Neler Yeni

Yardım 87 derece gören ekran kartına performans düşürmeden nasıl sıcaklık kısılır

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Dwayne Rolly
nvidia gpu var 3060 eagle cok ısınan bir model hatta tutuşan stock ayarlarda overclocksuz 87 derece max görüyor garanti bitmediği için açıp macunda süremiyorum bozulmasın diye sizce ne tür bir şey bunu daha iyi sogutabilirim performans kısmadan

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
chade
kasanın fotoğrafını çekip atabilir misin?

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,940
İsim
Hacı
Undervolt + watt kısma, bi tık performansı düşer.
Mesaj otomatik birleştirildi:

nvidia gpu var 3060 eagle cok ısınan bir model hatta tutuşan stock ayarlarda overclocksuz 87 derece max görüyor garanti bitmediği için açıp macunda süremiyorum bozulmasın diye sizce ne tür bir şey bunu daha iyi sogutabilirim performans kısmadan
Garanti devam ediyorsa garantiye yolla değişsinler macunu.

Ceasar123

80+ Silver
MsiAfterBurner'dan baktınız mı sıcaklık limiti ne kadar?

1718701136502.png

"Temp limit" ve "Power Limit" arasındaki bağı ok işareti ile gösterdiğim yerden çıkarın.
Sonra Temp Limiti fulleyin.
Ve yuvarlak içine aldığım gibi "Priority" kısmını "Temp Limit" yani aşağıya doğru ayarlayın.

Mesela ben böyle yaptığım için ekran kartım 87 dereceye kadar tam performans, hız kesmeden çalışacak.
Sizde öyle yapabilirsiniz.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
can
Garantiyi bozmak istemiyorsan ilk yapacağın şey oda sıcaklığın kaç yaz ayında klimasız ortamda oturup kasanında hava akışının kötü olduğunu farzedersek yükte bu sıcaklık değerleri normal, bunlarda sorun yok dersen yapacağın iki şey var fan devrini arttırıp sıcaklıkları düşürebilirsin yada kartına undervolt yaparak verdiğin gücü kısıp sıcaklık düşürebilirsin bunun fazlası kartın performansını düşürür dene yanılma yoluyla kendince fayda performansına göre ayar yapabilirsin

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Dwayne Rolly
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasanın fotoğrafını çekip atabilir misin?
msi mag force m100a

Garantiyi bozmak istemiyorsan ilk yapacağın şey oda sıcaklığın kaç yaz ayında klimasız ortamda oturup kasanında hava akışının kötü olduğunu farzedersek yükte bu sıcaklık değerleri normal, bunlarda sorun yok dersen yapacağın iki şey var fan devrini arttırıp sıcaklıkları düşürebilirsin yada kartına undervolt yaparak verdiğin gücü kısıp sıcaklık düşürebilirsin bunun fazlası kartın performansını düşürür dene yanılma yoluyla kendince fayda performansına göre ayar yapabilirsin
güç düşürmek performansı düşürüyor zaten ben performans düşürmeden yapmak istiyorum bunu fanlara gelirsek zaten fullde

Alıntıyı görüntüle
"Temp limit" ve "Power Limit" arasındaki bağı ok işareti ile gösterdiğim yerden çıkarın.
Ve yuvarlak içine aldığım gibi "Priority" kısmını "Temp Limit" yani aşağıya doğru ayarlayın.

Mesela ben böyle yaptığım için ekran kartım 87 dereceye kadar tam performans, hız kesmeden çalışacak.
87 derece zaten fazla işte onu düşürmek istiyorum ben yükseltmek değil

Garanti bitmediyse niye açıyorsun zaten? Garantiye gönder, bakımını yapsınlar.
iyi oku oraya açıcakmıyım yazmışım garanti bitmediği için açamıyorum yazmışım yoksa macunu değişirim kökten çözülür sorun

Ceasar123

80+ Silver
msi mag force m100a

güç düşürmek performansı düşürüyor zaten ben performans düşürmeden yapmak istiyorum bunu fanlara gelirsek zaten fullde

87 derece zaten fazla işte onu düşürmek istiyorum ben yükseltmek değil
Onun için teknik servise garanti bozmadan götürmeniz lazım.
Onun dışında 87 derece ölümlerden ölüm beğenmek gibi bir şey değil zaten.
Eğer 100+ çok yüksek sıcaklığa gelirse zaten kart direkt yazılımdan bağımsız kendi hızını kesiyor.
MsiAferBurner ile en azından performans kaybı olmadan kullanın.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Dwayne Rolly
Onun için teknik servise garanti bozmadan götürmeniz lazım.
Onun dışında 87 derece ölümlerden ölüm beğenmek gibi bir şey değil zaten.
Eğer 100+ çok yüksek sıcaklığa gelirse zaten kart direkt yazılımdan bağımsız kendi hızını kesiyor.
MsiAferBurner ile en azından performans kaybı olmadan kullanın.
87 iyi yani 3060 bu öyle 3070 dir 4070 dir falan degılki o kadar güçlü değil zaten neyi normal

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
chade
87 derece max ise çok sorun değil. kasa hava alan, açık bir yerde değilse yerini değiştirmeyi deneyebilirsin. ya da yan paneli sökerek sıcaklıkları biraz düşürebilirsin. havalar çok sıcak olduğu için ekstra ısınıyor zaten. kışın 87-90 dereceleri görüyorsan sorun olur.

Aykut D.

80+ Gold

Alıntıyı görüntüle

Chip'i bozar bu önermiyorum .

Ceasar123

80+ Silver
87 iyi yani 3060 bu öyle 3070 dir 4070 dir falan degılki o kadar güçlü değil zaten neyi normal
Normal olmadığı durumda hız kesiyor zaten donanım.
Örnek vereyim;
7500F mesela işlemci neymiş stok soğutucu ile 90 derece çalışıyormuş.
O işlemci zaten 97 derecyee kadar hız kesmeden 5050mhz, tam performans çalışıyor.
O işlemci için ha 50 derece, he 95 derece aynıdır mesela.
Burda dediğimde o.

AfterBurnerdan bağımsız eğer donanımın sınırına yaklaşırsa, bakın gelirse demiyorum, yaklaşırsa zaten kendi müdale ediyor.

Top Bottom