Neler Yeni

8GB Ram Ve 8 GB Ekran Kartı Uyumlu Çalışır Mı ?

Deniez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Deniz
Öncelikle merhabalar. Bir sorum olacaktı. Yeni bir bilgisayar topladım. Bilgisayarın bileşenleri arasında 2 adet DDR4 4GB'lık ram var. Buna ek olarak 8 GB'lık bir ekran kartım mevcut. Bu ikisini bir olarak aynı anakart üzerinde sorunsuz çalıştırabilir miyim ? Yani topladığım bilgisayarda 8GB ram ve 8GB ekran kartı olması bir sorun oluşturur mu ? Ona göre ekstra ram alıp takıcam. Bilgisayarlarda ramın ekran kartının hafızasından yüksek olduğunu görüyorum.(Örn. 8GB RAM 8GB ekran kartı, 16GB RAM 8 GB ekran kartı). Bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.

Sistemin diğer parçaları:
AMD RYZEN 5 2600 İşlemci
Asus B450M-A Anakart
600A 600W'luk bir PSU
Ekran kartının modeli ise Asus rx570 Rog Strix 8Gb

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok
Takabilirsin.

memoliady

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
mehmet adıyman
BEN OLSAM 16 GBRAM 3000 MHZ YADA 8GB RAM 3600MHZ SENİN MHZ KAÇ ?

inanc_cbn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
İnanç Çoban
Çalışır, bir sıkıntı olmaz.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok

Fury35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Mansur
Uyumlu çakışır tabi ister 4 gb ister 2 gb olsan RAM inde istediğin kadar değişik olsun uyumsuzluk sorunu olmaz diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kenan Yapa
Öncelikle merhabalar. Bir sorum olacaktı. Yeni bir bilgisayar topladım. Bilgisayarın bileşenleri arasında 2 adet DDR4 4GB'lık ram var. Buna ek olarak 8 GB'lık bir ekran kartım mevcut. Bu ikisini bir olarak aynı anakart üzerinde sorunsuz çalıştırabilir miyim ? Yani topladığım bilgisayarda 8GB ram ve 8GB ekran kartı olması bir sorun oluşturur mu ? Ona göre ekstra ram alıp takıcam. Bilgisayarlarda ramın ekran kartının hafızasından yüksek olduğunu görüyorum.(Örn. 8GB RAM 8GB ekran kartı, 16GB RAM 8 GB ekran kartı). Bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.

AMD RYZEN 5 2600 İşlemci
Asus B450M-A Anakart
600A 600W'luk bir PSU
16 yapsan daha çok verim alirsin

Deniez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Deniz
BEN OLSAM 16 GBRAM 3000 MHZ YADA 8GB RAM 3600MHZ SENİN MHZ KAÇ ?
Teşekkür ederim cevabın için. Anakartta 4 slot ram soketi olduğu için ram kısmını şimdilik düşük tuttum sonradan ekleme yapabileceğim için. Ekran kartında öyle bir şansım olmadığı için 8 GB tercih ettim ilerde yenisini alıp eskisini boşa çıkarmayayım diye. Ramler 2666 mhz.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Twitter
yok
Facebook
no
Discord
no
Reddit
yok
Teşekkür ederim cevabın için. Anakartta 4 slot ram soketi olduğu için ram kısmını şimdilik düşük tuttum sonradan ekleme yapabileceğim için. Ekran kartında öyle bir şansım olmadığı için 8 GB tercih ettim ilerde yenisini alıp eskisini boşa çıkarmayayım diye. Ramler 2666 mhz.
Sonra 4gb çıkarır 8 eklersin.

rihav_26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Rihav Naasan

AMD RYZEN 5 2600 İşlemci
Asus B450M-A Anakart
600A 600W'luk bir PSU
eğer alacaksan al ama benim tavsiyem şu yönde ilerleyen zamanda bi 8 gb daha ram al

Deniez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Deniz
eğer alacaksan al ama benim tavsiyem şu yönde ilerleyen zamanda bi 8 gb daha ram al
Sorun çıkarmayacaksa şu an ram eklemem. Eski bilgisayarımdan 2 adet 2GB lık ram çıkacak. Ondan çıkan ramleri ekleyip kullanmayı planlıyorum.

Top Bottom