Neler Yeni

95 - 90 derece islemciyi kullanmak sıkınıtı olurmu?

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
Beyler yeni sistemde islemcim full yukte 90 95 dereceleri goruyor. Şuan pcim mavi ekran veriyor nedeni bilmedigim bir seyden format atticam olur inşallah. Olmazssa mecburen bilgisayarciya goturucem. Arkadaslar islemcim cok isiniyirr full yukte 90 95 derece ama oyunlarda 65 -72 sizce bu mavi ekran sorununu duzeltince bilgisayari bu halde kullanmalimkyim yani işlemci zaten full yukte bu dereceleri goruyor oyunlarda normal. Artık sorunlarla ugrasmak istemedgim icin boyle yapmak istiyorum. 1 ay oldu sistemi topliyali daha oyun bile oyniyamadim. Ve bilmedigim neden dolayi mavi ekran veriyor pc daha bu sorunu duzeltmem gerek. Işlemci sicakligi anormal ama ben sadece oyun oynicam simdilik ilerde yayin falan acinca eger islemci sıkıntı cıkarirsa o zaman belki bir kule tipi fan alirim sizce dogru dusunuyor muyum? Islemci amd r5 2600 kasa Gametech galaxy

dagestarhep

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Taha
Instagram
instagram.com/dagestarhepx
Steam
Dagestarhep
Hocam tam özellikleriniz nedir ayrıca yeni bilgisayarıda mahalle bilgisayarcısına falan götürmeyin doğru garantiye götürün format attıktan sonra sürücüleriniz güncel olup olmadığına bakın

Alpbruh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alp Goksel
Beyler yeni sistemde islemcim full yukte 90 95 dereceleri goruyor. Şuan pcim mavi ekran veriyor nedeni bilmedigim bir seyden format atticam olur inşallah. Olmazssa mecburen bilgisayarciya goturucem. Arkadaslar islemcim cok isiniyirr full yukte 90 95 derece ama oyunlarda 65 -72 sizce bu mavi ekran sorununu duzeltince bilgisayari bu halde kullanmalimkyim yani işlemci zaten full yukte bu dereceleri goruyor oyunlarda normal. Artık sorunlarla ugrasmak istemedgim icin boyle yapmak istiyorum. 1 ay oldu sistemi topliyali daha oyun bile oyniyamadim. Ve bilmedigim neden dolayi mavi ekran veriyor PC daha bu sorunu duzeltmem gerek. Işlemci sicakligi anormal ama ben sadece oyun oynicam simdilik ilerde yayin falan acinca eger islemci sıkıntı cıkarirsa o zaman belki bir kule tipi fan alirim sizce dogru dusunuyor muyum? Islemci amd r5 2600 kasa Gametech galaxy
Dostum işlemci için fan al düzelmezse garantiye gönder
Mesaj otomatik birleştirildi:

K
Beyler yeni sistemde islemcim full yukte 90 95 dereceleri goruyor. Şuan pcim mavi ekran veriyor nedeni bilmedigim bir seyden format atticam olur inşallah. Olmazssa mecburen bilgisayarciya goturucem. Arkadaslar islemcim cok isiniyirr full yukte 90 95 derece ama oyunlarda 65 -72 sizce bu mavi ekran sorununu duzeltince bilgisayari bu halde kullanmalimkyim yani işlemci zaten full yukte bu dereceleri goruyor oyunlarda normal. Artık sorunlarla ugrasmak istemedgim icin boyle yapmak istiyorum. 1 ay oldu sistemi topliyali daha oyun bile oyniyamadim. Ve bilmedigim neden dolayi mavi ekran veriyor PC daha bu sorunu duzeltmem gerek. Işlemci sicakligi anormal ama ben sadece oyun oynicam simdilik ilerde yayin falan acinca eger islemci sıkıntı cıkarirsa o zaman belki bir kule tipi fan alirim sizce dogru dusunuyor muyum? Islemci amd r5 2600 kasa Gametech galaxy
Kasa mesh bir yapıda değil büyük ihtimal hava almıyor kapakları açın öyle bir deneyin olmazsa format atıp driverlari gözden geçirin yine düzelmezse işlemci fanini kontrol edin o da sonuç vermezse garantiye

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum işlemci için fan al düzelmezse garantiye gönder

K

Kasa mesh bir yapıda değil büyük ihtimal hava almıyor kapakları açın öyle bir deneyin olmazsa format atıp driverlari gözden geçirin yine düzelmezse işlemci fanini kontrol edin o da sonuç vermezse garantiye
Kasa 4 fanli mesh bir kasa gayet hava aliyor acik cogu yeri. Islemciyi fazla isiniyor diye iade etmek istedim. Gonderdim adamlar servise yollmaais sonra servis raporu ile bana tekrar gonderdiler saglam test edildi sıkıntı yok yaziyor. Bende anlamadim bu islemci neden bu kadar isiniyor madem sıkıntı yok neden boyle cıldırıcam az kaldi.

Hocam tam özellikleriniz nedir ayrıca yeni bilgisayarıda mahalle bilgisayarcısına falan götürmeyin doğru garantiye götürün format attıktan sonra sürücüleriniz güncel olup olmadığına bakın
Aga kasa toplama ben kendim topladimpsrca parca aldim netten

dagestarhep

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Taha
Instagram
Steam
Dagestarhep
Driverlarını bir gözden geçir o kadar dereceye gelmesi çok saçma stok fanın da gayet yeterli aklıma başka bir şey gelmiyor driverlar dışında. Topladığın sistemin alırken uyumluluğunu kontrol ettin mi

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverlarını bir gözden geçir o kadar dereceye gelmesi çok saçma stok fanın da gayet yeterli aklıma başka bir şey gelmiyor driverlar dışında. Topladığın sistemin alırken uyumluluğunu kontrol ettin mi
Knk isiyi dusurmak icin UV onerdiler sonra burdan bir tane cocuk gel yaoalim dedi ve ryzen masterden 1.1v da islemci 100watt guc cekti. Bana cocuk bu iste bir anormellik falan var dedi. Iade edebiliyirsen et dedi. Bende ettim. Adamlar servise yollamis saglam raporu gelmis. Islemcidw sıkıntı yok diye tekrar yolladilar. Bende mx4 termal macun alip islemciyi monteledim. Islemci en son 88 derece oldu strestt testinde sonra pc kapandi acinca mavi ekran var.
Buyur ss lere bak kafam cok karisti ne yapicam bilmiyorum :/

Ekler

• 20201015_145210.jpg
    20201015_145210.jpg
    2.1 MB · Hit: 69
  • 20201015_143054.jpg
    20201015_143054.jpg
    1.4 MB · Hit: 67

dagestarhep

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Taha
Instagram
Steam
Dagestarhep
Ryzen masterın rehberleri var internette bulursam paylaşırım onlar işini görebilir belki stres testini hangi programla yapıyorsun

isimsizüye

80+ Gold
R5 2600 De o sorunları yaşadım uv yaparak çözebilirsin ama pek fayda edeceğini sanmam kule tipi soğutma alırsanız düzelir. bi de macun değiştirerek.

ıcewallowyou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Ataberk Yenigün
işlmecin kendini korumaya alıyorda olabılır bı fan alıp dene en kısa sürede teknık servıse danış hala devam ederse

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
işlmecin kendini korumaya alıyorda olabılır bı fan alıp dene en kısa sürede teknık servıse danış hala devam ederse
Aga tekrar danisacam servise ama bi formst atticam pcye opmazssa islemciyi yollicam. Ama sıkıntı şu bu mavi ekranin islemciden mi olduguna tam emin degiliz.

R5 2600 De o sorunları yaşadım uv yaparak çözebilirsin ama pek fayda edeceğini sanmam kule tipi soğutma alırsanız düzelir. bi de macun değiştirerek.
Mx 4 macun aldim. Uv yapicaktik cocuk 1.1v da 100 watt cekiyir bu islemci bi sıkıntı olabilir dedi. Uv da ypamadik ya kafayi yicem simdi bu mavi ekrani cozmeye calisiyorum. Daha islemci sicakligini cozmem gerekicek ;(

isimsizüye

80+ Gold
Aga tekrar danisacam servise ama bi formst atticam pcye opmazssa islemciyi yollicam. Ama sıkıntı şu bu mavi ekranin islemciden mi olduguna tam emin degiliz.

Mx 4 macun aldim. Uv yapicaktik cocuk 1.1v da 100 watt cekiyir bu islemci bi sıkıntı olabilir dedi. Uv da ypamadik ya kafayi yicem simdi bu mavi ekrani cozmeye calisiyorum. Daha islemci sicakligini cozmem gerekicek ;(
1.1 olmuyor. Ryzen master indir voltajı yükselte yükselte deneyebilirsin.

@crazyreign

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,952
Üyeler
147,971
Son üye
Rait3n
Top Bottom