Neler Yeni

Çözüldü✓ 7700X Apu olarak kullanırken 100 derece oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan özdemir
Merhaba dostlar. Öncelikle sistem şu şekilde: 7700X, XPG 32GB 5600 MHZ, ROG B650E-F, MSI A850G PCI5 850W, MSI CORELİQUİD 280R, MSI MAG VAMPIRIC 300R, 980 PRO 500GB

Sisteme henüz ekran kartı alamadığım için apu olarak kullanıyorum. CS girdiğim zaman sıcaklık 85,90 derecelere çıkıyor, daha fazla oynamaya devam ettiğimde 100 derece olup kapanıyor.
Şuan için ECO mod a aldım. Sorunu nasıl çözebilirim? Sıvı soğutma mı yeteli gelmiyor? yoksa termal macun mu çoktan kurudu bakım mı yapmak gerekiyor?
Şimdiden yardım için teşekkürler.

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Merhaba dostlar. Öncelikle sistem şu şekilde: 7700X, XPG 32GB 5600 MHZ, ROG B650E-F, MSI A850G PCI5 850W, MSI CORELİQUİD 280R, MSI MAG VAMPIRIC 300R, 980 PRO 500GB

Sisteme henüz ekran kartı alamadığım için apu olarak kullanıyorum. CS girdiğim zaman sıcaklık 85,90 derecelere çıkıyor, daha fazla oynamaya devam ettiğimde 100 derece olup kapanıyor.
Şuan için ECO mod a aldım. Sorunu nasıl çözebilirim? Sıvı soğutma mı yeteli gelmiyor? yoksa termal macun mu çoktan kurudu bakım mı yapmak gerekiyor?
nasil o kadar isiniyor ya?
sivi sogutma tam oturmamis olabilir thermal macun duzgun surulmemis olabilir
toz+macun bakimi gerek olabilir
yada islemciye fazla yuk biniyor olabilir

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Hikmet Çalı

Hocam bakım yapmayalı ne kadar oluyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bakım yapmayalı ne kadar oluyor?
5 ay oldu hocam. Sistemi yeni topladım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasil o kadar isiniyor ya?
sivi sogutma tam oturmamis olabilir thermal macun duzgun surulmemis olabilir
toz+macun bakimi gerek olabilir
yada islemciye fazla yuk biniyor olabilir
Bende anlamadım. Tekrardan bir termal macun bakımı yapmayı düşünüyorum zaten ama iki defa pc kendini kapatınca korktum.

Hiko335

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Hikmet Çalı

Bende anlamadım. Tekrardan bir termal macun bakımı yapmayı düşünüyorum zaten ama iki defa pc kendini kapatınca korktum.
Sıvı soğutmayı kontrol edin ve termal macun yenileyin. Ben olsam öyle yaparım ama bu sıcaklıklar anormal hocam.

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo

Korumaya aliyor kendini o iyi bir sey kasayi temizle filtreleri temizle hava akisinin iyi oldugundan emin ol sivi sogutmayi control et termal macun yenileyin(onerim grizzly) gerekirse kasa kapagi acik takilin

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan özdemir
Sıvı soğutmayı kontrol edin ve termal macun yenileyin. Ben olsam öyle yaparım ama bu sıcaklıklar anormal hocam.
Normal de forumlara baktım 7700x için çok ısınıyor normal diyorlar ancak pc kendini 2 defa kapattı.

Korumaya aliyor kendini o iyi bir sey kasayi temizle filtreleri temizle hava akisinin iyi oldugundan emin ol sivi sogutmayi control et termal macun yenileyin(onerim grizzly) gerekirse kasa kapagi acik takilin
MSI nın kendi yolladığı macun var elimde tekrardan bakım yapıcam olmazsa dediğinizi alıcam.

Harn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
yo
Normal de forumlara baktım 7700x için çok ısınıyor normal diyorlar ancak pc kendini 2 defa kapattı.

MSI nın kendi yolladığı macun var elimde tekrardan bakım yapıcam olmazsa dediğinizi alıcam.
isi iletkenligi kac?

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan özdemir
  • Beğen
Reaksiyonlar: Harn

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Mete Can YAŞAR
sıvı soğutma tam olarak oturmamış diye yorumladım ya da altındaki macun yok denecek kadar az. Yeniden montaj ve kaliteli bir termal macun işi çözecektir sanırsam

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Undervolt ile kullanın hocam. Ben PBO -30 undervolt ve 120mm sıvı soğutma kullanıyorum. Sistem boştayken 42 derece, oyun oynarken max 65 derece. Hem performans kaybınız olmuyor. Aynı zamanda entegre grafiği kapatın daha iyi olur diye düşünüyorum. Atacağım videoyu izleyin işinize yarayabilir.

Ekran kartınızın olmadığını söylemişsiniz, entegre grafiği açık bırakıp undervolt yapın sıcaklıklar önemli derecede düşecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Metehan özdemir
Undervolt ile kullanın hocam. Ben PBO -30 undervolt ve 120mm sıvı soğutma kullanıyorum. Sistem boştayken 42 derece, oyun oynarken max 65 derece. Hem performans kaybınız olmuyor. Aynı zamanda entegre grafiği kapatın daha iyi olur diye düşünüyorum. Atacağım videoyu izleyin işinize yarayabilir.

Ekran kartınızın olmadığını söylemişsiniz, entegre grafiği açık bırakıp undervolt yapın sıcaklıklar önemli derecede düşecektir.
Hocam merhaba dediklerinizi aynen yaptım. En düşük 50.9 derece gözüküyor.

Ekler

• 7700x.PNG
    7700x.PNG
    43.6 KB · Hit: 31

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Sıvı soğutmanın bakır plakasındaki etiketi söktünmü?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,182
Üyeler
151,863
Son üye
c9bf
Top Bottom