Neler Yeni

Öneri 8-9K'ya Android bir telefon mu yoksa iP SE 3 mü?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Bütçe
9000
Çok kararsız kaldığımdan soruyorum. Normalde iP 11 - 12 Mini fiyatlarına falan bakardım o zamanlar 7-8K'lardı. Bakmaya başladığım günden 2 gün sonra 2-3K zam geldi direkt. iOS telefon olarak tek beklentim şu an SE 3 ve özelliklerine göre ucuz olacaklarını bildiriyorlar. Tasarımı daha kesin olmayan bir telefon, SE 2'nin kasasını mı yaparlar yoksa XR'ın kasası falan mı bilmiyorum ama benim için problem olmaz. ( SE 2 kasası olmadığı sürece )

Yoksa direkt bu telefonu beklemek yerine ortalama 7.5-8K'ya Android telefon mu alayım? Açıkçası anlık olarak Android kullanıcısıyım ancak Android'den artık bıkmaya başladım. Kendi telefonumdan (Huawei Mate 10 Lite) kaynaklı da olabilir bilmiyorum ancak iOS Android'e göre daha rahat geliyor. O yüzden iP almaya biraz daha meraklıyım.

iP'yi gösteriş için almıyorum bu arada. Yani gidip bu fiyata iP 11 veya 2. el iPhone 12 Mini de bulabilirdim ancak amacım gösterişten çok performansı ve uzun süre götürmesi. Evet biliyorum iP 11 hatta 12 Mini 1 senelik telefon baya bir süre götürür. Fakat büyük ihtimalle yeni telefon aldıktan sonra 4 5 sene hiç telefon almam.

Söylemeyi unutmadan da, Android telefonlar genelde büyük - çok büyük ekranlı falan oluyor. Bu beni rahatsız ediyor. Şu anki telefonum bile biraz büyük. O yüzden iP 12 Mini - SE 3 gibi küçük modellere bakıyorum.

SE 3'ün tahmini özellikleri :
-A15 Bionic CPU
-SE 2'deki gibi 3GB RAM olabilir.
-Eğer kasası iP 8 (SE 2) olursa 1800mAh, XR'ın kasası olursa 3000mAh bataryası olabilir.
-Ekran kalitesi iP 11'dekiyle aynı olur. Daha düşük olacağını sanmıyorum.
-Kamerası iP 13 kamerası olabilir dediler ancak 13 serisinin lensi büyük olduğu için iP 8 veya XR kasasına uyduramayabilirler. Bu yüzden iP 12 kamerası olma ihtimali daha fazla. Tabi farklı bir kasa yaparlarsa iP 13 kamerası olma ihtimali de var. Ama Apple'nin böyle bir şey yapacağını pek sanmam :D
-Ekran inç oranı yine kasaya bağlı, onun hakkında bir şey diyemem.

Ortalama düşünülen / konuşulan fiyat : 8500-10000TL arası diyorlar.

Beklemeye değer mi?

Son düzenleme:

shurik3n_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Can İLHAN
Çok kararsız kaldığımdan soruyorum. Normalde iP 11 - 12 Mini fiyatlarına falan bakardım o zamanlar 7-8K'lardı. Bakmaya başladığım günden 2 gün sonra 2-3K zam geldi direkt. iOS telefon olarak tek beklentim şu an SE 3 ve özelliklerine göre ucuz olacaklarını bildiriyorlar. Tasarımı daha kesin olmayan bir telefon, SE 2'nin kasasını mı yaparlar yoksa XR'ın kasası falan mı bilmiyorum ama benim için problem olmaz. ( SE 2 kasası olmadığı sürece )

Yoksa direkt bu telefonu beklemek yerine ortalama 7.5-8K'ya Android telefon mu alayım? Açıkçası anlık olarak Android kullanıcısıyım ancak Android'den artık bıkmaya başladım. Kendi telefonumdan (Huawei Mate 10 Lite) kaynaklı da olabilir bilmiyorum ancak iOS Android'e göre daha rahat geliyor. O yüzden iP almaya biraz daha meraklıyım.

iP'yi gösteriş için almıyorum bu arada. Yani gidip bu fiyata iP 11 veya 2. el iPhone 12 Mini de bulabilirdim ancak amacım gösterişten çok performansı ve uzun süre götürmesi. Evet biliyorum iP 11 hatta 12 Mini 1 senelik telefon baya bir süre götürür. Fakat büyük ihtimalle yeni telefon aldıktan sonra 4 5 sene hiç telefon almam.

Söylemeyi unutmadan da, Android telefonlar genelde büyük - çok büyük ekranlı falan oluyor. Bu beni rahatsız ediyor. Şu anki telefonum bile biraz büyük. O yüzden iP 12 Mini - SE 3 gibi küçük modellere bakıyorum.

SE 3'ün tahmini özellikleri :
-A15 Bionic CPU
-SE 2'deki gibi 3GB RAM olabilir.
-Eğer kasası iPhone 8 (SE 2) olursa 1800mAh, XR'ın kasası olursa 3000mAh bataryası olabilir.
-Ekran kalitesi iP 11'dekiyle aynı olur. Daha düşük olacağını sanmıyorum.
-Kamerası iP 13 kamerası olabilir dediler ancak 13 serisinin lensi büyük olduğu için iP 8 veya XR kasasına uyduramayabilirler. Bu yüzden iP 12 kamerası olma ihtimali daha fazla. Tabi farklı bir kasa yaparlarsa iP 13 kamerası olma ihtimali de var. Ama Apple'nin böyle bir şey yapacağını pek sanmam :D

Ortalama düşünülen / konuşulan fiyat : 8500-10000TL arası diyorlar.
Kalite Fiyat farkı malum. Mate10lite u uzun yıllar boyu kullandım çoğu işimi gördü ve çok memnundum. Tabiikide zevkler ve renkler tartışılmaz fakat değer kaybı yaşamak istemediğin senaryoda Iphone'u, uzun süreler kullanıyorsan ve merakın çoksa android gibi açık kaynak kodlu bir yolda ilerlemeni öneririm. Mağazasını da hesaba katınca işler değişiyor çünkü :)

şahin doğan

80+ Platinum
özellikleri tam çıkmadan bir şey önermeyi mantıklı bulmuyorum ama şöyle olursa
xr kasası
iphone 13 işlemcisi
12 kamerası olursa se 3 öneririm

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
özellikleri tam çıkmadan bir şey önermeyi mantıklı bulmuyorum ama şöyle olursa
xr kasası
iphone 13 işlemcisi
12 kamerası olursa se 3 öneririm
Apple'ın XR kasası yerine iP 8 gibi bir kasaya koyması çok saçma olur diye düşünüyorum. Zaten SE 2'de pil sorunu çekenler vardı.

CPU'su yeni ve güncel telefon olduğundan A15 ile çıkar diye düşünüyorum. SE 2 için de aynısı oldu.

Ama CPU'yu bu kadar güçlü yapıp yine 1800mAh'lık bir kasaya tıkıştırırlarsa... Büyük ihtimal SE 3'ten isteğimi keserim.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,029
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Andorid bir model zaman farketmeksizin mutlaka bulunur. Çok fazla marka ve model seçeneği var. Aceleniz yok ise SE 3 bekleyin görmeye değer .

Son düzenleme:

Eggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ege Uzun
Ben olsa beklerdim. Arkadaşın dediği gibi android hep bulursun kaçmaz.

Top Bottom