereksiz bir anakart. B450 Tomahawk Max gibi seçenek varken aynı fiyata bakılmaması gerek.

Ben bu sistemi sadece ekran kartı için alırdım. Diğer parçaları satar farklı sistem toplardım.
Kasa konusunda anlaştığımıza sevindim.

Psu konusunda katılıyorum, anakart üst seviye bir B450 daha iyi olurdu ama mosfet soğutucusu olan bir B550yi de gömmek yerine en azından bu sistem için idare etmeliyiz.

Yiğit KAMURAY

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Yiğit KAMURAY
İlgilendiği Kategoriler
SSD / Monitör
anakart üst seviye bir B450 daha iyi olurdu ama mosfet soğutucusu olan bir B550yi de gömmek yerine en azından bu sistem için idare etmeliyiz.
Mosfet soğutucusu zaten olmalı bir B550 çipsette. VRM'lerine baktığımızda 5600X'i anca kaldırır bu anakart. İşlemci yükseltmesi mümkün değil yani.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Mosfet soğutucusu zaten olmalı bir B550 çipsette. VRM'lerine baktığımızda 5600X'i anca kaldırır bu anakart. İşlemci yükseltmesi mümkün değil yani.
Ekran kartı yenilemediği sürece işlemci yükseltmeye lüzum yok zaten. Ayrıca mosfet soğutucusu olmayan B550 anakartlar var.

Yiğit KAMURAY

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Yiğit KAMURAY
İlgilendiği Kategoriler
SSD / Monitör
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç