Neler Yeni

9k-13.5k laptop önerisi gaming

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Ulutaş
Merhaba. Elimde 13.5k para var. Oyun bilgisayarı almak istiyorum. Durumu şöyle anlatayım. 9k ya 10k ya alacağım laptoplarla değecek kadar fark olacaksa bütçem bu. Değmez 9k ya bir şey al diyorsanız size uyacağım. Genel olarak forza valorant gta 5 cs gibi oyunlar oynuyorum. Uzun süre kullanmak istiyorum. Sıkıntısız yıllarca saydığım oyunları oynayım monitör Hz beni fps oyunlarda yetsin. Şimdiden teşekkür ederim tavsiyelerinizi bekliyorum. Laptop alacağım
https://www.vatanbilgisayar.com/hp-...ssd-15-6-rtx3050ti-w10.html#odeme-secenekleri bu var ama 8gb ram ile depolama sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum.

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qdvey-001-p-HBCV000010I9AW
ve bunlar var kararsız kaldım başka önerebileceğiniz laptop varmı ?

Vezhack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Semih Ada
Çok kafan karışmış dostum. Hepsini bir anda çözemem ama şöyle bir yardım edeyim sana, attığın MSI thin serisi, adından da anlaşılacağı gibi ince laptop serisi. İnce bilgisayarlar RTX MaxQ ekran kartı kullanırlar. MaxQ dediğimiz hızı yavaşlatılmış ekran kartları oluyor yani daha az performans veriyorlar. Genelleme olarak algılama incelerde maxQ var diye, MSi ın teknik özelliklerini okursan MaxQ yazdığını görürsün. O yüzden alınmaz. Monster gibi bilgisayarlarda performanslı ekran kartları MaxP diye geçer. Ona dikkat edersen epey bir seçenek elemiş olursun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan Ulutaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok kafan karışmış dostum. Hepsini bir anda çözemem ama şöyle bir yardım edeyim sana, attığın MSI thin serisi, adından da anlaşılacağı gibi ince laptop serisi. İnce bilgisayarlar RTX MaxQ ekran kartı kullanırlar. MaxQ dediğimiz hızı yavaşlatılmış ekran kartları oluyor yani daha az performans veriyorlar. Genelleme olarak algılama incelerde maxQ var diye, MSi ın teknik özelliklerini okursan MaxQ yazdığını görürsün. O yüzden alınmaz. Monster gibi bilgisayarlarda performanslı ekran kartları MaxP diye geçer. Ona dikkat edersen epey bir seçenek elemiş olursun.
teşekkür ederim ama hala 4 seçenek var maalesef msi eledim

hala karar veremedim monster laptoplar pahalı ve gb ları yetersiz

kyagizzz

80+ Bronze

Knkm 11k ya indirimde aldim abdullahabinin attiği monsteri v17.2 şu an guzel bir sikinti yok aldiğimda bios guncel degildi teknik serviste guncellettim cozuldu. Bence gtx alma almişken rtx al ben oyle yaptim. Ama sunu bil valoranntta dusuk fps alirsin. Forza da ultrada 78 fps ortalama aliyorum. Cs de en yuksekte 180-220 arasi sicakliklar ortalama 78-80 85 i ara ara nadiren goruyor uzun kullanimda forzada 82 ye vs cikti basit bir fan kullaniyorum altinda maks 2-3 derece etkiler hadi 85 de buda normal gaming laptoplarda(islemci icin)
Ekran karti desen zaten yatiyor pasam. Ultrada ekran kartim 90-100 arasi kullanim islemci 50-60 dc acik olabiliyo bazen onu hatirlamiyorum. Yüksekte ise 60-60 genellikle birbirine yakin kullanimlar var dc acik oldugu icin. Ryzen islemciler laptoplarda isiniyor diye duymustum o yuzden intel aldim. Sanada intel oneririm 11400h baya iyi bir islemci bence. 3050ti da 1650ti in biraz daha iyi hali ve rtx dlss olan versiyonu gibi dusun. Mediamarktaki iyi gibi ama casper. Orası sana kalmış. Asus tuf f15 alabilirsin mesela benimkiyle herseyi ayni. Ama fiyati cep yakar. İlla laptop alman gerekiyorsa bunlari bir düşün. Ama dersen ki kasada olabilir abdullah abinin attiği md3 u alsaydin keske. Oc hocasinin gamingmtr de de 10500 e guzel kasalari var.

Vision

80+

Casper'ı direkt eleyin, daha düzgün bir laptopuna denk gelmedim sadece TV'de reklam basıyor adamlar.
Acer Nitro serisi ilginç bir seri bazı modeller serin çalışırken bazı modeller 90+ derecelerde geziyor, malzeme kalitesi düşük teknik serviside berbat olduğundan Acer önermem.
Hp pavilion'un malzeme kalitesi düşük Acer nitro gibi soğutma konusunda sağı solu belli olmuyor. Uzun ömürlü bir laptop değil bence.
Rog Strix serisi güzeldir alınırsa rami mutlaka dual channel yapılmalı, güzel bir seri olsa da Ekran kartı gtx1650 olduğu için bence alınmamalı.

Alternatif olarak bu modele bakabilirsiniz. Ekran kartı 1650'den güçlü 3050'ye çok yakın.

Kur biraz daha düşerse veya biraz daha verebilirseniz yurtdışından 5600h 3060'lı Lenovo Legion alma şansınız var. 999 Euro'ya düşüyor ara sıra. Bence bu kadar çıkabiliyorken 3060'lı laptop alın kafanız rahat olsun.

Top Bottom