Neler Yeni

Yardım A620 Anakart Alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Ömer
B650lere göre fiyatları daha uygun olduğu için tercih edilebilir mi?
Örneğin; https://www.garajonline.com.tr/bios...mhz-am5-micro-atx-anakart?ref=akakce&v=1.24.9
Am5 de başka çaren yok zaten bu fiyatta.
a520 'lerden soket hariç bişey değişmiyo yine 2 kanal ram yine tek m2 yine tek ekran kartı slotları, eğer sıfırdan diziyorsan a620nin yanına m2 yi 1tb dan aşşağı seçmemeni öneririm yoksa sata ssd lerle uğraşır durursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

B650lere göre fiyatları daha uygun olduğu için tercih edilebilir mi?
Örneğin; https://www.garajonline.com.tr/bios...mhz-am5-micro-atx-anakart?ref=akakce&v=1.24.9
Bu arada sonradan gördüm linktekini güzelmiş 4 ram slotu büyük bi artı

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Am5 de başka çaren yok zaten bu fiyatta.
a520 'lerden soket hariç bişey değişmiyo yine 2 kanal ram yine tek m2 yine tek ekran kartı slotları, eğer sıfırdan diziyorsan a620nin yanına m2 yi 1tb dan aşşağı seçmemeni öneririm yoksa sata ssd lerle uğraşır durursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sonradan gördüm linktekini güzelmiş 4 ram slotu büyük bi artı
Evet linkteki 4 slotlu diye gözüme çarptı. 2 slotlu almayı düşünmüyorum. Diğer slotlar çok önemli değil benim için. Mesela Ryzen 5 7600x'i düşünürsek bu kartlarda herhangi bir performans kaybı olmaz değil mi b650lere göre? A620lerin 65wlik işlemciler için önerildiği görmüştüm ama bu anakartın kendi sitesinde 105wlik işlemcileri de desteklediği görülüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Ömer
Evet linkteki 4 slotlu diye gözüme çarptı. 2 slotlu almayı düşünmüyorum. Diğer slotlar çok önemli değil benim için. Mesela Ryzen 5 7600x'i düşünürsek bu kartlarda herhangi bir performans kaybı olmaz değil mi b650lere göre? A620lerin 65wlik işlemciler için önerildiği görmüştüm ama bu anakartın kendi sitesinde 105wlik işlemcileri de desteklediği görülüyor.
Markadan markaya değişir knk vrm ler ile alakalı diye biliyorum başka üreticiler daha fazla vrm koyarak daha çok güç çekerken zorlanmayacak kartlarda üretebiliyor

Top Bottom