Neler Yeni

Yardım 775pin anakarta hangi ssd uyumludur?

Arkadaşlar bende 775pin anakart var, bilgisayar ağırlaştığından ssd almaya karar verdim fakat ssd'nin çeşitleri varmış. Benim anakartıma hangi ssd çeşidi uyumlu?

omerwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Solak
sata ssd alıcaksınız siz. büyük ihtimal anakartınız sata 3 destekliyordur. sata 3 destekliyorsa ssd nin yazma ve okuma hızları 300 mb/sn yi geçmez. heh tabi yine de bir hızlanma yaşar bilgisayar. anakartınızın tam modelini atarsanız bakarız bizde

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sata ssd alıcaksınız siz. büyük ihtimal anakartınız sata 3 destekliyordur. sata 3 destekliyorsa ssd nin yazma ve okuma hızları 300 mb/sn yi geçmez. heh tabi yine de bir hızlanma yaşar bilgisayar. anakartınızın tam modelini atarsanız bakarız bizde
asus p5gc-mx/1333
Mesaj otomatik birleştirildi:

HTB1ru.ig67nBKNjSZLeq6zxCFXaI.jpg

Bu anakart ile uyumlu 120gb sağlam ssd önerebilir misin? Max 200tl

up up up

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,791
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Anakartın SATA 2 destekli, SSD'ler de SATA 3 destekli ancak uyum konusunda bir sorun olmaz.
SATA 2 anakarta Sata 3 dapolama birimi takılabiliyor ancak SSD normal hızında olmuyor.
Okuma-yazma hızları 250 mb/s civarlarında olur ama IOPS değerlerinde bir değişiklik olmaz.
Zaten okuma ve yazma hızlarından da daha önemli olan şey IOPS değerleridir.
Bu yüzden sırf okuma ve yazma hızı düşük olacak diye SSD almamazlık yapma, bir SSD o sistemi uçurur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın SATA 2 destekli, SSD'ler de SATA 3 destekli ancak uyum konusunda bir sorun olmaz.
SATA 2 anakarta Sata 3 dapolama birimi takılabiliyor ancak SSD normal hızında olmuyor.
Okuma-yazma hızları 250 mb/s civarlarında olur ama IOPS değerlerinde bir değişiklik olmaz.
Zaten okuma ve yazma hızlarından da daha önemli olan şey IOPS değerleridir.
Bu yüzden sırf okuma ve yazma hızı düşük olacak diye SSD almamazlık yapma, bir SSD o sistemi uçurur.
Bende 1tb 7200 rpm hardisk var 2dk da pc zor açılıyor her şey çok geç açılıyor, SSD bu problemi çözer değil mi? Sadece film izlemek için bu pc'ye ssd alıyorum

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,791
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Bende 1tb 7200 rpm hardisk var 2dk da PC zor açılıyor her şey çok geç açılıyor, SSD bu problemi çözer değil mi? Sadece film izlemek için bu PC'ye ssd alıyorum
Evet SSD bilgisayarın hızlı açılmasını sağlayacaktır.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,791
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Teşekkürler, Peki 250mb/s google'da hızlı işlem yapmama imkan verir mi?(Facebook, YouTube, film vb.)
250mb/s dosya aktarımında işine yarar. Yani bahsettiğin işlerde SSD normal bir SSD gibi çalışacak merak etme.
Ancak tarayıcının içerisinde yaptığın işlemler daha çok işlemciye ve rame bakıyor diyebilirim.

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
300MB yi geçmezmi Sata3 ?

bu ürünü de alabilirsin bunu kendim kullanıyorum 4 aydır sağlığı %100 hala. ve hızında bir düşüş yok ısınma sorunu da yok.
Kronik sorunlu.

omerwave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Solak
300MB yi geçmezmi Sata3 ?

Kronik sorunlu.
yanlış hatırlamışım onu. kronik sorun ben kendi aldığım üründe yaşamadım tertemiz çalışıyor. bana düzgünü denk gelmiş olabilir başkaları sorun yaşıyorsa da bilmiyorum

Top Bottom