Neler Yeni

95Derecede çalışan Ryzen5 7600 için sıvı mı hava soğutucu mu

whakawa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hakim de
merhabalar sistemi yeni kurdum ancak oyuna girdiğimde 95 dereceyle düşük fps beni şaşırttı amd programından baktıgımda 95 dereceyi gördüm stok fan var işlemcide macunu kendi macunu baktıgımda gayet güzel dagılmış ne fazla ne eksik oynadıgım oyun diğer oyunlara nisbeten işlemciye biraz yük bindiren bir oyun lakin boşta dahi 85 derecelerde gezdiğini gördüm ufak bir araştırmayla
ThermalRight Phantom Spirit 120 modelini gördüm ancak aklımda herzaman sıvı soğutma kalıyor görsellik önemli değil tamamen performans için istiyorum sizce bu hava soğutma mı yoksa önerebileceğiniz sıvı hava farketmez soğutucu var mı aynı işlemciyi kullanan arkadaşlar varsa önerilere açığım

Ayrıca bu ısı değerleri normal mi acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Fettah Altuntaş
Yani görüntü önemli değilse hava soğutucular tırnak içinde 240 mm sıvı soğutucuları nispeten tokatlıyor. Atıyorum thermalrigth phantom sprit. 360 mm kasan destekliyorsa alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayriyetten AMD nin stok fanı kaka gibi bir soğutucu diyebilirim. Macunu hakkında bir bilgim yok ama dünşüncelerim o yönde o da bilhassa kaka gibi bir macundur. Değiş hocam sen.

whakawa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hakim de
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani görüntü önemli değilse hava soğutucular tırnak içinde 240 mm sıvı soğutucuları nispeten tokatlıyor. Atıyorum thermalrigth phantom sprit. 360 mm kasan destekliyorsa alabilirsin.
Yani 360mm bir sıvı soğutma almicaksan Phantom spirit almalısın diyorsun peki benim kasam 360mm sıvı soğutmayı destekler mi acaba biraz geri kaldım son yollarda bu olaylara 😅

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
453
İsim
Alperen
Bu sıcaklıklar kesinlikle normal değil. Stok fanın tam oturduğundan emin misiniz? Aynı işlemciyi kısa bir süre de olsa stok fan ile kullandım fakat böyle değerler asla görmedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Fettah Altuntaş
Yani 360mm bir sıvı soğutma almicaksan Phantom spirit almalısın diyorsun peki benim kasam 360mm sıvı soğutmayı destekler mi acaba biraz geri kaldım son yollarda bu olaylara 😅
Baktım kasana ama göremedim. Teknik işine girer o ben haddimi aşmayayım başka arkadaşlar yardımcı olurlar o konuda.

Ama kasan 165 mm hava soğutucu destekliyor. Phantom sprit 158 mm.

7600 için yeterde artar. Ve sıvı soğutmadan da daha uzun ömürlüdür.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Sametcan Türk
knk kasanın üst kısmı 360 mm desteklemiyor ön kısma takabilirsin ancak

Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Fettah Altuntaş
Bu sıcaklıklar kesinlikle normal değil. Stok fanın tam oturduğundan emin misiniz? Aynı işlemciyi kısa bir süre de olsa stok fan ile kullandım fakat böyle değerler asla görmedim.
Bunuda es geçmeyeyim.

Sıcaklıklarında bir o kadar problemli. Arkadaşlar yardımcı olurlar haydin kolay gelsin sana.

whakawa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hakim de
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet eminim bende şüphelendim tekrar çıkardım taktım normal takılı sağlam da duruyor

eren28tr

80+ Gold
merhabalar sistemi yeni kurdum ancak oyuna girdiğimde 95 dereceyle düşük fps beni şaşırttı amd programından baktıgımda 95 dereceyi gördüm stok fan var işlemcide macunu kendi macunu baktıgımda gayet güzel dagılmış ne fazla ne eksik oynadıgım oyun diğer oyunlara nisbeten işlemciye biraz yük bindiren bir oyun lakin boşta dahi 85 derecelerde gezdiğini gördüm ufak bir araştırmayla
ThermalRight Phantom Spirit 120 modelini gördüm ancak aklımda herzaman sıvı soğutma kalıyor görsellik önemli değil tamamen performans için istiyorum sizce bu hava soğutma mı yoksa önerebileceğiniz sıvı hava farketmez soğutucu var mı aynı işlemciyi kullanan arkadaşlar varsa önerilere açığım

Ayrıca bu ısı değerleri normal mi acaba ?

Bu yeterli olur kasana sığıyor.

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
453
İsim
Alperen
Evet eminim bende şüphelendim tekrar çıkardım taktım normal takılı sağlam da duruyor
İlk kurulum yaptığımda bende sağlam durduğu için oturduğunu düşünmüştüm fakat öyle gözükse de bazen tam temas etmiyor garip bir soğutucu. Aynı işlemciyi DeepCool LS520SE ile kullanıyorum şu anda. Phanteks P360A ve arkada ekstradan 1 egzoz fanı ile boşta 38-40 oyunlarda maksimum 70 derecelerde sabit 5.5 GHz kullanıyorum. Ortalama olarak 65i geçtiğini görmedim.

whakawa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hakim de
Bu sıcaklıklar kesinlikle normal değil. Stok fanın tam oturduğundan emin misiniz? Aynı işlemciyi kısa bir süre de olsa stok fan ile kullandım fakat böyle değerler asla
Hocam şimdi boşta 48 derece alıyorum ama oyuna girince işlemci %100 e çıktığında ki bu sık sık oluyor 95 hatta 98 dereceyi gördüm bu arada 1080p oynuyorum 240 fps normalde ısı artınca 20 lere düşüyor senin ısı değerlerin çok iyi 5.5 ghz de kullanmana rağmen

Bu yeterli olur kasana sığıyor.
Arkadaşın sıvı soğutmayla aldığı değerler çok iyi gözüküyor bunu Mu almalıyım yoksa deepcool ls520 mi

Son düzenleme:

eren28tr

80+ Gold
Hocam şimdi boşta 48 derece alıyorum ama oyuna girince işlemci %100 e çıktığında ki bu sık sık oluyor 95 hatta 98 dereceyi gördüm bu arada 1080p oynuyorum 240 fps normalde ısı artınca 20 lere düşüyor senin ısı değerlerin çok iyi 5.5 ghz de kullanmana rağmen

Arkadaşın sıvı soğutmayla aldığı değerler çok iyi gözüküyor bunu Mu almalıyım yoksa deepcool ls520 mi

Phantom spirit.

Top Bottom