Neler Yeni

900 derece direksiyon seti yapmak mantıklı mı?

900 Derece direksiyon (1600 TL)

• Oy kullanan toplam üye
    23

Bruhhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
.
Valla arkadaşım 1 haftadır yapıyor. 3d yazıcıdan parça falan bastırdı. Geçen direksiyon aldı kalıpçıda kaplattı.
2-3 güne biter herhalde.
Hocam olursa buraya not düşer misiniz benim için önemli bir gelişme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dfgt al ben kullanıyorum merak ettiklerini sorabilirsin
DFGT iyi bir direksiyon kullanan arkadaşlarım var alınabilecek en fp direksiyon ama bende vites takıntısı var o vitesle oynamak istiyorum :D

Phenoma

80+ Silver
Ben pek çok parçasını kendim yapmama rağmen maliyet hesabı yaptığımda çok pahalı geliyordu onun için vazgeçmiştim. Buna yatıracağınız paraya hazır alın daha iyi. Kendiniz yapınca bazen hatalar olabiliyor biliyorsunuz sonrasında bütün parçaları sökmek falan gerekiyor tabi çok iyi bir dizayn mümkün olmadığı için ev imkanları ile. Tabi bir de çok estetik oluyor ne yazık ki. Pedal ve vites de yaparsanız hele müthiş pahalı oluyor. Vites neyse de pedal olmadan da çok zevksiz. Tekerlekli koltukta da oynaması çok zor pedallarla. Önermem kısacası.

Bruhhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
.
Ben pek çok parçasını kendim yapmama rağmen maliyet hesabı yaptığımda çok pahalı geliyordu onun için vazgeçmiştim. Buna yatıracağınız paraya hazır alın daha iyi. Kendiniz yapınca bazen hatalar olabiliyor biliyorsunuz sonrasında bütün parçaları sökmek falan gerekiyor tabi çok iyi bir dizayn mümkün olmadığı için ev imkanları ile. Tabi bir de çok estetik oluyor ne yazık ki. Pedal ve vites de yaparsanız hele müthiş pahalı oluyor. Vites neyse de pedal olmadan da çok zevksiz. Tekerlekli koltukta da oynaması çok zor pedallarla. Önermem kısacası.
Hocam hazırlar daha sıkıntılı almışken g29 almak isterim. En iyisi para biriktirmek o zaman. Teşekkür ederim fikrini belirten herkese..

Bruhhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
.
Kendiniz yapsanız da bu fiyata yakın olacağına emin olabilirsiniz.
Hocam direksiyon ffb olmadan 1600 ediyor pedal 650tl vitesi de farklı şekilde halletsem 2350tl ediyor ama çalışmaması / arızası / ayarları... almışken bir kez almak daha mantıklı sanırım

Phenoma

80+ Silver
Hocam direksiyon ffb olmadan 1600 ediyor pedal 650tl vitesi de farklı şekilde halletsem 2350tl ediyor ama çalışmaması / arızası / ayarları... almışken bir kez almak daha mantıklı sanırım
O kadar uyguna halledebiliyorsanız yapın tabi. Ben hesapladığımda çok daha fazla gelmişti diye hatırlıyorum.

ice3h

80+ Bronze
ayarlarını yapmadın mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bende dfgt almak istiyorum ama vites olayı olmazsa olmazım yani dfgt ye sonradan vites ekleme gibi bir şans da yok. o yüzden bunu yapıp sonrasında vites ve pedalları yapmayı düşündüm
hocam direksiyon setini alırsan vites kolay usb girişli kol alırsan vites yapabılırsın onu ets2'de denemiştim çalışmıştı birde kutu vs yaptın mı on numara olur hissiyatı dahada gerçekçi falan olsun dersende yay vs takarak yapabılırsın kol fiyatı 50-100tl desen kutu falanda 50 ye bulsan 150 bilemedin 200 olur debriaj için ise ardunio kullanman lazım kod falan bilmen lazım kolay aslında ama hiç denemedim.

Huseyın_cano

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Ahmet Kaya

900 derece direksiyon seti yapmak mantıklı mı?​

• Arkadaşlar merhaba 900 derece direksiyon seti almayı düşünüyordum. Fakat fiyatlar 7000-8000TL olduğunu görünce vazgeçtim ve kendim yapmaya karar verdim. Bir video buldum. Yapan kişinin kullandığı tüm malzemeler toplamda 1500-1600 TL arasında tutuyor. Ben de yapmayı düşünüyorum.
    Sizlere birkaç sorum olacak.
    1) Sizce değer mi? Direksiyonda FFB yok titreşim yok vites vs tuşlar yok.
    2) Yaptığım zaman Forza 4 tarzı oyunlar oynayabilecek miyim? Yani algılar mı Forza oyununu. Mouse ile yapmıştım daha önce olmamıştı.
    Video aşağıda inceleyebilirsiniz.
eğer ki yaparsam ileri zamanlarda pedal ve vites de yaparım

yapılır alınır

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,657
İsim
göksel yurtcan
eliniz bu tarz işlere yatkın değilse bu seviyenizi aşar hocam ve ben olsam bu işe boş yere girişmezdim maliyetli bir iş zaten 2.el 900derece setler var o paraya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,525
Üyeler
141,149
Son üye
Dale
Top Bottom