Neler Yeni

85 İşlemci sıcaklığı işlemciye zarar verirmi?

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
Sorun yok kendiniz takabilirsiniz. Alacağınız hangi model olursa olsun youtube'de sürüyle videosu var takılması ile ilgili.
Soğutucu olarak bunu önerebilirim. Bütçenizin biraz üzerinde ama kaliteli bir soğutucudur.

200₺ daha koyarsanız ARGB modelini alabilirsiniz ama gerek yok siyahı da gayet güzel
https://www.gelbura.com/id-cooling-se-214-xt-argb-4pin-pwm-120mm-islemci-sogutucu-pd-TET25103886420 yukarda biri bunu attı ne farkları var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Undervolt yapmaya çalışın eğer olmuyorsa düzgün bir hava soğutmaya geçin sıcaklık yüksek performans düşürür, ömrümden yer
hocam benim işlemcimle valoda olması gerekenden düşük fps alıyorum herhalde nedeni soğutucu olabilirmi max 300 alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
he yani ayrıca macun almama gerek kalmıyor bu arada şu macunun stok fana yapışması inteldede oluyormu ve sağa sola çevirerek çıkartmak pinlere zarar verirmi
Dediğiniz olay AMD'de sık rastlanan bir durum. İntelde de ara sıra denk geldiğim oldu yaşayanlara ama bu çok zor. Çünkü intel işlemci braketi üstten alta bir baskı ile işlemciyi tutuyor. AMD'de ise bu durum yanlardan bir baskı kuvvetiyle gerçekleştiği için AMD'de bu durumun yaşanması daha olası.. Ancak bu kişinin sökmesi ile alakalı. İntelde daha kolay şekilde çıkartabiliyorsunuz. Sadece soğutucuyu ayırdıktan sonra sağ sol yaparak çıkaracaksınız.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
Dediğiniz olay AMD'de sık rastlanan bir durum. İntelde de ara sıra denk geldiğim oldu yaşayanlara ama bu çok zor. Çünkü intel işlemci braketi üstten alta bir baskı ile işlemciyi tutuyor. AMD'de ise bu durum yanlardan bir baskı kuvvetiyle gerçekleştiği için AMD'de bu durumun yaşanması daha olası.. Ancak bu kişinin sökmesi ile alakalı. İntelde daha kolay şekilde çıkartabiliyorsunuz. Sadece soğutucuyu ayırdıktan sonra sağ sol yaparak çıkaracaksınız.
anladım ama zarar vermez değilmi sağa sola çevirmek bu arada sizin attığınız fanın stoğu yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
anladım ama zarar vermez değilmi sağa sola çevirmek bu arada sizin attığınız fanın stoğu yok
Hayır, zaten stok fanların sökümünde bu tarz problemler çok yaşanmaz. Kurumuş termal macunlu uzun süreli kullanımlardan sonra açılan PC'lerde ortaya çıkar genelde.

Evet benim hatam, o sitede stok kalmamış. Sadece tek renk beyaz olanının stoğu mevcut o sitede.

Sanırım stok sorunu yaşanıyor şuan. Eğer bu bütçelere çıkamayacaksanız se214xt de alabilirsiniz. Performans değerleri birbirine çok yakın değerler veriyor. Yukarıdaki arkadaş zaten atmıştı. Üzerine 1 fan daha eklerseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
Hayır, zaten stok fanların sökümünde bu tarz problemler çok yaşanmaz. Kurumuş termal macunlu uzun süreli kullanımlardan sonra açılan PC'lerde ortaya çıkar genelde.

Evet benim hatam, o sitede stok kalmamış. Sadece tek renk beyaz olanının stoğu mevcut o sitede.

Sanırım stok sorunu yaşanıyor şuan. Eğer bu bütçelere çıkamayacaksanız se214xt de alabilirsiniz. Performans değerleri birbirine çok yakın değerler veriyor. Yukarıdaki arkadaş zaten atmıştı. Üzerine 1 fan daha eklerseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
hocam onun içindeki mavun beni üzermi ayrıca bu macunun kuruması için ne kadar geçmesi gerekli bendede çıkmasın öyle bir şey sistemi alalı 5-6 ay oluyor patlamayalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
hocam onun içindeki mavun beni üzermi ayrıca bu macunun kuruması için ne kadar geçmesi gerekli bendede çıkmasın öyle bir şey sistemi alalı 5-6 ay oluyor patlamayalım
5-6 ayda bir şey olmaz korkmayın. İntelse durumdan şüphelenecek bir şeyiniz yok. İçindeki macun da yorumlara göre gayet kaliteli. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sıcaklıklarınız zaten ciddi oranda düşecektir.

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Rusty
https://www.gelbura.com/id-cooling-se-214-xt-argb-4pin-pwm-120mm-islemci-sogutucu-pd-TET25103886420 yukarda biri bunu attı ne farkları var
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam benim işlemcimle valoda olması gerekenden düşük fps alıyorum herhalde nedeni soğutucu olabilirmi max 300 alıyorum
Mutlaka ondandır yüksek sıcaklıklarda işlemcinin performansı düşmeye başlar ki oynadığın oyun rekabetçi bir oyun işlemci yer. CPU-z programını indirip voltage değerlerini atabilir misin?

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,164
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
5-6 ayda bir şey olmaz korkmayın. İntelse durumdan şüphelenecek bir şeyiniz yok. İçindeki macun da yorumlara göre gayet kaliteli. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sıcaklıklarınız zaten ciddi oranda düşecektir.
hocam ben ikinci el aldım sistem 1 yıllık

NZXT

80+ Bronze
Bir şey olmaz laptop kullanıyorum 97 dereceyi gördüm sorunsuz çalışıyor hala cihaz. Ama bakımını yaptırmak lazım

Top Bottom