Neler Yeni

7700X SICAKLIK PROBLEMİ - SOĞUTUCU ÖNERİSİ

krynn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özkan Kurt
Herkese selam, biraz can sıkıcı bir durumla karşı karşıyayım en baştan söylemek isterimki bütceme göre işlemcisi iyi bir sistem toplamak istedim çünkü cpu benim için önemliydi vs build almak için vs. Konuyu kısaca anlatmak istiyorum çok fazla yeni sistemler gaming sistemlerden anlamıyordum bu yüzden x serilerinin bu kadar çok ısındıgını bilmiyordum. 7700x için fp bir kule tipi yada sıvı soğutma istiyorum öneri olarak 75 80 derecelere okeyim zaten çünkü suanda 95 derecelerde geziyorum hoş değil havalar daha ısınmadı :)

Mevcut sistemim şu şekilde:
Kasa: PowerBoost PR028BW White 650W 80+Bronze Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
SSD: GoodRam 2TB PX700 NVMe
İşlemci: 7700x
CPU SOĞ: DarkFlash Shadow PRO Fantasy RGB 100mm
Ram: Crucial CB16GU4800 16 GB DDR5 4800 MHz x2
Anakart: msi pro a620m-e
ekran kartı: rx 7600 v2 dual

genel olarak o karta bu cpu vs olurmu diyebilirsiniz ama dediğim gibi fiyatı düşük tutup cpu iyi olan bir sistem gerekliydi bana sistem olarak çok iyi sorunum yok fakat cpu sıcaklıgı konusunda sorun yaşıyorum kasaya sığması biraz zor oldugu için sıvı soğutucu çok taraftar değilim kasanın üstünde 2 fan var radyatör kısmında yani cpu power soketine dayanıyor yani oraya radyatör artı fan olursa sanki sığmayacak diye hissediyorum o yüzden önceliğim kule tipi ama bu işlerden daha iyi anlayan kişilerin yorumlarını dinlemek istiyorum ne önerirsiniz?

her şey için teşekkürler

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Herkese selam, biraz can sıkıcı bir durumla karşı karşıyayım en baştan söylemek isterimki bütceme göre işlemcisi iyi bir sistem toplamak istedim çünkü cpu benim için önemliydi vs build almak için vs. Konuyu kısaca anlatmak istiyorum çok fazla yeni sistemler gaming sistemlerden anlamıyordum bu yüzden x serilerinin bu kadar çok ısındıgını bilmiyordum. 7700x için fp bir kule tipi yada sıvı soğutma istiyorum öneri olarak 75 80 derecelere okeyim zaten çünkü suanda 95 derecelerde geziyorum hoş değil havalar daha ısınmadı :)

Kasa: PowerBoost PR028BW White 650W 80+Bronze Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

genel olarak o karta bu cpu vs olurmu diyebilirsiniz ama dediğim gibi fiyatı düşük tutup cpu iyi olan bir sistem gerekliydi bana sistem olarak çok iyi sorunum yok fakat cpu sıcaklıgı konusunda sorun yaşıyorum kasaya sığması biraz zor oldugu için sıvı soğutucu çok taraftar değilim kasanın üstünde 2 fan var radyatör kısmında yani cpu power soketine dayanıyor yani oraya radyatör artı fan olursa sanki sığmayacak diye hissediyorum o yüzden önceliğim kule tipi ama bu işlerden daha iyi anlayan kişilerin yorumlarını dinlemek istiyorum ne önerirsiniz?

her şey için teşekkürler
Bu işini görür

krynn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özkan Kurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu işini görür
Güzel yorumun için çok teşekkür ederim, yorumlarda 7600x için kullandığını söyleyen bir arkadaş var ve kullandıgı sıvı sogutmayla arasında sadece 5 derece oynadıgını söylemiş. 7600x ile 7700x arasına aman aman fark göremedim karşılaştırdığımda sanırım iişimi görecektir. Fakat 3 pinli psu girişi sorun yaratırmı bilmiyorum o yüzden soruyorum şimdiden teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim ama kasamın üst kısmı buna müsait değil açıkladığım gibi sığması şüpheli ve zaten maximum 2 fanlı bişey olabilir. Oda işte anlattıgım gibi anakarttaki cpu güç girişi soketine dayanıyor suan fanlar sıfıra sıfır bunun radyatörlü olması demek o soket yüzünden takılmaması demek sanırım kasamı biraz o konuda anakart uyumumla yanlıs seçmiş olabilirim.

ThE LoSt

80+ Gold

her şey için teşekkürler
Güzel bir kule tipi alıp geçin alttaki modeli öneririm

krynn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özkan Kurt
Güzel bir kule tipi alıp geçin alttaki modeli öneririm
çok teşekkür ederim, markanın kuletipi soğutucuları gerçekten beğeniliyormuş onu fark ettim sizler söyledikten sonra

krynn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özkan Kurt
Bu işini görür
İşemciyi aldım bugün montajını yaptım şuanlık istediğim değerleri ulaşabildim 65 75 arasında gezen bir sıcaklığa sahip oldum işlemci artık 5500 mhz'lere çıkmaya başladı

Top Bottom