Neler Yeni

Çözüldü✓ 7800X3D 4.15Ghz üzerine çıkmıyor ne yapmam lazım.

ppt ayarın çok yüksek 1000 değeri benimki 360 tdc edc ayarların neden o kadar yüksek anlamadım forumda birsürü aynı işlemciyi kullanan var overlock haricinde oralar çok değişmezdi senin değerlerin çok yüksek geldi manuel olarak benim ayarlara düşürüp deneyebilirsin ama o kadar ayrıntılı tecrübem yok bilen birisi bi ayar çekse iyi olur denemek istersen 1000 i 360 a çek diğer ayarlarıda ister benim sstekileri ister internetten işlemci ayarlarındaki değerlerle kıyaslayarak kendin seç ama normal değil sanki

araxius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Karakurt
anakarttan anakarta değişir youtubetan yada redditten entegrated graphs yazarak aratın gigabyte b650 ds3h kullanıyorum milcostinus tam adını hatıralmıyorum buna benzer bir başlıgın altında kapatılıyor karşık bir yerde genelde anakartlarda aratarak bulabilirsiniz onu herşeyi kontrol ettikten sonra tekrar occt testi yapın puanlarınızı paylaşın
Şunu da ekleyeyim daha detaylı
1715782419206.png

araxius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Karakurt
Curve mevzusu ne kanka benimki de 50 wattlarda geziyor anakartta boost açık olmasına rağmen
daha düşük voltaj değerlerinde daha yüksek performans veriyor fakat şu an benim mevzu ondan ziyade CPU 4.2 ghz üzerini görmüyor kitledi kendini.

ConquerorXIV

80+ Gold
güç planlarına bak bakalım

daha düşük voltaj değerlerinde daha yüksek performans veriyor fakat şu an benim mevzu ondan ziyade CPU 4.2 ghz üzerini görmüyor kitledi kendini.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
656
İsim
Toprak
Anakart nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon görmemesim 😅

ConquerorXIV

80+ Gold

araxius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Karakurt

araxius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Karakurt
tek çekirdek 5 ghz görür en hızlı çekirdek cpu 0 yada 1 genelde single core testi yapıp orda ghz e bakın
tamamdır hallettim hepsini sağlıklı duruyor şu an senin değerleri verdim ppt tdc edc olarak sorunsuz çalışıyor gibi, bi tık daha düşük performansı seninkinden
1715785288606.png

tamamdır hallettim hepsini sağlıklı duruyor şu an senin değerleri verdim ppt tdc edc olarak sorunsuz çalışıyor gibi, bi tık daha düşük performansı seninkinden
Alıntıyı görüntüle
aynı ayarlarla aynı değerler değişir benden yüksek alanda oluyor düşük olanda oluyor

anakart modeli işlemci silikon kalitesi diğer sistem bileşenleride etmen
şahsen şanslı işlemciye denk geldim seninkide ortlama üstünde sayılır
puanları kıyaslamak istersen occt nin benchamark kısmında cpu ya modeli gir ilk 5 hariç altındakilerle kıyasla kendi whatın kendi voltun kendi ghz ine yakın olanlar hangi puanı almış bi fikrin olur

araxius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Karakurt
aynı ayarlarla aynı değerler değişir benden yüksek alanda oluyor düşük olanda oluyor

anakart modeli işlemci silikon kalitesi diğer sistem bileşenleride etmen
şahsen şanslı işlemciye denk geldim seninkide ortlama üstünde sayılır
puanları kıyaslamak istersen occt nin benchamark kısmında cpu ya modeli gir ilk 5 hariç altındakilerle kıyasla kendi whatın kendi voltun kendi ghz ine yakın olanlar hangi puanı almış bi fikrin olur
Teşekkür ederim senin co -30 ile kaç max power kaça çıkıyor benim bu civarlarda
1715785975115.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,288
Üyeler
156,589
Son üye
Xalionis
Top Bottom