Neler Yeni

8k Bütçeyle monitör dahil 2. el sistem toplama önerisi

zeynhard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Umut
2.EL tarafında ryzen bir sistem dizilebilir bütçe olarak 6000TL kasaya 2000TL civarı da 144hz monitöre ayrılabilir tabi ki satan insanların yakasına yapışman gerekecek ve pazarlığa zorlaman bi nevi ölücülük yapmak gibi de denebilir bu bütçede b450 zaten beklenmez fiyatları çok uçuk, ideal bir a320m bulunabilir 1k civarına işlemciyi de r5 1600-2600 bütçeye göre ayarlarsın e.kartı olarak çok uçmaya gerek yok oynanacak oyun belli bütçe belli sonuçta gtx 1060 bu çapta iş görecektir 1500-2000 TL arasına 3GB olursa 6GB 2000tl ödeme yaparak alırsın ilk etapta rami muhtemelen 8 tutman gerekir burada ya çok ölücülük yaparak 3000mhz bir rami 200-300 civarına alacaksın ya da internetten sıfır 500tl civarına alınacak, sonrasında kasa psuyu mütevazi bir şey olarak bulursun ikisine max 700tl bütçe ayırsan onuda çözmüş olursun, sonrasında bir şey kalmıyor zaten monitör için biraz 2.el ürünleri kovalaman gerekiyor çünkü 2000e zor bulunur 144hz ama imkansız değil çok denk geldi bana ihtiyacım olmadığı için almadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Berbat sistem hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

2.EL tarafında ryzen bir sistem dizilebilir bütçe olarak 6000TL kasaya 2000TL civarı da 144hz monitöre ayrılabilir tabi ki satan insanların yakasına yapışman gerekecek ve pazarlığa zorlaman bi nevi ölücülük yapmak gibi de denebilir bu bütçede b450 zaten beklenmez fiyatları çok uçuk, ideal bir a320m bulunabilir 1k civarına işlemciyi de r5 1600-2600 bütçeye göre ayarlarsın e.kartı olarak çok uçmaya gerek yok oynanacak oyun belli bütçe belli sonuçta gtx 1060 bu çapta iş görecektir 1500-2000 TL arasına 3GB olursa 6GB 2000tl ödeme yaparak alırsın ilk etapta rami muhtemelen 8 tutman gerekir burada ya çok ölücülük yaparak 3000mhz bir rami 200-300 civarına alacaksın ya da internetten sıfır 500tl civarına alınacak, sonrasında kasa psuyu mütevazi bir şey olarak bulursun ikisine max 700tl bütçe ayırsan onuda çözmüş olursun, sonrasında bir şey kalmıyor zaten monitör için biraz 2.el ürünleri kovalaman gerekiyor çünkü 2000e zor bulunur 144hz ama imkansız değil çok denk geldi bana ihtiyacım olmadığı için almadım.
Hocam sacmalama. A320 ve b450 fiyatları aynı zaten. 1k civarına 1600 2600 ne 3100 varken o paraya. Birsürü fail var bu yazıda üzgünüm.

İleri zamanda ekran kartı da takviye etmeyi düşünüyorum ama 300w besleyebilir mi acaba 2. el dışında 1. el dediklerinizi almak aslında daha mantıklı aslında ve elektrik kesintisi gibi durumlarda sorun olması mümkün mü 500 watt için de soruyorum da 6600 veya 6600 xt alırım sanırım psu yu da sizden alırsam eğer psu yu da ekran kartıyla birlikte alırım diye düşünüyorum sizce en doğrusu nasıl olur?

eğer sorun olacaksa psu yu da birlikte alabileceğimiz şekilde ayarlamak isteriz ama olmadı monitörü 2. el alırız 2 k fiyat bandına falan veya daha uygun bir şey bakabiliriz
Hocsm ileride kart ile psu da değişirsin sorun değil. Sana yollayacağım psu asusun sertifikalı akim korumalı

Chapin

80+ Silver
Berbat sistem hocam

Hocam sacmalama. A320 ve b450 fiyatları aynı zaten. 1k civarına 1600 2600 ne 3100 varken o paraya. Birsürü fail var bu yazıda üzgünüm.

Hocsm ileride kart ile psu da değişirsin sorun değil. Sana yollayacağım psu asusun sertifikalı akim korumalı
Gayet iyi ssitem hocam, ne eksiği var ki? Pazarlıkla 7K inse fena sayılmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Ryzen 5 2600 ile başlıyor fiyasko zaten 1600afden kötü işlemci
A320 Chipsetli anakart
C*rsair 3000 mhz ram chip performansı tamamen şans
HP650 Kronik sorunlu, Çalışmama/yanlış model gösterme/Firmware arızaları vs
psu 450 w ama güzel
ve içinde monitör de yok :D Bu kasaya 8 k vereceğime kafama sıksınlar daha iyi

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ali
Berbat sistem hocam

Her şey için teşekkürler psu yardımı da cidden çok iyi olur bizim için daha sonra Gpu alınca yenisini alırım dediğiniz gibi muhtemelen önerdiğiniz sistemi toplamayı düşünüyoruz sadece kasa konusunda ne yapsak bilemedik monitörü 2. el alıp kasayı da öyle mi halletsek acaba sizin öneriniz nasıl olur acaba

ynsmryzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus Emre Yazıcı
En iyi performansı verebilecek 144 hz monitöre sahip valorant oyununda yüksek fps değerleri verebilecek diğer oyunlarda da güzel fps verirse iyi olur fiyatının verebileceği kadar ortalama bir öneri yapabilir misiniz rica etsem yardımcı olursanız çok sevinirim (Bu fiyat bandına alabileceğim en iyisini istiyorum mümkünse teşekkür ederim)
Parçalar 2. el seçilecektir kasa ekran kartı mümkünse dahil monitör kesinlikle dahil.
hocam size yardımcı olmak isterim elimde 200hz excalibur monitör ve donanım parçaları var 8k bütçeye istediğiniz sistemi toplamanızda yardımcı olurum iletişime geçersiniz ilgilenirseniz

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
En iyi performansı verebilecek 144 hz monitöre sahip valorant oyununda yüksek fps değerleri verebilecek diğer oyunlarda da güzel fps verirse iyi olur fiyatının verebileceği kadar ortalama bir öneri yapabilir misiniz rica etsem yardımcı olursanız çok sevinirim (Bu fiyat bandına alabileceğim en iyisini istiyorum mümkünse teşekkür ederim)
Parçalar 2. el seçilecektir kasa ekran kartı mümkünse dahil monitör kesinlikle dahil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ali
Monitör önerin için gerçekten teşekkür ederim

hocam size yardımcı olmak isterim elimde 200hz excalibur monitör ve donanım parçaları var 8k bütçeye istediğiniz sistemi toplamanızda yardımcı olurum iletişime geçersiniz ilgilenirseniz
Merhabalar öncelikle teşekkür ederim ama 200hz excalibur monitör e bütçe yetermi emin değilim ama sizinle iletişime geçebileceğim bir yer varsa belirlenen parçalar için gerekli olan sizden bakabilirim teşekkür ederim tekrardan

Berbat sistem hocam

Her şey için tekrardan teşekkürler sizinle nereden iletişime geçebilirim acaba dediğiniz gibi toplamayı düşünüyorum muhtemelen ama sadece bir şey sormak istiyorum b450 ile b550 arasında bir fark oluyor mu acaba

Armanc

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
Yusuf Armanc
Hocam merhaba parçaların hepsini bulabildiniz mi? :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Monitör önerin için gerçekten teşekkür ederim

Merhabalar öncelikle teşekkür ederim ama 200hz excalibur monitör e bütçe yetermi emin değilim ama sizinle iletişime geçebileceğim bir yer varsa belirlenen parçalar için gerekli olan sizden bakabilirim teşekkür ederim tekrardan

Her şey için tekrardan teşekkürler sizinle nereden iletişime geçebilirim acaba dediğiniz gibi toplamayı düşünüyorum muhtemelen ama sadece bir şey sormak istiyorum b450 ile b550 arasında bir fark oluyor mu acaba
B550 ve b450 arasında farklar elbette var ama sana sorun çıkarmayacaktır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,259
Üyeler
140,797
Son üye
ahmetefe5858
Top Bottom