Neler Yeni

Yardım 950 TL'ye GTX 1050 2 GB Alınır mı?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,743
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Nevşehirden kart mı alalım hocam istanbulda 1200 altında rx 470 ve üstü kart yok şuan.
Sadece İstanbuldan mı ikinci el ürün alınabiliyor. Kaç yıldır donanımlarla ilgileniyorum böyle garip bir cümleyi ilk defa senden duyuyorum. Bir sürü RX 570 kart var 900-1000 TL'ye. Yakın zamanda aldım da sattım da.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Ecemiş
Sadece İstanbuldan mı ikinci el ürün alınabiliyor. Kaç yıldır donanımlarla ilgileniyorum böyle garip bir cümleyi ilk defa senden duyuyorum. Bir sürü RX 570 kart var 900-1000 TL'ye. Yakın zamanda aldım da sattım da.
Demek ki son zamanlar da zam geldi hocam ben sadece İstanbul piyasasını takip ettiğim için Nevşehir'de ki ilanları takip etmemiştim.
Şuan 1200 altında rx 470 bile vermiyor kimse maalesef.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
hocam takip ediyorum piyasayı 1200'den aşağı RX 470 bile vermiyorlar.
1100 e veriyor biri gaming x toplu 10 tane 1k ya veriyordu hatta ben 570 lerim'i 2 ay önce filan 1250₺ verdim 3 tane Facebookda bakarsan denk geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Ecemiş
Ayrıca 1000 TL ye Nevşehir'de ki ilanda 75 derece %82 fan hızı ve uzay montaj kart kavrulacak kapalı normal bir kasaya koysak.
Arkadaş için 1 aydır arıyorduk 1200 TL'nin altında olmadı.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,743
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Demek ki son zamanlar da zam geldi hocam ben sadece İstanbul piyasasını takip ettiğim için Nevşehir'de ki ilanları takip etmemiştim.
Şuan 1200 altında rx 470 bile vermiyor kimse maalesef.
Ayrıca 1000 TL ye Nevşehir'de ki ilanda 75 derece %82 fan hızı ve uzay montaj kart kavrulacak kapalı normal bir kasaya koysak.
Arkadaş için 1 aydır arıyorduk 1200 TL'nin altında olmadı.
Dostum hala diretiyorsun. Yakın zamanda aldım da sattım da. Sahibindende bir sürü ilan var, daha Letgo'ya, Dolap'a, Facebook gruplarına bile bakmadım. Baksam bir sürü 1000 TL'ye satılan RX 570 bulurum. Ayrıca bundan 3 ay önce de 975 TL'ye alan arkadaşım vardı, yani son zamanlarda zam da gelmedi. Bir süredir bu kart 1000 TL civarında satılıyor.

Furmark GPU fan hızını doğru göstermiyor. Benim XFX RX 570'de %141 gösteriyordu. Şimdiki kartım olan RX 6600'ü de %93 gösteriyor ama aslında %50'de çalışıyor. Onun dışında ilanda kartın uzay montaj sistemde kullanıldığına dair herhangi bir şey yazılmamış, onu neye göre söyledin bilmiyorum. Yük altında 75 derece yüksek bir değer değil, RX 570'den bahsediyoruz. Gidip Rog Strix almadığın sürece çoğu RX 570 yük altında o sıcaklıklarda çalışır zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Ecemiş
Arkadaşa bu hafta rx 470 aldım %40 fan 70 derece kapalı kasa ilandakinin uzay montaj olduğuna şöyle eminim bu bir bilgisayarcı ve bilgisayarcılar açık kasaya takıyor genelde.
Bende 3 ay önce 1100 TL ye rx 570 8gb bulmuştum ancak şuan o fiyatlar yok maalesef.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,743
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Arkadaşa bu hafta rx 470 aldım %40 fan 70 derece kapalı kasa ilandakinin uzay montaj olduğuna şöyle eminim bu bir bilgisayarcı ve bilgisayarcılar açık kasaya takıyor genelde.
Bende 3 ay önce 1100 TL ye rx 570 8gb bulmuştum ancak şuan o fiyatlar yok maalesef.
Onu bilemezsin, uzay montaj oladabilir olmayadabilir. Ki uzay montaj olduğunu ve taktığında 5 derece fark edeceğini düşünsek bile 80 derece kullanılmayacak bir sıcaklık değil, o şekilde de kullanılabilir. Hala şu anda o fiyat yok diyorsun, ilanın kendisini attım daha ne yapmak gerekiyor? Hali hazırda 1000 TL'ye RX 570 4 GB ilanı var ve o fiyata yok diyorsun. Mantığı neye göre kuruyorsun anlamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Ecemiş
Onu bilemezsin, uzay montaj oladabilir olmayadabilir. Ki uzay montaj olduğunu ve taktığında 5 derece fark edeceğini düşünsek bile 80 derece kullanılmayacak bir sıcaklık değil, o şekilde de kullanılabilir. Hala şu anda o fiyat yok diyorsun, ilanın kendisini attım daha ne yapmak gerekiyor? Hali hazırda 1000 TL'ye RX 570 4 GB ilanı var ve o fiyata yok diyorsun. Mantığı neye göre kuruyorsun anlamadım.
80 derece olan kart sorunsuz denemez kabul edilebilir bir sıcaklık değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1000 TL'lik tek ilan olması ve Nevşehir'de olması..
Bende 1000'TL ye almak isterim ama şuan yok maalesef.
Siz 80 derece'ye ulaşan kartı almak ister misiniz?
Ayrıca satıcıya sordum uzay montaj ile test etmiş

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,743
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
80 derece olan kart sorunsuz denemez kabul edilebilir bir sıcaklık değil.
80 derece riskli bir sıcaklık değil, uzun süre 80 derece hatta daha üstünde kart kullandım. Daha üstü tabi ki olmamalı ancak bu mecrada olan çoğu kişi 80 dereceyi riskli olarak kabul etmez. Daha serin olabilir mi olabilir ancak 80 derece diye o kart berbat olmuyor, alınmasını da engellemez. Zaten 80 dereceye çıkacağı da kesin değil, daha az bir fark olur muhtemelen. Kasaya bağlı tabi ki, onun da ekran kartıyla bir alakası yok.

Söylediğim gibi facebook gruplarını ve diğer ikinci el sitelerine bakmadım. Tek ilan olabilir, satın alacak kişi de tek kişi zaten. Ben burada 30 kişiye RX 570 bulmaya çalışmıyorum zaten. 2 gün sonra birisi daha 1000 TL'ye koyar başkası da onu alır. Ve hala hangi düşünceyle vurgulayarak "Sadece Nevşehir'de var" dediğini anlamıyorum, şehir ırkçılığı gibi bir şey bu. Kargoyla alınacak, bunda zor bir şey yok. İkinci elde kargoyla başka şehirden ürün almak kadar normal bir şey yoktur herhalde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,160
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom