Neler Yeni

A2 Ehliyet Almak ve Motosiklet Kullanmayı Öğrenmek

p5weuw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Allperen Temiz
Arkadaşlar 1-2 haftaya arkadaşımla motosiklet kursuna yazılmayı düşünüyoruz ikimizin yaşıda 17 kasımın 13'ünde 18 oluyorum aklımda biraz soru işaretleri var onlara değinmek istiyorum ilk olarak maddi sebeplerden dolayı küçük yaşlarımda bisiklet vs. süremedim denge konusunda biraz sıkıntılarım var fakat kısa sürede öğrenebilleceğimi düşünüyorum ilk olarak bisiklet alıp dengesine alıştıktan sonra mı kursa yazılmalıyım yoksa direk yazılsam kursta dengeyi vs. öğretirler mi? açıkçası bana bisiklet ve motor çok da aynı gibi gelmiyor motor bisiklete göre daha ağır bir makine ikisininde dengesinin farklı olacağını düşünüyorum. Diğer bi konuya değinecek olursam kasımın 13'ünde 18 olacağımdan dolayı direk a2 ehliyet mi almalıyım? benim düşüncem biraz da şu yönde küçükken bisiklet vs. sürmediğimden dolayı a1'e yazılıp kursta öğrensem a1 ehliyetimi aldıktan sonra a2'ye geçebilirim amaç öğrenmek siz ne diyorsunuz manuel araba kulllanmayı vs. billiyorum motosiklet'de vites vs. onlarıda kolay bir şekilde yapacağımı düşünüyorum tek korkum denge benim için yardımcı olurmusunuz başlangıç motoru olarakta r25 vs. düşünüyorum hem piyasası hızlı hem de beğendiğim bir motor kendisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
Bu dünyada fanı olabileceğim tek şey BERSERK'tir
İsim
F.M.
Ayn knk çek altına başlangıç için 250liği haberlerde izleriz artık seni

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
alperen taha demir
Ayn knk çek altına başlangıç için 250liği haberlerde izleriz artık seni
Dostum eğer dikkatli ve zeki biriyse (hakim olmadığı halde motorla dip gaz gidicek virajlara dikkatsiz giricek vb. biri değilse) r25 le bi sıkıntı yaşamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar 1-2 haftaya arkadaşımla motosiklet kursuna yazılmayı düşünüyoruz ikimizin yaşıda 17 kasımın 13'ünde 18 oluyorum aklımda biraz soru işaretleri var onlara değinmek istiyorum ilk olarak maddi sebeplerden dolayı küçük yaşlarımda bisiklet vs. süremedim denge konusunda biraz sıkıntılarım var fakat kısa sürede öğrenebilleceğimi düşünüyorum ilk olarak bisiklet alıp dengesine alıştıktan sonra mı kursa yazılmalıyım yoksa direk yazılsam kursta dengeyi vs. öğretirler mi? açıkçası bana bisiklet ve motor çok da aynı gibi gelmiyor motor bisiklete göre daha ağır bir makine ikisininde dengesinin farklı olacağını düşünüyorum. Diğer bi konuya değinecek olursam kasımın 13'ünde 18 olacağımdan dolayı direk a2 ehliyet mi almalıyım? benim düşüncem biraz da şu yönde küçükken bisiklet vs. sürmediğimden dolayı a1'e yazılıp kursta öğrensem a1 ehliyetimi aldıktan sonra a2'ye geçebilirim amaç öğrenmek siz ne diyorsunuz manuel araba kulllanmayı vs. billiyorum motosiklet'de vites vs. onlarıda kolay bir şekilde yapacağımı düşünüyorum tek korkum denge benim için yardımcı olurmusunuz başlangıç motoru olarakta r25 vs. düşünüyorum hem piyasası hızlı hem de beğendiğim bir motor kendisi
Bence a1 ehliyetle uğraşma derim direk a2 almak daha mantıklı a2 ye yükseltmek için ayrıca zamanın ve paran gidicek

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.
Dostum eğer dikkatli ve zeki biriyse (hakim olmadığı halde motorla dip gaz gidicek virajlara dikkatsiz giricek vb. biri değilse) r25 le bi sıkıntı yaşamaz
18 yaşında biri ne kadar dikkatli olabilir, arkadaşı küçümsemiyorum ben o yaşlarda dikkatsiz,aceleci biriydim motor işi tecrübe işidir, benim tavsiyem önce 125cc ile başlanılmalı

Alpl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
710
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Witcher,Red Dead Redemption 2
mt 25 al geç

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.

Bence a1 ehliyetle uğraşma derim direk a2 almak daha mantıklı a2 ye yükseltmek için ayrıca zamanın ve paran gidicek
A1e gerek var mı hala b ehliyet 125 sürebiliyo diye biliyorum

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
alperen taha demir
18 yaşında biri ne kadar dikkatli olabilir, arkadaşı küçümsemiyorum ben o yaşlarda dikkatsiz,aceleci biriydim motor işi tecrübe işidir, benim tavsiyem önce 125cc ile başlanılmalı
Her insanın kişiliği olaya yaklaşımı farklı az çok kendini tanır eğer sizin gibi birazcık aceleci biriyse kötü manada demiyorum tabi 125 likle başlamak mantıklı ama kendine güveniyosa dikkat konusunda başlanabilir 250lik bi motorla da

Doğru ama arkadaşın araba ehliyeti yok galiba alıcağından da bahsetmeyince öyle yazdım

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Alpl
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.
Her insanın kişiliği olaya yaklaşımı farklı az çok kendini tanır eğer sizin gibi birazcık aceleci biriyse kötü manada demiyorum tabi 125 likle başlamak mantıklı ama kendine güveniyosa dikkat konusunda başlanabilir 250lik bi motorla da
Orası öyle tabi de ben 18 yaşı 250cc için küçük buluyorum hani en kötü 1 sene tecrübelense daha iyi olur

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kasıma kadar bisiklet falan sür ya da bir skuter falan sür alışırsın zaten, sürücü kursları bana kalırsa bir şey öğretmiyor sadece seni resmileştiriyor. A1 alma A2 al.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,547
İsim
ali
R25 başlangıç motoru bence 👎. Bi düşsen veya biyere vursan Allah muhafaza al sana birsürü masraf grenaj cart curt en basitinden. İlk motor hakimiyet felan kapman lazım 16 yaşında a1 ehliyet ile 125cc aldım şuan 18 oldum a2 alıp 250 cc alacağım. 125cc ile bile 3-4 kez düştüm karşı şoförlerin hatasından bile düşmüşlüğüm var önümde aniden durmalar mı dersin aniden sinyalsiz dönüşler mi dersin...Ve pek bi bilgin olmadığı içinde o an napacağını bilemeyebiliyorsun.Bence al bi 125cc en azından düşsen biyeri kırılsa bile için o kadar acımıyor.Ama dediğim gibi diğeri sıkıntılı.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Ali Mert Okuducu
18e bir şey kalmamış zaten almışken a2 al.

R25 başlangıç motoru bence 👎. Bi düşsen veya biyere vursan Allah muhafaza al sana birsürü masraf grenaj cart curt en basitinden. İlk motor hakimiyet felan kapman lazım 16 yaşında a1 ehliyet ile 125cc aldım şuan 18 oldum a2 alıp 250 cc alacağım. 125cc ile bile 3-4 kez düştüm karşı şoförlerin hatasından bile düşmüşlüğüm var önümde aniden durmalar mı dersin aniden sinyalsiz dönüşler mi dersin...Ve pek bi bilgin olmadığı içinde o an napacağını bilemeyebiliyorsun.Bence al bi 125cc en azından düşsen biyeri kırılsa bile için o kadar acımıyor.Ama dediğim gibi diğeri sıkıntılı.
A2 ehliyet alınca 250cc sürmek zorunda değil ki? A1 almak aşırı mantıksız. Bende 16 yaşımda aldığım için a1 aldım.

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
705
İsim
Burak
R25den başlangıc motoru olur ama senin daha bisiklet tecrüben bile yok ki yaşın da r25 için biraz tecrübesiz kalıyor, 125lik yada 50lik bişeyle başlasan senin için çok daha iyi olur zamanla yükseltirsin

p5weuw

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Allperen Temiz

Doğru ama arkadaşın araba ehliyeti yok galiba alıcağından da bahsetmeyince öyle yazdım
Araba ehliyetim yaşımdan dolayı yok ama trafiğe vs. çıkabiliyorum trafiği okuma kabiliyetim var sorunsuz polis amcalara takılmadığımız sürece araba sürebiliyorum manuel bir şekilde sadece denge konusunda problemim olduğunu düşünüyorum ben onun haricinde güveniyorum kendime vites atma vs. vs. yaparım.

18 yaşına girmedim hocam ben araba sürmesini biliyorum sadece :)

R25den başlangıc motoru olur ama senin daha bisiklet tecrüben bile yok ki yaşın da r25 için biraz tecrübesiz kalıyor, 125lik yada 50lik bişeyle başlasan senin için çok daha iyi olur zamanla yükseltirsin
18 Yaşında A2 Ehliyet alabiliyorum yaşım değil bisiklet tecrübem olmaması beni endişelendiriyor yoksa zaten a2 ehliyet sınavında mt25 sürdürtüyorlar hocam ben sadece direk kursa gitsem orda dengeyi çözebillirmiyim onu merak ediyorum başka bir endişem yok

Doğru diyorsun hocam ama şuan elimde para varken almak istiyorum piyasa mağlum billiyorsun r25 dediğimiz motor al sat'ı hızlı paraya vs. sıkıştığımda kolayca onuda satabilirim zaten aldığım gibi çat pat trafiğe'de çıkmayacağım olduğunu bilmem bile benim için yeterli

16 yaşından beri araba tecrübem var manuel hocam trafiği az çok okuyabilliyorum çok fazla trafiğe çıkmamışımdır belki ehliyetim olmadığından dolayı ama trafikte kendime güvenim var :)

Kasıma kadar bisiklet falan sür ya da bir skuter falan sür alışırsın zaten, sürücü kursları bana kalırsa bir şey öğretmiyor sadece seni resmileştiriyor. A1 alma A2 al.
Bende öyle düşünüyorum şuanda bisiklet alıp biraz denge olayına alışsam daha
iyi olur diye hocam ama a2 sınavına girersem daha önce motor tecrübem olmadığından dolayı mt25 verilicek altıma kursda vs. dengede tutabilirmiyim o yönden endişeleniyorum yoksa vites atma fren kontrolu vs. ondan yana çok bir şüphem yok

18e bir şey kalmamış zaten almışken a2 al.

A2 ehliyet alınca 250cc sürmek zorunda değil ki? A1 almak aşırı mantıksız. Bende 16 yaşımda aldığım için a1 aldım.
Benim A1 yazılma isteme sebebim sabırsızlıktan falan değil de a1'e yazılsam orda denge işini falan çözüp sürmeyi öğrenebilirmiyim diye hocam yoksa a2'ye bi daha para veririm a2 yaparım ondan yana şuanlık sıkıntım yok önemli olan işi çözmem

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,664
Üyeler
155,291
Son üye
WAZELSHAK
Top Bottom