Neler Yeni

Bilgisayar mühendisliğine 22 yaşında başlamak?

mcck11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mert
Bilgisayar mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. 22 yaşındayım. YKS süreçleri, deprem vb derken okul değiştirdim, 2-3 senem heba oldu. Bu nedenle geç mezun olacağım. Geç mezun olmanın açığını da hemen bir alanda çalışıp staj yapacak seviyeye gelerek kapatmak istiyorum ama yoğunlaşabileceğim alan bulamıyorum. Front-end baktım biraz ama yapay zekadan sonra bu alanda elemanlara pek ihtiyaç kalmayacağı söyleniyor. Oyun geliştirme vb. ilgimi çekmiyor. Siz hangi alanları önerirsiniz ya da hangi alanlarda çalışıyorsunuz? Yaşça benden küçük kişilerin CV lerini görüyorum, dolu dolu. Moralimi bozuyor çünkü o yaşlarda aptalca zaman kaybettim, kendime kızıyorum bayağı. Bana fikir verirseniz çok mutlu olurum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Furkan Sünney
Dostum ben 30 yaşında yazılım mühendisliği okuyorum. Yani yaşı ya da birikimi düşünme çünkü zamanla sende de olacak şeyler, kendi tavsiyem Java ya da yapay zeka gelişiminde kendini güçlendir. Java üzerinde bir çok programlama mevcut. İleriye dönük ufakta olsa ilgini çeken alanları zamanla kendin keşfedeceksin. Aceleci olma ama çokta oyalanma. Başarılar dilerim

mcck11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum ben 30 yaşında yazılım mühendisliği okuyorum. Yani yaşı ya da birikimi düşünme çünkü zamanla sende de olacak şeyler, kendi tavsiyem Java ya da yapay zeka gelişiminde kendini güçlendir. Java üzerinde bir çok programlama mevcut. İleriye dönük ufakta olsa ilgini çeken alanları zamanla kendin keşfedeceksin. Aceleci olma ama çokta oyalanma. Başarılar dilerim
Merhaba, başarılar diliyorum sana da.

Halihazırda okulda Java görüyoruz ama takip etmedim hiç. Java'yı baştan bir görecektim Udemy'den. Yapay zeka aklımda var ama Türkiye'de iş imkanının az olduğunu söylediler hep bu nedenle kararsız kaldım. Bir an önce bir branşta çalışmaya başlamak istiyorum. 22 yaşındayım, epey oyalandim. Artık daha fazla oyalanmak istemiyorum.

Top Bottom