Neler Yeni

A1 EHLİYET İÇİN MOTOR ÖNERİSİ

Ekshjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kaan Çardak
Merhaba 3 ay sonra ehliyet alabiliyorum fakat piyasada ki sürekli artıştan kaynaklı yakın zamanda motor almayı düşünüyorum. Bütçem 90-95K arası ömürlük bir şey aramıyorum 2 yıl sonra satıp A2'ye geçeceğim zaten.
Racing makineleri daha çok seviyorum fakat naked tavsiyelerine de açığım.
Bajaj Pulsar NS125 bütçeme uygun fakat hint markası diye güvenemiyorum.
Benelli 125S temiz bulunabiliyor bu fiyata sarı sitede fakat çin markası elimde kalmasından korkuyorum.
Yamaha, Honda gibi japon markalarının ise 40.000-50.000KM olarak eski model motorlarından alabiliyorum.
Sizce ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Benelli'nin titreşimi çok fazla diye biliyorum, adam akıllı sağı solu toplu bir MT-125 alabilirsin sanırım bu fiyata.
Arkadaşıma geçen ay 92K'ya 2019 18.000'de birazcık masraflı bir MT-125 aldım, masraf dediğimde lastik ve sinyal camı.
Biraz bakınayım sarı siteye tekrar yazarım konuya.

Piyasa birazcık yükselmiş, 100 bandına çıkıp hafif masraflı bir şeyler bulunabilir.
Ne kadar mantıklı bilmem fakat ben olsam öyle yapardım.

Ekshjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kaan Çardak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benelli'nin titreşimi çok fazla diye biliyorum, adam akıllı sağı solu toplu bir MT-125 alabilirsin sanırım bu fiyata.
Arkadaşıma geçen ay 92K'ya 2019 18.000'de birazcık masraflı bir MT-125 aldım, masraf dediğimde lastik ve sinyal camı.
Biraz bakınayım sarı siteye tekrar yazarım konuya.

Piyasa birazcık yükselmiş, 100 bandına çıkıp hafif masraflı bir şeyler bulunabilir.
Ne kadar mantıklı bilmem fakat ben olsam öyle yapar
Evet, MT125 güzel makine fakat bütçemin üstünde genelde temiz olanları 100-105 bandında o da aşıyor maalesef 90-95 çıkabileceğim en yüksek fiyatlar. Benelli 125S'in tipi, Mondial, Bajaj gibi rakiplerinden daha yüksek beygir gücüne sahip olması ve bütçeme uygun temiz bulabileceğim için ısınmıştım motora. Hiç motor deneyimim yok sadece bisiklet biliyorum iki tekerde. Titreşimi yeni başlayan biri için çok sıkıntı yaratır mı?

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,517
İsim
ali
Merhaba 3 ay sonra ehliyet alabiliyorum fakat piyasada ki sürekli artıştan kaynaklı yakın zamanda motor almayı düşünüyorum. Bütçem 90-95K arası ömürlük bir şey aramıyorum 2 yıl sonra satıp A2'ye geçeceğim zaten.
Racing makineleri daha çok seviyorum fakat naked tavsiyelerine de açığım.
Bajaj Pulsar NS125 bütçeme uygun fakat hint markası diye güvenemiyorum.
Benelli 125S temiz bulunabiliyor bu fiyata sarı sitede fakat çin markası elimde kalmasından korkuyorum.
Yamaha, Honda gibi japon markalarının ise 40.000-50.000KM olarak eski model motorlarından alabiliyorum.
Sizce ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?
ns125 al geç paran yetiyosa veya benelli ikiside kral motor üzmez merak etme
kendim drift L 2022 kullanıyorum çin markası 1600 km oldu daha bi sorun göstermedi kronik sorun vs bahsediliyor hep ama yaşamadım umarım yaşamamda ama honda yamaha vs o fiyat ve o km de iken 125cc için hele değmez açıkcası

Ekshjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kaan Çardak
ns125 al geç paran yetiyosa veya benelli ikiside kral motor üzmez merak etme
kendim drift L 2022 kullanıyorum çin markası 1600 km oldu daha bi sorun göstermedi kronik sorun vs bahsediliyor hep ama yaşamadım umarım yaşamamda ama honda yamaha vs o fiyat ve o km de iken 125cc için hele değmez açıkcası
Banada öyle geliyor zaten 2 sene beni götürsün yeter şehiriçi toplu taşımadan kurtarsın okula getirip götürsün. R125 ve MT125 gibi motorlar hem çok eski hemde yüksek kmlerdeler üstüne üstlük 16 yaşında gençler kullandığı için kesiciler, tekerler havada uçuşuyor. Benelli'yi düşünüyorum şu anlık. Daha iyi tavsiyelere her zaman açığım.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,517
İsim
ali
Banada öyle geliyor zaten 2 sene beni götürsün yeter şehiriçi toplu taşımadan kurtarsın okula getirip götürsün. R125 ve MT125 gibi motorlar hem çok eski hemde yüksek kmlerdeler üstüne üstlük 16 yaşında gençler kullandığı için kesiciler, tekerler havada uçuşuyor. Benelli'yi düşünüyorum şu anlık. Daha iyi tavsiyelere her zaman açığım.
İlla ki biri bi motoru överken diğeri kötülüycek arada kalırsın hep benide drift için arada bıraktılar ama kendi kafamı dinledim aldım memnunum da 6 ay oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benelli ama fiyatına göre de alınabilir bence araştır az aklına yatar

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Benelli'yi bence tercih etmemelisin, genel olarak incelemesi yok fakat 250'liğinin incelemesini AEA'da bulabilirsin demek istediğimi anlayacaksın.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,517
İsim
ali
Benelli'yi bence tercih etmemelisin, genel olarak incelemesi yok fakat 250'liğinin incelemesini AEA'da bulabilirsin demek istediğimi anlayacaksın.
Yani aslında mantıken o paraya çıkmışken çek ns125 i düşünmeden

Ekshjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kaan Çardak
AEA'da bulamadım 250 olanını link paylaşımı yasak değilse atabilir misiniz?

Yani aslında mantıken o paraya çıkmışken çek ns125 i düşünmeden
NS125 için NS200 kasası kullanıyor diyorlar çok güçlü bir motor değil haliyle 200'lük kasayı kaldırabilir mi şüphesindeyim. Altımda bisiklet gibi bir motor olmasınıda istemem açıkçası 125'lik olsada.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,517
İsim
ali

NS125 için NS200 kasası kullanıyor diyorlar çok güçlü bir motor değil haliyle 200'lük kasayı kaldırabilir mi şüphesindeyim. Altımda bisiklet gibi bir motor olmasınıda istemem açıkçası 125'lik olsada.
Vardı çevremde birkaç kullanan memnunlardı aslında tam inceleme fırsatım olmadı. Ns200 kullanıcısda vardı hoş motordu ondan da memnundu arkadaşım

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Benelli'yi bende bulamadım şuan bu sene içinde izlemiştim sanırım neden kaldırılsın ki, Megelli çıkıyor sadece (karıştırmadım ikisini).

Ekshjuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kaan Çardak
Benelli'yi bende bulamadım şuan bu sene içinde izlemiştim sanırım neden kaldırılsın ki, Megelli çıkıyor sadece (karıştırmadım ikisini).
Evet bende arattığımda Megelli çıkıyor. Biraz daha vaktim var almak için. İyice araştırıp bir şey seçerim artık. Sizede teşekkürler. :)

Top Bottom